vreau sa mor!!!!!

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana1177 spune:

Didadi, macar daca ai incerca sa-ti tragi putin valul de pe ochi si sa "citesti" intr-adevar mesajul Cristinei26; poate asa ai sa intelegi ce inseamna durerea, ce inseamna viata...

imi pare nespus de rau pt parintii tai, pt cat sufera din cauza egoismului tau; vor sa te ajute, de ce nu te lasi ajutata?? ei iti vor fi alaturi, te vor incuraja cand iti va fi greu gandindu-te la marele EL; scuza-ma, dar ma depaseste atata egoism

si daca maine el te cere de sotie, insa comportamentul lui e identic dupa?? vei fi sotie cu numele, il vei astepta acasa cu masa pusa si tot tacamul; el va veni cand ii va conveni iar tu nu vei avea nici un drept sa-l intrebi pe unde a umblat, caci nu-i asa, te-a luat de nevasta si are tot dreptul sa se comporte asa;
crezi ca-ti va ridica cineva statuie de Penelopa???

si revin cu intrebarea: chiar nu mai e nimic de facut pe lumea asta decat sa plangem dupa un barbat???

ma ingrozesc cand vad atatea fete tinere care n-au absolut nici o preocupare decat sa se smiorcaie dupa unul ca de, il iubesc de nu mai pot; e ingrozitor, nu mai am cuvinte

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glont10 spune:

quote:
Originally posted by didadi

Nu pot sa spun pleaca,nu are cheie,nu pot sa nu-i deschid usa daca vine.Nu pot!!!As vrea sa pot,dar sufletul nu ma lasa.



Diladi...pai pleaca un timp de acasa.Du-te si stai cu ai tai.Unde nu e ispita nu e nici tentatia.Nu cred ca timpul chiar le rezolva pe toate dar la tine zic ca va functiona zicala.
Eu ti-am zis metoda mea in postarea anterioara...da roade...si la mine el se poarta frumos tttoott timpul si ma duce cu zaharelul..deci chiar e eficienta.Incearc-o!

cu mult drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Glont10,nu ai primit mesajul meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

DIDADI, nu am mai intrat de mult, dar ma gandesc la tine. Maine e ziua cea mare. Trage aer in piept si indreapta-te cu credinta, speranta si curaj spre moua ta viata. Inceputul va parea greu, dar incetul cu incetul vei invata sa te iubesti pe tine, sa te respecti si iti vei recapata increderea in oameni. Nu uita ca undeva este printul tau cate asteapta ca tu sa te desprinzi de trecut, sa deschizi ochii, sa il vezi si sa ii dai o sansa.
Pupici si fruntea sus. Daca ai nevoie de un umar pe care sa plangi, sunt aici.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Catty,multumesc din suflet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Succes maine!

edit: De fapt azi, ca aici e cu o ora mai devreme

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Didadi eu am descoperit povestea ta recent, dupa ce m-ai sustinut si tu cu problema mea
Multa bafta azi
Si daca te simti singura sau vrei sa-i dai telefon, scrie aici si avem noi grija de sufletul tau

Felicia si Ilinca Teodora "duracell" (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Fi tare astazi si rezista tentatiei.
Mult succes.....si inca o data FI TARE!!!!!!
Subscriu la spusele feliciei74


Sa ne mai povestesti......

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Astazi sintem in 28 ... ma asteptam sa avd deja postarea ta aici..
Nu am mai intrat la subiectul tau, dar nu te-am uitat. Asa ca hai... sint aici sa te sustin.

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

e, nici nu prea stiu ce caut aici, poate ar fi mai bine sa tac. dar prea am pierdut aseara o ora de somn pretios, dand intamplator peste acest subiect. stupefactia mea crestea cu fiecare pagina. si nervii.
eu cred ca nu didadi greseste, ci voi. voi incerca sa explic; nu va suparati pe mine, va rog.

in primul rand ca, inca din enunt, mie povestea mi s-a parut altfel. ideea ca o fiinta sa caute in telefonul alteia mie, personal, mi se pare degradanta pentru ambele parti. pentru cine cauta si pentru cine sta cu cel ce e in stare de asa ceva. my opinion. (loc pentru rosiile pe care le voi primi)
nu cred ca omul acela, huiduit de toata lumea, e intr-atat de vinovat. nu aveti, oare, nici o cunostinta mai plaisirista, ce trece ca gasca prin apa? eu cunosc mai multe persoane si am vazut ca, daca li se permite, profita. de ce nu ar profita? aceeasi oameni, cand nu mai au spor si dau peste cineva ceva mai ferm, se dau pe brazda (exista si exceptii, sunt de acord, cei ce raman, in final, singuri si neterminati. e treaba lor). asadar, problema interactiunii cu acesti oameni e a celor care ii vor, da vor sa-i schimbe. tuff choice.

