vreau sa mor!!!!!

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Aamu, incerc cat pot sa fiu tare.Si sa fac ceea ce trebuie.
Stiu ca daca o iau de la capat o sa-mi fie la fel.El nu o sa se schimbe niciodata.Si o sa stau sa sufar ca o proasta cum am stat panaacum.DA, o sa merg sa stau la mama o perioada.Nu vreau sa-l mai vad, vreau sa-mi revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aamu spune:

quote:
Originally posted by didadi

Aamu, incerc cat pot sa fiu tare.Si sa fac ceea ce trebuie.
Stiu ca daca o iau de la capat o sa-mi fie la fel.El nu o sa se schimbe niciodata.Si o sa stau sa sufar ca o proasta cum am stat panaacum.DA, o sa merg sa stau la mama o perioada.Nu vreau sa-l mai vad, vreau sa-mi revin.



Foarte bine, du-te la mama ta o perioada. Spune-i ca ai nevoie de sustinere ca sa treci peste..Si nu ceda orice ar face el, tu ai un singur tel acum: sa-ti revii si sa mergi mai departe.
Iti doresc multa putere! Si de fiecare data cand esti tentata sa te intorci din drum, gandeste-te la calvarul pe care ti l-a oferit aceasta relatie si la faptul ca el n-o sa se schimbe niciodata!
Iar tu nu mai vrei calvar!

Aamu

Edit: Sper ca nu are cheie de la casa ta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Ai dreptate, nu mai vreau.Imi ajunge.Va multumesc de 1000 ori pt tot ce ati facut pt mine.Am realizat ca nu sunt singura.Va am pe voi, si sunteti multe!!! la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

diadi,cum adica pleca de la tine?sa inteleg ca mai are cheile casei tale?daca da,fa ceva in acest sens...si dumnezeu sa iti dea putere sa treci peste problema asta...

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

didadi....cred ca ar trebui sa incepi un capitol nou!

unul,pt ca acesta se apropie de maximum si al doilea pt ca si in viata ta incepe alt capitol...
deci,nu mia vreau sa mor,vreau sa fiu fericita...retete de fericire...


Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Umflatel, nu are cheie de la mine si nici nu cunoaste pe cineva in zona sa zic ca a fost acolo.A fost cred ca sa vada daca e lumina aprinsa, nu stiu de ce a fost si ce a vrut.Importatnt este ca nu a sunat.deci....nu stiu ce vrea.Oricum m-a ranit prea tare sa-l mai caut,nu merita.daca era om venea si-mi aducea un martisor asa ca si chestie nu de alta.Dar la cat de magar este, nu am pretentii.Eu stau si sufar pt ca nu poate sa-mi treaca dupa o zi pe alta si vreau sa-mi revin si sa ma refac.Am suferit prea mult, mult prea mult!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

quote:
Originally posted by didadi

daca era om venea si-mi aducea un martisor asa ca si chestie nu de alta.Dar la cat de magar este, nu am pretentii.


de ce jignesti gratuit? daca tot nu avea alta treaba evidenta, de unde stii ca nu a venit taman cu martisorul?
iar cu pretentiile,.. tocmai, vad ca aveai pretentia sa-ti aduca, tocmai ce-ai scris... cum e, ori-ori?

Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

„Femeia vede unde barbatul abia zareste” Proverb romanesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

pai poate a jignit in cunostinta de cauza
si magar nu cred ca e o jignire,ca magarul e un animal frumos si balnd,uneori....ceea ce nu se poate spune despre acel om!
acu' nu zic ca ea n-a gresit,dar noi o sustinem pe didadi,sau ma insel yo?!

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

chiar asa,arunci cam cu multe pietre,esti perfecta 26Octombrie,oare in viata ta nu ai fost niciodata mai slaba,din punct de vedere emotional?normal ca trebuie sa o sprijinim,chiar daca poate a gresit,tocmai asta vrem noi sa ii aratam,nu sa o judecam!

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

violeta,
sa stii ca mi-a placut mult ce-ai scris pana acum!

da, o sustin si eu. m-am oprit sa cujet si sa formulez..
so: cred ca ar trebui sustinuta, insa nu neaparat tinuta in brate. poate sunt eu mai cu tepi (ma si irita usor ca, pe parcursul intregului subiect, cum a primit un post mai putin "de leganat" si mai mult "de zdruncinat", cum a dat ignore, ceea ce mi se pare..., ma rog), dar cred ca daca nu-si constientizeaza greselile EI, urmatoarea relatie va fi absolut identica.
nu stiu daca cea mai buna solutie e atitudinea asta: el e rau, tu esti nevinovata. asta nu o ajuta cu nimic. si, am mai scris, nici nu cred ca e asa.
sunt usor acida si pentru ca am o experienta de durata cu doua persoane ce cred ca ii sunt surori gemene. cu una dintre ele am facut la terapie, mama-mama, ma durea gura dupa ce venea plangand la mine. si ma uitam la ea, asa luminata si transpusa parea, de aveai senzatia ca traieste o epifanie.. da, asa-i, mama, ce bine ca ma faci sa privesc lucrurile asa cum trebuie. da, acum imi dau seama.. mama, cum o sa ma scutur eu, samd. si pleca. si imi spuneam, whau, m-a stors, da macar am reusit sa o ajut. sufletu'! a doua zi era exact in acelasi punct. si tot asa, aproape zece ani. asa ca sper sa ma intelegi de ce sunt sceptica...
si nu situatia mi-a trezit comparatia, ci atitudinea, e identica.

si inca ceva, nu da cu rosii, te rog: mie mi se pare ca modul in care vorbesti despre ceilalti tine de caracterul omului, nu de ceea ce i se intampla. asadar, pentru mine e o nota proasta cand aud pe cineva aruncand epitete brutale la adresa altcuiva, indiferent ce-a primit dintr-acolo. get my point?

Bref: o sustin pe didadi in incercarea de a-si deschide ochii spre dansa. dar nu ii cant in struna, lucru ce o irita, evident!
(astept cu interes "ignore"ul urmator...)


Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

„Femeia vede unde barbatul abia zareste” Proverb romanesc

Mergi la inceput