vreau sa mor!!!!!

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

va pup pe toate.Pana in prezent,nimic nou.S-a purtat frumos si nu a zis nimic.Dar cred ca disera o sa-mi zica.Va tin la curent.Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meg67 spune:

subscriu la ce a scris 26 octombrie si mai ales cu urmatoarele citate care au punctat niste aspecte relevante:

quote:
Originally posted by 26octombrie


...eu nu cred ca va exista nici un final. o sa o lalai asa mult si bine...

...dupa cum se vede prea bine, toate cele 18 pagini de ganduri frumoase si timp alocat de multi oameni faini nu au absolut nici un ecou. si, dupa mine, acest subiect trebuia sa moara dupa primele doua, trei pagini. nu-si are rostul. e atat de evident ca tu vei face numai ceea ce VREI (lucru ce n-are nici o legatura, e chiar in contradictie cu ce e bine), incat mi se pare ca timpul postarilor urmatoare ar putea fi redirectionat spre alte activitati...


totusi e de admirat tenacitatea cu care cineva vrea sa moara de 18 pagini incoace



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

26octombrie,
perfect adevarat tot ce ai spus.
Totusi, nu "da" prea tare: e virsta, si dincolo de virsta, e vorba de o persoana care face impresia ca n-a prea avut intr-adevar probleme, probleme grave.
Atunci i s-ar fi parut floare la ureche ca un dl. cu care pina la urma n-are mare treaba isi ia papucii si pleaca. Sint convinsa ca multe dintre noi i-ar fi spus "da' du-te!" si i-ar fi deschis si usa sa nu se impiedice cumva.

Nu poti sa ai pretentia asta de la cineva pt. care ruperea unei relatii, fie ea si mizerabila, e probabil primul esec major.
Asa ca , teoretic, o inteleg si pe ea, desi practic n-am cum sa ii dau dreptate.
Ce sa zic... ii doresc sa si ramina cu grila asta de valori, sa nu apara ceva care sa i-o schimbe. Si sa nu realizeze in citiva ani cit de putin importante sint fluxurile si refluxurile unui fluturas din asta.

Iar referitor la ajutor: iar cred ca ne cam batem gura, ma rog, tastele degeaba.
Didaldi ar cauta ajutor urgent si imediat daca ajutorul i l-ar aduce pe EL inapoi cu fundita roshie.
Altfel, nu.
Asta vrea - nu sa-si revina ea, nu sa lucreze la self esteem, nu sa mearga mai departe.
So, daca asta e scopul... si nu ne da mina sa dam sfaturi pentru atingerea acestui scop, discutam clar in contradictie.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1177 spune:

e atat de evident ca tu vei face numai ceea ce VREI (lucru ce n-are nici o legatura, e chiar in contradictie cu ce e bine), incat mi se pare ca timpul postarilor urmatoare ar putea fi redirectionat spre alte activitati.
din ce am vazut eu tu nu ai avut niciodata intentia si nu ai incercat sa te schimbi pe tine, tu vrei ca el sa se schimbe si sa se muleze pe ce-ai dori matale. ei bine, nu se poate. daca doresti sa ramaneti impreuna (si nu vad de ce nu; in fond, daca termini aceasta relatie vei incepe, mai devreme sau mai tarziu, una similara, oamenii revin in tiparele lor..), ar trebui sa renunti la doleantele privind siguranta viitorului; sa iti construiesti o viata personala, macar o bruma, caci asa, neavand-o, te sprijini cu toate kilogramele tale sufletesti pe bietul om si il sufoci. sa nu mai ceri atat, un om nu te poate umple daca tu esti gol. mobileaza-te nitel. pana la urma un singur lucru e sigur, cu tine insati vei locui pana la moarte, cu altii nu se stie. ar trebui sa ai ca sa-ti spui tie, altfel te plictisesti infiorator si uite unde se ajunge...

26octombrie , subscriu
insa din pacate, sunt convinsa ca e fara efect pt ea... si nu pt ca ea are o capacitatea de a iubi imensa, ci pt ca egoismul si lipsa de alte preocupari sunt f mari
Didadi, sa te fereasca Dumnezeu de ceva rau in viata, intr-adevar real; si ai grija: "cand zeii vor sa ne pedepseasca, ne implinesc visele"


Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

26 octombrie tare mi-a placut postarea ta. Si se pare ca nu numai mie.Asta ca sa nu-ti para rau ca ai scris, pentru ca "andrisantul" a ignorat-o in mod evident.

Ramane sa-i dorim intelepciune, si asta sa fie cea mai mare tragedie din viata ei, si sa nu-si mai doreasca sa moara din nici un motiv.

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Cand esti suparat si deprimat si nu gasesti nicio solutie, iti vine sa mori .Consideri ca singurul lucru pe care il gaseti de facut asta este :SA MORI, incercand solutii peste solutii si negasind nimic.Am scris cand eram disperata si chiar asta imi doream, sa mor, sa nu ma mai gandesc sa nu mai stiu nimic.
Nu stiu daca am fost inteleasa.Si sa fim seriosi, nu cred ca exista om,care macar o data in viata lui sa nu-si doreasca ce mi-am dorit eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Ba exista! Si eu am suferit din dragoste ca o idioata (ca daca aveam mintea de acum, ehehe...) da nu mi-am dorit sa mor niciodata.

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Mai si io am trecut printr-o criza d-asta pe la 15 ani. Aoleo, ce rau a fost, ma durea undeva in capul pieptului si vroiam sa mor numai sa nu mai simt nacazul si durerea.
Ce facusem? L-am dat pe usa afara (metaforic vorbind ca locuiam cu parintii) deoarece l-am prins cu minciunica.
Mama, ce m-a durut. Am zis ca n-o sa mai iubesc in veci daca doare asa tare.
La 25 ma maritam cu un om ales pe spranceana si daca as fi citit astea 18 pag. as fi lesinat de ras.
Deci nu e problema de varsta, Elise.

---------------
Just me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

DIDADI, haide sa nu intelegem gresit anumite lucruri. Ai scris aici pt ca ai nevoie de parerile altor persoane care nu te cunosc pt a putea sa iti duci la indeplinire planul a scapa de suferinta. Pana la urma depinde de tine daca ii dai papucii barbatului din viata ta, sau accepti acceasi situatie la infinit. Toata lumea isi da cu parerea in speranta ca tu vei alege ce consideri ca e mai bine pt tine. Nimeni nu te pune la zid, nimeni nu te acuza. Suntem toate deschise si incercam sa iti spunem punctele noastre de vedere.
Eu sper sa gasesti forta sa lasi totul in urma ta, oricat de greut iti va fi si sa incepi o viata noua.
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Eu astept sa vad daca pleaca.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput