vreau sa mor!!!!!

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

bravo, DIDADI! felicitari. tocmai treci printr-o zi de care iti vei aminti cu bucurie peste vreme...
ce-ti doresc? "insoteste-te si fii fericit(a)", cum spuneam si ieri. invata doua lucruri, daca poti, iti vor folosi in fiecare zi a vietii tale:
invata sa te iubesti, sa iti placa de tine, de-adevaratelea, sa ai ce sa-ti spui, sa nu te plictisesti. de asta tot o sa ai nevoie, cineva ce trebuie sa fie inconjurat de altii pentru a nu-si simti singuratetea e beteag si sufera intr-una.
invata din relatia asta. nu te mai repeta, ai putea ajunge la acelasi rezultat. in primul rand intreaba-te daca nu ai o atractie pentru oameni din astia, neterminati, adesea asa e. daca da, evita-i nu esti suficient de puternica sa te lupti cu ei ( si nu stiu daca ar avea rost), te poti transforma in molie..
vezi unde ai gresit, caci totusi, eu imi mentin parerea ca si tu ai gresit, mult. poate ai fost pisaloaga, poate geloase, poate patetica (asta sigur si nimanui nu-i place). constientizeaza cat mai mult, pentru a nu te trezi intr-un punct similar peste cativa ani. ai vazut ca nu-i bine aici.
numai bine si ma bucur ca esti mai puternica decat am evaluat eu din postari. tine-o tot asa!


Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

„Femeia vede unde barbatul abia zareste” Proverb romanesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroty spune:

Imi pare rau ca suferi dar stii ca in univers domneste legea alternantei:azi suferi,maine razi...si tot asa.Trebuie sa te temi intotdeauna cand e prea lunga perioada de bucurie.

Daca tot ai inceput sa ne spui povestea ta si noi ne-am implicat da-ne mai multe amanunte.
Esti sigura ca el a plecat de tot ca in fiecare dimineata pleaca?
Ati avut o discutie?
Daca el nu se mai intoarce si luna care a trecut s-a comportat asa cum spui tu, firesc, inseamna ca e un mare sadic sau e foarte sigur ca tu il vei suna.

DAR TU NU IL VEI SUNA,NU-I ASA?! PROMITE!

Sanatate si liniste sufleteasca. Doroty cu minunea de baietel, Onut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Promit ca nu o sa sun.PROMIT!!!
Mi-a facut prea mult rau.M-a ranit enorm, enorm de mult.
Aseara a venit si m-a intrebat daca stiu in ce zi sunt azi? Si am spus:Da, stiu.Azi suntem in 28 si maine 1 Martie.De ce? Nu ai uitat nu?Nu, nu am uitat.Maine se termina totul, am spus eu.Si stiam, nu trebuia sa-mi aduci aminte.Asta a fost!!!
Si am mai vb tampenii,ca ai facut, ca ai dres, bla bla.A ramas la mine, a dormit, toata noapte am plans, m-a luat in brate si m-a pupat si toata noaptea nu am dormit.Dimineata s-a trezit si-a facut un ceai ,m-a intrebat daca vreau,am spus ca nu si am ramas in pat.S-a imbracat si a venit sa-mi spuna sa inchid usa.Nu am ridicat capul din perna si i-am spus sa o lase asa.Nu am vrut sa-l vad ca iese din casa stiind ca nu o sa mai vina niciodata.M-a pupat fara sa zica nimic si a plecat.Dus a fost.Si asa s-a terminat.Plang si ma consum si nu stiu cand o sa-mi treaca.Fac tot posibilul sa-mi revin si sa-mi vad de viata mea.Diseara o sa ma duc la o manastire sa ma rog si sa ma racoresc sa incerc sa scot raul din mine, ca tare greu imi mai este.Vreau sa fiu fericita, vreau sa am langa mine un om pe care sa-l iubesc si sa ma iubeasca asa cum merit.O sa ma duc sa ma rog, ca doar DD este singurul care ma poate scoate din starea asta rea.Va multumesc din suflet la toate ca ati fost alaturi de mine,si sunteti.
Si inca ceva:l-am rugat aseara sa nu ma mai caute niciodata pt ca-mi ajunge cat rau mi-a facut.Mi-a anit sufletul si sentimentele si tot.
M-A LASAT INFIRMA,nu fizic, DOAR SUFLETESTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_specht spune:

Didadi stiu ca tie greu dar cu timpul o sa uiti.


pupici si o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Esti foarte curajoasa ca i-ai spus sa nu te mai caute niciodaa desi suferi asa de mult.Iti doresc tot binele din lume si sper sa am si eu curajul sa fac pasul asta in curand.Gandeste-te ca durerea asta o sa treaca si o sa ai parte numai de realizari si bucurii.Pupici multi si multa bafta si optimism

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Didadi te felicit, deja ai inceput sa vezi toate lucrurile pozitiv si ai spus ca vrei:

