vreau sa mor!!!!!

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

umflatel,
imi pare rau daca te-am suparat. nu, nici vorba, sunt la ani lumina de perfectiune, nici macar nu aspir. cred doar, si poate gresesc, nu le stiu pe toate, ca o zgaltaiala i-ar face mai bine decat o leganare. dar, daca nimeni altcineva nu-mi impartaseste opinia, ma duc si ma joc in alta parte..

imi pare tare rau daca v-am iritat, nu asta era intentia mea.

Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

„Femeia vede unde barbatul abia zareste” Proverb romanesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meg67 spune:

e irelevant daca 26.10 e/nu e perfecta

ceea ce eu cred ca e relevant e ca fiecare isi expune aici in mod liber propriile ganduri si nu cred ca didadi vrea ganduri si sfaturi trase la indigo, rezultate ale unei mentalitati de turma

diversitatea ideilor si a gandurilor aduce de cele mai multe ori ceva pozitiv


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

26octombrei,am inteles ce ai vrut sa spui,doar ca nu mi s-a parut a fi o jignire in faptul ca l-a facut "magar"....
stiu,sunt convinsa, ca daca dragutul s-ar intoarce maine,ea ar fi tare incantata si ar cadea in aceeasi capcana....posibil si in altele de genul acesta cu alti tipi...
e o predispozitie a unora dintre noi...
e tare greu sa-ti remodelezi atitudinea si sa vrei sa fii cu totul altfel pt a nu mai atrage astfel de persoane iresponsabile...
eu i-am spus ca a gresit de la inceput ca l-a acceptat asa,ca a aceptat sa stea cu un om care nu voia nimic de la ea....si care,evident ca nu va vrea nici in viitor,nu de la ea....
asa ca,nu e nimeni suparat pe tine si faptul ca esti mai acida e de bine,dar nu stiu cat ii va folosi acum....
atat timp cat ea nu vede raul pe care i l-a facut individul si raul pe care si l-a facut singura acceptand un asa comportament...
dar,eu sunt ultima care sa dau sfaturi....mi-am spus numai punctul de vedere,ca si tine ,ca altii....
so,

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

26octombrie,daca l-am facut magar,l-am facut ca este.si asta nu e o jignire, cum a spus si violeta.Eu poate acum, nu am nevoie de rautatile altora(asa le inteleg eu)dar chiar este magar, pt faptul ca a stat la mine in casa si l-am respectat si i-am pus masa la nas, putea sa aduca un martisor.nu ca am nevoie.Asa, ca si chestie,daca intelegi.Si daca aseara a venit sa aduca, te inseli.Cand vrei sa dai ceva, cuiva dai tel, sms, ceva.Si daca facea asta, o facea din respect nu ca as fi avut nevoie.Am stat cu el, pt ca l-am iubit si am crezut ca poate avand varsta pe care o are, o sa-si dea seama.dar m-am inselat, se mai intampla si la case mari.Asta e....Asa ca,nu are rost...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Nu am apucat sa citesc chiar tot ce s-a postat dar cu siguranta ca toata lumea ti-a dat sfaturi bune, pe mine una m-a impresionat sinceritatea si raspunsul lui Alexandru
Vreau doar sa iti spun ca si eu am trecut ca probabil toata lumea aproape, prin experienta pierderii unei iubiri.Doare si atunci pe momentu cuvintele sunt de prisos....
Dupa ce mai trece o vreme si se ridica ceata o sa realizezi ce iti spun eu acum: dragostea e un atribut al fiintei noastre, face parte din noi, e adanc ingropata in sufletul nostru si iese la iveala mereu.Noi o personalizam, o atribuim unei persoane si uite asa...el sau ea devine dragostea noastra. Iubim, ranim sau suntem raniti si plangand spunem ca nu o vom mai face niciodata.Nimic mai gresit...trebuie sa invatam ca timpul le vindeca pe toate si ca o sa iubim din nou, chiar daca la un moment dat poate parea meschin sa afirmam asta.
O sa apara din nou soarele si pe strada ta, o sa iubesti si o sa te simti iubita....de cineva care te merita, te intelege si te respecta, pentru ca fara aceste lucruri nu putem sa vorbim de iubire.


Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Probabil ca cea mai buna modalitate sa te eliberezi din relatia asta este sa-l ingropi in noroi. Fa-o. Nu are nici o importanta ca este asa sau nu. Daca ti-e mai usor sa "supravietuiesti" asa, cred ca oricine poate intelege.

Una peste alta, mie el nu imi pare chiar asa negru. I-ai cerut tu sa stea pana la sfarsitul lunii, uite ca a stat. A vrut sa plece mai devreme, nu a facut-o pt ca nu ai fost tu pregatita. Si in general e bine sa reprosezi pentru eventualele lucruri pe care le faci atunci cand ti se solicita sa le faci. Ca le-ai facut din proprie initiativa este treaba ta. Ca ai acceptat mizerii este si vina ta. N-ar fi trebuit s-o faci de la bun inceput. si dragoste cu forta nu se poate, asta probabil ca o stii; nu cere cuiva sentimente daca acesta nu poate sa ti le dea indiferent de ceea ce simti tu.

Bine ca s-a terminat - asta-i cel mai important lucru pentru tine ce iti deschide noi perspective.

Ce-as face eu? ce am facut, de altfel, cand mi s-a intamplat ceva similar. Mi-am schimbat viata la 180 grade. Doare cat doare, apoi incepi sa intelegi ca important in viata este cu totul altceva. Iti stabilesti noi valori, alte sisteme de referinta...in care el nu mai este prezent. Functioneaza. si mai mult decat atat...dupa un timp vei avea revelatia mult-dorita.

Nu mai sta sa plangi aiurea. Ar trebui sa sarbatoresti evenimentul.

Adina + Olivia Karla 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Ma bucur mult ca a plecat. Ma bucur mult ca nu ti-a trimis martisor (un motiv in plus sa il urasti), sper sa nu o faca nici de 8 martie. O sa vezi ce bine iti va fi la anul pe vremea asta... totul este sa nu iti repeti greselile si sa nu il mai primesti inapoi. Ce am invatat eu de la viata este ca singura persoana pe care poti sa schimbi esti TU, nu incerca sa ii schimbi pe altcineva ca nu vei reusi niciodata (daca vor ei sa se schimbe, este alceva). Iti doresc multa fericire si o viata plina de impliniri.

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Va rog aprindeti o lumanare in amintirea bebelusului meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

19+ poze cu fetita si cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ovidiu22 spune:

Buna Didaldi,
spune-mi te rog,cum iti este acum,ai reusit sa-l uiti?te mai doare?dureaza mult?caci agonia mea se prelungeste in fiecare zi...multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Didadi,
probabil a trecut pe la tine sa vada cum te simti.
Si e foarte bine ca nu te-a gasit acasa.
E foarte bine ca a vazut ca mai ai si alte preocupari in afara de a sta in mijlocul patului si a-l jeli pe el.

Exact asta trebuie sa faci: sa ieshi.
Si in urmatoare faza sa faci cit mai multe schimbari de decor: sa nu-ti mai aminteasca nimic de el. Dar nimic!

Incepi o viata noua... capul sus.


Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

deja ne-am abatut de la subiect,26Octombrie,nu mai suparat pe mine personal,cred ca mai mult m-a ofuscat ideea ca esti asa de dura,dar,ai fost dura,pt ai deschide ei cumva ochii,am realizat,dupa ce mi-ai raspuns mie,cumva indirect...asa ca scuzele eu trebuie sa mi le cer....

mihaela

Mergi la inceput