vreau sa mor!!!!!

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Imbraca-te repede cu ceva si iesi din casa, plimba-te prin parc, du-te la biserica si mediteaza! hai!

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Sunt la servici,nu am cum sa plec.Off,nu pot sa fac nimic,ma simt slabita, obosita fafa chef de viata,fara nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

ehehe, ce sa-ti zic, nu esti singura care a trecut prin asa ceva. Si in afara de faptul ca trece sigur - iti garantez, mai e un aspect mai delicat, pe care normal ca nu o sa-l accepti, ca asa am facut si eu:NU MERITA!!!!!!!! in viata sunt lucruri muuuuuuuuuuuult mai importante decat un iubit care ti-a inselat asteptarile. descopera-le!
invita o prietena/colega sa mearga cu tine la cumparaturi sau sa iesiti deseara in oras, sa-ti treaca vremea mai usor.

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by didadi

Sunt la servici,nu am cum sa plec.Off,nu pot sa fac nimic,ma simt slabita, obosita fafa chef de viata,fara nimic.



Didadi,
e 1 Martie, vine primavara, hai nu mai fi suparata.
Esti foarte tinara si ai asa de multe lucruri in fatza incit te invidiez.

Uite am citit ceva, cu dedicatie pt. tine:


Pentru a realiza valoarea unei secunde, întreaba o persoana care a supravietuit unui accident.
Pentru a realiza valoarea unui minut, întreaba o persoana care a pierdut trenul.
Pentru a realiza valoarea unei zile, întreaba un muncitor care hraneste 10 guri.
Pentru a realiza valoarea unei luni, întreaba o mama care a nascut prematur.

si pentru a realiza valoarea unei vieti... completeaza tu continuarea.
Niciodata nu realizam ca timpul vindeca toate ranile: poate doar atunci cind nu-l mai avem.
Asa ca sa nu mai spui niciodata ca vrei sa mori.
Crede-ma, nu vrei.



Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorielena spune:

sunt alaturi de tine, si eu plang de ceva timp din cauza unui barbat si am ajuns sa ma intreb daca merita, sunt obosita, sfarsita si fara viata, dar mi s-a intamplat un lucru frumos...am citit ultimele postari,pe subiectul tau - am fost langa tine sa stii zi de zi, asa cum multe dintre noi am fost si o sa fim si de acum inainte - m-au podidit lacrimile, dar cand am ajuns la sfarsit, am privit pe fereastra...dupa o dimineata care nu anunta nimic bun, poate doar frig si mohorala...am vazut soarele, sincer iti spun pentru mine este o mica minune,a miscat ceva in sufletul meu...am realizat ca este 1Martie si ca viata merge mai departe....

te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexis2002 spune:

e greu dar din asa ceva nu se moare.cind iesi de la servici cumpara-ti un buchetel de flori,asta in cazul in care n-ai primit de la colegi,du-te acasa fa o mare curatenie,muta mobila,da cu var,fa o schimbare in casa,cu siguranta iti va aduce o mica schimbare in suflet.si dupa efortul pe care o sa-l faci prin casa,va veni cu siguranta si somnul care e normal sa-ti lipseasca.fruntea sus!umple-ti timpul cu lucruri frumoase.!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Si mai am si eu o sugestie: ia-ti un tub de vitamine+ multiminerale, niste magneB6 sau chiar Remotiv. O sa te simti mai bine.
Diseara suna-ti toti prietenii, colegii de liceu, vezi ce mai fac! Inchiriaza-ti comedii.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Bravo tie ca nu l-ai oprit si ca i-ai spus sa nu te mai caute!
Capul sus, viata e frumoasa si fara el! Mai ales ca e vorba de viata ta, pe care o traiesti o singura data. Mai sunt barbati pe lumea asta. Incet, incet, o sa-ti revii si-o sa fii "dispusa" sa te indragostesti din nou.



Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

didadi stiu ca e foarte greu acum, ca si eu am trecut prin asa ceva. Chiar daca tu crezi ca acum totul s-a sfarsit, vei vedea (mai incolo) ca nu e chiar asa.
E bine totusi ca a zis ca nu o sa te mai caute, macar scapi de drog. Ca da, e ca un drog, iar tu esti acum la dezintoxicare.
Arunca toate lucrurile care iti amintesc de el, ca doar asa in timp il vei uita.
si cum a zis si JG, ia niste vitamine, minerale, ca depersia asta nu ti-a facut bine la sanatate
si SCRIe aici cat mai mult si mai des, varsa tot!

Felicia si Ilinca Teodora "duracell" (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYLLA spune:

DIDADI,ia-ti prietenele si iesiti in oras,cunoaste oameni noi,fa-te frumoasa...uite eu,atunci cand am aflat ca prietenul meu ma inseala(am scris la alte topicuri care prieten si ce fel de...),am iesit la discoteca cu prietenele mele singure,m-am aranjat cat am putut de frumos si le-am zis ca o sa-mi testez calitatile mele de cuceritoare(asta bineinteles dupa lungi reprize de bocete...ca abia am putut sa ascund sub machiaj cearcanele).
le-am zis fetelor ca in seara asta o sa vad cat sunt de seducatoare si ca trebuie sa-mi recastig increderea in mine.
si asa l-am cucerit pe actualul meu sot care de atunci s-a indragostit lulea.
stati nu aruncati cu rosii...ca nu am facut nimic indecent!
doar am dansat si am pus in aplicare toate trucurile mele de a agata un barbat.
a fost foarte distractiv sa stii!
am aruncat asa o privire prin disco si l-am ochit ca era singur si le-am zis fetelor ca asta e si incepe atacul
fetele au crezut ca glumesc deoarece saracele cu cateva ore inainte nu mai stiau ce sa-mi faca sa ma opresc din bocete.
seara s-a incheiat cu el conducandu-ma acasa,cateva saruturi inocente si eu lasandu-i un nr de telefon la care ulterior nu am raspuns.
de ce nu am raspuns?
ptr ca evident ca o proasta ce am fost i-am acceptat justificatile fostului si m-am intors la el a nu-stiu cata oara.
dupa un an de zile ,timp in care atunci cand ma intalneam cu sotul meu absolut intamplator fugeam de rupeam pamantul(imi era rusine ca nu-i mai raspunsesem la tel.) una dintre prietenele prezente in seara cu pricina a fost la o petrecere unde l-a gasit pe sotul meu.
acesta i-a declarat atunci ca de un an de zile nu poate sa ma uite si ca nu intelege de ce l-am respins asa fara nici o explicatie,ca a incercat sa ma astepte in fata blocului si sa intre cu mine in vorba dar m-a vazut asa de speriata incat renunta.
atunci am inteles de ce ni se intersectau drumurile atat de des (ptr ca el vroia!)si cum relatia cu fostul era execrabila l-am cautat pe actualul meu sot si i-am dat o sansa...si iata-ne impreuna de 7 ani intr-o casatorie minunata.

a fost frumos,mi-am dat seama ca exista cineva care sa ma iubeasca asa cum imi doream eu si ca viata nu se termina cu un EL,oarecare...
eu nu zic sa faci ca mine dar ai incredere intine,fii puternica...si soarele va straluci din nou!!!

te pup si multa bafta sa treci peste nefericirea in care te-ai scufundat!

http://new.photos.yahoo.com/dianaaureliachiriac

Mergi la inceput