"Vreau sa fiu fericita, vreau sa am langa mine un om pe care sa-l iubesc si sa ma iubeasca asa cum merit."
Prin legea atractiei asta o sa primesti , daca nu ai citit cartea " The secret"( by Rhonda Byrne) ar fi bine sa o faci acum te va ajuta foarte mult sa iesi din starea in care esti dar deja ai rostit vorbele magice care trebuiesc rostite " vreau" daca nu ai cartea scrie te rog pe o foaie cuvintele pe care tu le-ai scris din ghilimele de 10 ori de 100 de ori si tine lista in fatza ta imagineaza-ti cum v-a fi cu aceea persoana iar universul iti v-a raspunde!
Fi tare pt ca noi suntem langa tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

DOAMNE AJUTA,DIDADI!trebuie sa treci peste...in viata orice problema are solutie,doar MOARTEA,chiar nu are...asa ca fruntea sus...viata merge inainte!imi pare rau ca treci prin asa ceva,dar chiar nu-i un capat de lume...daca vei urmari subiectele de pe acest forum,vei observa ca sunt oameni(femei)cu probleme cu adevarat grave,copii bolnavi,copilasi care au murit,sau chiar mamici care au murit,si au lasat copilasi in urma...si nu si-au dorit sa moara,ci sa lupte ca sa rezolve problemele vietii,daca am fost mai dura scuze,dar viata m-a facut asa si tot viata m-a facut si pe mine sa lupt....deci lupta si invinge,esti tanara,ai o viata in fata,este pacat sa o irosesti si mai ales sa plangi dupa un om DE NIMIC,din puctul meu de vedere!dumnezeu sa te ajute!

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Multumesc umflatel, stiu ca ai dreptate,stiu ca lume e suparata ca sunt parinti care si-au ingropat copii stiu tot.Nu esti rea, nu am spus asta.Nu vreau sa plang, nu vreau sa mai sufar, dar vezi tu,e foarte greu.Stiu ca poate nu e mult un an jumate cat am stat, dar totusi...te obisnuiesti cu un animal si atunci cand il pierzi, suferi.Dar cu un om?Este greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Multumesc din suflet ca ati fost alaturi de mine si inca sunteti.Aseara am fost la manastire, am dat un acatist si m-am rugat.Nu am putut sa stau prea mult ca imi era foarte rau.Am plecat acasa, plangand, cu inima franta.Am parcat masina si m-am uitat in partea stanga.El pleca de la mine.Nu m-a vazut, nu a sunat, nu a facut nimic.Dar el,a fost la mine.Am inceput sa tremur si sa plang.Mi-a frant sufletul cand am vazut ca tot mai vine sa ma racaie.Dar bine ca nu a sunat.Incerc sa fiu puternica, sa nu sun, sa nu-l mai caut.Vreau sa fiu stapana pe mine.Nu mai pot sa fiu condusa, imi ajunge.
VA pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aamu spune:

quote:
Originally posted by didadi

Multumesc din suflet ca ati fost alaturi de mine si inca sunteti.Aseara am fost la manastire, am dat un acatist si m-am rugat.Nu am putut sa stau prea mult ca imi era foarte rau.Am plecat acasa, plangand, cu inima franta.Am parcat masina si m-am uitat in partea stanga.El pleca de la mine.Nu m-a vazut, nu a sunat, nu a facut nimic.Dar el,a fost la mine.Am inceput sa tremur si sa plang.Mi-a frant sufletul cand am vazut ca tot mai vine sa ma racaie.Dar bine ca nu a sunat.Incerc sa fiu puternica, sa nu sun, sa nu-l mai caut.Vreau sa fiu stapana pe mine.Nu mai pot sa fiu condusa, imi ajunge.
VA pup




Draga didadi,

Ar trebui sa pleci de acasa o perioada, pentru ca te va mai cauta, din pacate pentru tine. Si doar iti prelungeste suferinta prin asta.
Eu inteleg ca-l iubesti si-mi pare rau ca suferi. Dar ai inceput prin a ne spune ca aproape toata relatia cu el a fost un calvar. De ce sa vrei sa continui calvarul cand ai sansa sa schimbi?

Prieteni poti sa incepi sa-ti faci, iesi cu colegii la o cafea, cum te-au sfatuit si celelalte fete, du-te la film, la teatru, la coafor, cosmetica etc. Si fii fericita ca nu mai trebuie sa dai nimanui raportul: unde esti, ce faci, cat stai. Esti libera sa faci ce vrei.

Nu conteaza a cui e vina acum, important este ca nu merge relatia, nu are viitor si tu trebuie sa-ti continui drumul in viata. Du-te la ai tai o perioada, nu-i raspunde lui la telefon daca suna, nu-i permite sa te manipuleze. Fii tare acum si iti vei multumi mai tarziu.

Aamu

Mergi la inceput