vreau sa mor!!!!!

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meg67 spune:

didadi, eu sa stii ca am inteles ca ai o problema, o obsesie -cum vrei tu sa o numesti- si respect acest lucru si inteleg ca mesajele tale aici sunt niste strigate de ajutor insa cred ca tu cauti ajutor intr-un loc gresit, ca sa zic asa...

si astfel devine pierdere de timp...pentru noi dar mai ales pentru TINE care nu prea ai timpul de partea ta si spirala te trage tot mai in jos si tot mai adanc pe zi ce trece

cred ca si tu simti ca asta nu prea te ajuta, nu?

in acest context zic asa: investeste ceva banuti si timp si incearca ajutor profesional si daca vrei, ca sa nu ne parasesti de tot, tine-ne la curent (la 220


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delfinutza spune:

Atunci daca nu poti singura sa treci peste aceasta obsesie incearca sa iei legatura cu un psiholog...ca efectiv acaesta relatie a pus stapanire pe viata ta si nu mai poti iesi la liman deloc....un psiholog poate face multe ptr tine si poti accepta cu mai multa usurinta viata fara el.Parerea mea...sa nu mi o iei in nume de rau...

Delfinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by didadi
Toti prietenii pe care eu i-am avut i-am lasat datorita lui.



Si nu ar vrea sa-ti redevina prieteni daca i-ai cauta?

Cristina

BEST OF ROBERT
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Ai facut tu ceva de a plecat EL....mai bine ne spui fara sa ne pacalesti ce ai facut (sau nu ai facut).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Nu te-am luat in nume de rau.Cred ca asta o sa fac panala urma.Cred ca asta o sa fac.O sa ma duc sa vb cu un psiholog.Cred ca trebuie.
Sunt din ploiesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

nu stiu exact ce a facut fata asta de a plecat omul ala!
i-a spus din start ca el nu o sa se insoare,ca elnu aia,nu cealalta....cdine stie ce obsesii are si el?
la 35 de ani cauti sa te asezi nu incurci femeile asa...
dar si ea a sperat, si poate ca agresit,a sperat ca o sa-l dea pe brazda,ca o sa ajunga sa o iubeasca asa mult ca o sa vrea sa ramana langa ea...
ei uite ca nu a vrut,ca daca asa s-a propus....s-a respectat "conceptia" despre femei si despre casatorie...
si din mila asa a mai stat cu ea...
aici ea a gresit,din prima clipa trebuia sa-i dea papucii,dar parca cine nu greseste in viata?!
daca e unul care nu a gresit e invitat sa arunce primul piatra
acum ,didadi cere ajutor...
are momente cand poate si momente(care sunt mult mai multe) cand nu mai poate...
si inca nu pricepe,inca nu poate pt ca rana e f recenta si doare....
din nou daca puteti dati cu piatra....

eu zic ca va reusi sa treaca si ca da,are nevoie si de incurajari si de cuvinte mai dure,dar totusi.....cum sa facem sa nu ranim?!

zic si yo,nu dau cu

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

quote:
Originally posted by didadi

26octombrie, madalina28,stiu ca va spuneti parerea,dar daca nu ati trecut si nu stiti ce inseamna,chiar nu ma supar daca nu mai scrieti.E bine sa va abtineti.Eu am spus ca simt ca sunt obsedata si trebuie sa scap de chestia asta.Nu am nevoie de mila nimanui, chiar nu se intelege, ce vreau? Nu am nevoie de rasfat ca nu sunt simandicoasa si nici plangacioasa asa cum ma cred unii.Pur si simplu sufar si asta simt, ca am facut o obsesie pt un om.Incerc sa imi revin, ma chinui si nu pot.Ce tot atata rasfat si mila??? Chiar nu am nevoie!!!Asta e lumea, fiecare vede, simte si spune ce gandeste.




draga mea obsedata,
am inceput asa ca sa vezi ca inteleg. ca sa pot pretinde ca as fi trecut prin asa ceva ar insemna sa avem aceeasi configuratie interioara si.. nu mai continui. so, da, si eu am dat cu barbia-n asfalt. si cineva care sustine ca n-a patit-o minte. si mi-am muscat fiecare deget, iar ce-a fost in sufletul meu.. dar deceptia a fost mai mare decat disperarea (tot asa doare, sa stii, da-i mai sanatoasa!) am fost dezamagita ca nu ne-am cunoscut cum trebuie; eu pe el, ca nu-l stiam capabil de unele lucruri si el pe mine, sa ma aprecieze la justa mea valoare. nu-ti trebuie mai mult. la tine am inteles ca nu functioneaza asa, imi pare rau..
din moment ce nu il cunosc pe respectivul, nu stiu unde sta, nu ma pot duce la usa sa-l iau cu arcanul si sa ti-l dau pachet, am priceput si singura ca nu te pot ajuta. daca doresti, lasa-ne detaliile de mai sus si incercam (ce ziceti, ne intalnim la o bere/vin negru/calvados/campari/bailey?? daca mergem cu toate astea la el la usa poate il si convingem..)
ai nesperata sansa de a scapa de gura mea, daca imi raspunzi la o intrebare: CE VREI DE LA NOI?! dupa peste 300 de postari, nu numai ca nu exista nici un progres, insa presupun ca stiu unde vom ajunge in 2-3 pagini: cum putem sa te ajutam sa il recastigi.

