vreau sa mor!!!!!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex777 spune:

sti ce.. solutia e simpla. Incearca sa cunosti alte persoane. Daca te opreste. aratai ca si tu poti fi ceva mai nesimtita decat de obicei.
iti zic ca daca o sa intalnesti pe cineva timpul cu acel cineva daca te si atrage o sa te faca sa uiti de el.. Sa nu mai sti tu cum sa il dai afara din casa:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolly0303 spune:

Didadi,am trecut si eu prin asa ceva,ca toate fetele,nu?Iubire mare,el nu ma vroia deloc eu nu si nu ,ca fara tine mor.Dupa rugaminti si litri de lacrimi ne-am casatorit.Si dupa 11 ani de casnicie ...am divortat!Ca m-am facut eu mare si mi-a trecut iubireaSi mi-am dat seama ca merit un om care sa ma iubeasca,nu sa ma foloseasca.Nu stiu daca ma fac inteleasa,ideea e ca relatia asta e toxica,chiar daca acum ti se pare ca ar fi nemaipomenit ca el sa nu plece,sa ramaneti impreuna,crede-ma ca toata suferinta si umilinta pe care le-ai trait ,TU nu le vei uita.Si la un moment dat vor rabufni din sufletul tau si..mai bine taie raul din radacina acum.Am uitat sa iti spun ca avem si un copil impreuna,acesta fiind motivul ptr care domnul a acceptat sa se casatoreasca.Ce vina are baiatul meu ca mama lui a fost tampita in tinerete?Zi tu!
In alta ordine de idei,imi permit sa iti dau un sfat.Citeste povestile disperate de pe forum ,sunt suferinte mult mai mari pe lumea asta.Am citit povestea unei fete careia i-a murit copilasul,nu mai stiu cum o cheama.Si acum e iar insarcinata!Ea are curaj sa mearga mai departe,se ia la tranta cu viata si tu vrei sa mori?!
Nu te supara,sper sa nu fi fost prea dura.Doare ,dar trece.Si iti va fi bine si vei rade tu de tine mai tarziu.
Si nu mai spune ca nu ai prieteni.Ne ai pe noi,nu?Altfel de ce satu sa scriu la ora asta in loc sa ma bag in pat?Ne pasa ,puiule...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Nici macar in gluma sa nu mai spui asa ceva!!!!!!!!!!Viata e prea scumpa ca sa iti doresti sa mori!Nu se termina lumea la EL!Regaseste-te pe tine!Iubeste viata, cu ceea ce ne da ea!Cunoaste alti prieteni care sa te motiveze caci viata e frumoasa si cand ne este greu!Mergi inainte si vei cunoaste pe cineva care sa te iubeasca si sa fii fericita!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitzica spune:

Sint de acord cu ce ti-au spus fetele-vezi-ti de viata ta si lasa-l.Du-te la psiholog ca sa vorbesti cu cineva tocmai fiindca nu mai ai prieteni.
Stiu ca ti se pare imposibil acum dar crede-ma sa de Dumnezeu ca asta sa fie cel mai mare necaz prin care trebuie sa treci in viata ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

Esti dependenta emotional de el, de durerea pe care ti-o provoaca.
Ar trebui sa stai de vorba cu un psiholog.
Si inainte de a spune ca iti doresti moartea doar pt ca el pleaca, mai uita-te pe forum. Vei gasi aici crampeie din viata unor oameni loviti de soarta, dar care nu se dau batuti. Mame care se lupta pentru viata copiilor lor, dar si mame care si-au pierdut copii. Si care gasesc puterea de a merge mai departe.
Ce poate fi mai tragic ca pierderea unui copil?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

quote:
Originally posted by lili81

Didadi, ceea ce iti trebuie tie este un pic de vointa si mai ales respect pt propria persoana.



asta voiam s zic si eu... daca tu singura nu te respecti, cum ai vrea sa te respecte el?


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

de ce sa mori fata draga?viata este atat de frumoasa si tu vrei sa mori?alunga gandul asta....pto fata de 25 de ani,pe picioarele ei sunt atatea motive pt care sa TRAIESTI,mai ales ca nu depinzi de nimeni,din anumite puncte de vedere...si apropo tu nu il iubesti pe acest om,tu il divinizezi,si cred ca nici un om nu merita atata sacrificiu,mai ales cand nu ti se raspunde la fel,dezbara-te cat mai repede de el....ai toata viata inainte...du-te si plimba-te...oriunde..in tara,in strainatate,sunt atatea lucruri minunate de vazut si trait...si mai stii poate chiar ai sa iti intalnesti jumatatea...asa ca curaj,lasa trecutul in urma,renunta la el si priveste cu,curaj inainte....vieti nu avem decat una...barbati.....sa tot gasesti...poate pt noi este usor de dat sfaturi,dar poate ai sa il alegi pe cel mai bun,si ai sa il si urmezi...si sa auzim de bine...sa ne tii la curent...CURAJ!

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

mai era o idee asa,dar nu citisem postarea lui DarkBendis,dar poate doua idei la fel,cine stie?

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Fumatul in nestire, necontrolat, impreuna cu neputinta de a iesi dintr-o relatie toxica sunt doua simptome ale aceleiasi cauze: nu te iubesti si nu te pretuiesti pe tine insati suficient de mult incat sa-ti vrei binele.

Solutia se afla intotdeauna in tine insati. Aduna-ti fortele si fa ceva pentru tine, schimba-ti cumva macazul vietii. Si nu ma refer la iesiri la cinema sau la teatru, ci la o terapie care sa te ajute sa descoperi cine esti cu adevarat si ce-ti doresti mai mult si mai mult de la viata. Altfel vei continua sa traiesti ca o frunza in vant, dependenta de cel de acum sau de urmatorul, care-ti vor dicta cu cine sa fii prietena, la ce ora sa-i astepti cu masa pusa etc. Se vor schimba personajele, dar tu vei juca acelasi rol autodistructiv.

Numai tu singura te poti salva.


Portugalia 2006: http://family.webshots.com/album/557164596AdFMgt
Eu si sufletul meu pereche: http://family.webshots.com/album/557167184hBwWJt

_
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Felicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

[hop si eu]iti inteleg suferinta ...si eu cand eram mai copila adica pe la 18 ani ziceam la fel..vai fara el nu pot rspira ..fara el nu pot traii...si plangeam zile si nopti in sir(asta este opsesie)te-ai invatat cu el...tie frica sa o iei de la capat cu altcineva...etc
dar ai sa vezi ca cu timpul o sa-ti revi insa tre sa lupti si sa te gandesti la viitorul tau...nu te mai chinui singurica..lasal sa plece ca daca sta iti faci mai mult rau tie..el sa se duca de unde a venit iar tu sa te intorci la parinti..sa incepi sa ai o noua relatie cu ei si sa te apropi mai mult de mama ta..nici nu stii cat de bine o sa-ti fie.....
eu zic ca o sa reusesti sa scapi de aceasta opsesie..insa cu rabdare nu poti peste noapte sa uiti de el insa timpul le rezolva pe toate
fati prieteni..chiar si aici sunt multe fete bune cu care poti comunica si sa te impretenesti...
pune mana sa papi nu te distruge pt un om care nu merita...tu vrei sa mori si cu ce lar incanta pe el ?incearca sa uiti si gandestete ca ai o farsta frumoasa la care poti profita la maxim...
multa bafta si sa auzim numai de bine
noi suntem alaturi de tine[pop]


POZICI NOI LA bucatarie
Mami si ingerasul EMILy.2005.01.06

Mergi la inceput