una dintre cele mai valide afirmatii pe care am intalnit-o si imbratisat-o, si pe care ti-o dedic, DIDADI, este

FIECARUI OM I SE INTAMPLA NUMAI LUCRURI PE MASURA

nu cred ca tu esti buna si el e rau, asa cum transpare din mesajele tale. cred ca omul e, pur si simplu, sufocat si face eforturi sa scape. si am mai vazut asta, cel ce se vrea afara devine din ce in ce mai "bitchy", doar doar i s-o deschide usa. e o reactie urata, insa fireasca.

nu vreau sa te supar, crede-ma, insa mi se pare total disproportionata aceasta criza. cred ca esti o persoana destul de rasfatata, caci asa ceva nu poate fi privit ca un capat de lume decat de cineva ce n-a avut prea multe griji, nu i s-a educat responsabilitatea. daca stai si astepti ca lucrurile sa se intample, vei constata amar, pe pielea ta, ca viata curge pe langa, fara tine.
eu nu cred ca va exista nici un final. o sa o lalai asa mult si bine. si, iarta-ma, dar asta e exact ceea ce meriti pentru ce ai oferit.
nu mi se pare, iar, normala, atitudinea ta privind casatoria si copiii. nu cred ca e ceva implicit intr-o relatie. sunt relatii viabile, unde asta vine de la sine, de la amandoi, iar altele sunt limitate, unde fiecare isi doreste altceva. ti-ai pus vreodata problema ca si el e la fel de chinuit ca si tine, ca el s-ar simti bine cu tine daca nu l-ai asasina cu dorinta ta, marturisita sau nu, insa prezenta in continuu, de a te marita cu el?! si lui i se pare la fel, ca ti-ar fi foarte simplu, daca l-ai iubi, sa ii intelegi punctul de vedere si sa nu-l mai chinui; in ochii lui tu esti cea sadica.

cred ca, la parerea pe care tu o ai despre tine, nu meriti mai mult. daca te-ai aprecia si te-ai considera, real, o valoare (nu din vorbe, asta e apa de ploaie), relatia asta ar fi fost finalizata de vreun an, cu un sut in fund si cautai ceva mai bun.
alegi pana culegi.
nu m-am apucat sa scriu neaparat pentru tine, ci mai mult sa-mi manifest o oarecare stare de indignare caci, dupa cum se vede prea bine, toate cele 18 pagini de ganduri frumoase si timp alocat de multi oameni faini nu au absolut nici un ecou. si, dupa mine, acest subiect trebuia sa moara dupa primele doua, trei pagini. nu-si are rostul. e atat de evident ca tu vei face numai ceea ce VREI (lucru ce n-are nici o legatura, e chiar in contradictie cu ce e bine), incat mi se pare ca timpul postarilor urmatoare ar putea fi redirectionat spre alte activitati.
din ce am vazut eu tu nu ai avut niciodata intentia si nu ai incercat sa te schimbi pe tine, tu vrei ca el sa se schimbe si sa se muleze pe ce-ai dori matale. ei bine, nu se poate. daca doresti sa ramaneti impreuna (si nu vad de ce nu; in fond, daca termini aceasta relatie vei incepe, mai devreme sau mai tarziu, una similara, oamenii revin in tiparele lor..), ar trebui sa renunti la doleantele privind siguranta viitorului; sa iti construiesti o viata personala, macar o bruma, caci asa, neavand-o, te sprijini cu toate kilogramele tale sufletesti pe bietul om si il sufoci. sa nu mai ceri atat, un om nu te poate umple daca tu esti gol. mobileaza-te nitel. pana la urma un singur lucru e sigur, cu tine insati vei locui pana la moarte, cu altii nu se stie. ar trebui sa ai ca sa-ti spui tie, altfel te plictisesti infiorator si uite unde se ajunge...

inca odata, imi cer scuze daca am iritat pe cineva. se vrea un subiect unde se asteapta pareri, mi-am dat-o si eu pe a mea.

didadi, m-as bucura sa gresesc in cat mai multe puncte..


time will tell.

Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

„Femeia vede unde barbatul abia zareste” Proverb romanesc

Mergi la inceput