nu, serios. ce vrei de la noi? nici un sfat nu functioneaza. daca e de suport bland curge de pe tine; daca e de zgaltaiala te ofuschezi.
in afara de aducerea jucariei la usa, mai putem face, real, ceva? daca nu, hai sa-nchidem subiectul, cativa ne mutam la discutii diverse, o crama virtuala, iar ceilalti isi vad de ale lor, lucruri serioase.
atat timp cat tu, ca singur efort vizibil, iti intaresti vointa de a-l vrea, repetand ce NU POTI FACE...
s-auzim de bine. si astept raspuns la intrebarea cu ce vrei.

Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

„Femeia vede unde barbatul abia zareste” Proverb romanesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Ai facut tu ceva de a plecat EL....mai bine ne spui fara sa ne pacalesti ce ai facut (sau nu ai facut).



Ia uite solidaritatea de breasla, pardon, sex Intotdeauna femeia e de vina, ntz-ntz!
Poate ca nu mai conteaza DE CE s-au despartit, ci ca nu s-au inteles si nu mai are rost sa o ia de la capat.
Din pacate, Didadi nu are net acasa, vad ca nici un cerc de prieteni cu care sa iasa, deci tentatia de a-l suna e mare...
Sper sa vina cu vesti mai bune luni

Felicia si Ilinca Teodora "duracell" (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Didadi,uite asa cunosti oamenii...cum sa te inteleaga unii pe tine cand au propriile lor frustrari si obsesii, ca altfel nu s-ar comporta asa...parerea mea e ca deja se face bascalie aici ,pe tema suferintei tale si numai de venin nu ai tu nevoie acum...selecteaza cateva persoane si mergi pe privat( e doar o parere, tu decizi ) ca iti spun eu ca de acum nu se mai ajunge nicaieri, cel mult la o paruiala pe forum si inchiderea subiectului.

Tu ai nevoie sa fii ascultata,inteleasa, nu sfatuita.Cine a vrut sa te ajute, a facut-o deja.Trebuie doar sa rezisti pana cand va veni ziua in care va incepe sa ti se ridice aceasta greutate de pe suflet.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaGN spune:

Didadi, uite cati oameni te intelg, te sfatuiesc, mai aspru sau mai bland.

Normal ca ai senzatia ca totul se naruie in jurul tau, ca nu mai are sens nimic!

Asta pentru ca tu te-ai anihilat pe tine insati pentru el!Ai renuntat la prieteni, la orice pentru el!

Dar o sa treaca. Stiu ce spun
Sigur o sa gasesti pe cineva care sa iti placa.
De cand esti cu el, esti singura - ce relatie e aia in care nu sti nimic de el, nu te uiti in telefonul lui, doar vine si doarme la tine. A nu se intelege ca trebuie sa iti bagi nasul rau detot!
Dar totusi, sa imparti aceeasi casa cu cineva si sa nu poti sa ii atingi telefonul, e cam exagerat.
Probabil ca a vazut ca esti o persoana buna si iubitoare, si el e un profitor (scuze ca sunt asa de dura, stiu ca inca il mai iubesti).

Peste vreo 2-3 ani o sa iti dai seama ce copil ai fost.
Poate la inceput ai fost indragostita de el, apoi ai tai nu au fost de acord, si tu te-ai incapatanat, si apoi ai devenit din ce in ce mai dependenta de el si asa mai departe.

Insa sa stii ca nimeni nu merita sa fie injosit si sa traiasca asa.
Mai bine o suferinta mare odata, decat asa, in fiecare zi sa stai cu gandul, mai vine, nu mai vine, e la alta, nu e la alta.

Cu un astfel de om nu cred ca poti sa intemeiezi o casa, sa tragi la acceeasi caruta si sa ai si copii.
Daca o sa ii ai, tu o sa ii cresti si el o sa isi faca de cap.
Asta nu e nici macar sclavie! E o prostie,
Daca vrei, mergi la un psiholog: o sa iti zica cam tot ce ai citit pe site.
Totul vine din tine
Si daca e prima ta relatie (adevarata), atunci de aia e asa de greu!

Succes!

Si sa stii ca POTI!

Mergi la inceput