vreau sa mor!!!!!

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Multumesc mult Olguta.
Dragutul de Paul, a suferit atat de mult aici, acum e un ingeras fericit. Este poezioara asta care ni se potriveste astat de bine:

No more pain or suffering

In tears I saw you sinking,
I watched you fade away.
You suffered much in silence,
you fought so hard to stay.
You faced your task with courage.
Your spirit did not bend,
and still you kept on fighting until the very end.
God saw you getting tired.
When a cure was not to be.
So he put his arms around you and whispered "come to me".
So when I saw you sleeping So peaceful, free from pain.
I could not wish you back to suffer that again.




What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Va rog aprindeti o lumanare in amintirea bebelusului meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

19+ poze cu fetita si cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Va salut pe toate.Acum am ajuns la servici si am citit ce ati scris.Va multumesc din suflet pt ca sunteti alaturi de mine.
-DIANA,nu pot sa fac asta,simt ca treb sa astept.
-Olguta,stiu ca nu am fost prima,ai dreptate
-Cristina,am ascultat melodia,e foarte frumoasa,multumesc pt tot.Imi pare rau pt Paul.Dzeu sa fie langa el,acolo unde este.Imi pare rau.
Va multumesc din suflet ca sunteti alaturi de mine si ma incurajati.Am luat o hotarare fiind ajutata de una dintre voi.O sa-l las sa plece,fara sa zic nimic,fara sa fac nimic.Am sa astept sa ma sune el,daca o sa-i fie greu si poate asa,fara mine o sa-si dea seama ce vrea sa faca cu viata lui.Nu am sa sun,nu am sa-l caut, nu am sa fac nimic.Stiu ca o sa-mi fie foarte greu,dar treb sa fac ceva cu mine si cu viata mea.Sunt tanara si viata mea trebuie sa meraga cu el,sau fara el.Ma simt slabita si fara putere de pe acum,dar treb sa-mi iau inima in dinti si sa fac asta.Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Lorielena,nici eu nu stiu ce are in cap,ce vrea sa faca,nu stiu
Citeste ce am scris mai sus.Asta am hotarat sa fac.Dar faza cea mai rea este ca nu stiu ce sa fac,daca nu pleaca???
Eu nu pot sa-i spun sa plece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroty spune:

Excelenta postarea ta , cristina26.
Am plans in hohote vazand drama prin care ai trecut si m-am remontat ascultand melodia.
Sincere condoleante! Am aprins o lumanare.

Felicitari pentru puterea de care dai dovada si pentru exemplul de viata adus aici , pe forum.

Sanatate si liniste sufleteasca. Doroty cu minunea de baietel, Onut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aamu spune:

quote:
Originally posted by didadi

Dar faza cea mai rea este ca nu stiu ce sa fac,daca nu pleaca???
Eu nu pot sa-i spun sa plece.



Didadi, daca te iubesti si respecti macar putin, daca vrei sa te bucuri de ce are viata frumos de oferit, daca vrei sa-ti dai o sansa, atunci TREBUIE sa-i spui sa plece si sa rupi legatura cu el. Stiu ca e foarte greu, dar si mai greu e sa te chinui inca vreo 20-30 de ani asa (pentru ca eu nu cred ca el se va schimba).
Mi-e teama ca n-o sa plece sau daca pleaca pe 28, sigur te cauta apoi. Pentru ca lui ii face bine sa te manipuleze cum vrea, sa se stie iubit mai presus de toate!

Daca intr-adevar are un gram de suflet si discernamant si putina consideratie pentru tine, atunci pe 28 dispare complet din viata ta. Altfel, continua cosmarul: tu inchisa in casa, asteptand cu ochii pe geam, simtindu-te ca o sluga, fara prieteni, urmarita, suferind. Si anii trec atat de repede!
La diferite varste percepem viata diferit si fiecare perceptie are frumusetea ei. De ce sa o ratezi pe cea de-acum?

Eu iti doresc multa putere si intelepciune sa scapi din capcana si sa incepi sa te bucuri de viata

Aamu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Sper ca Dzeu nu o sa ma lase si o sa-mi dea puterea sa trec peste asta.Ma rog la Dzeu sa-mi revn din starea asta rea pe care o am de mult timp si sa-mi revin.Am mai iubit si eu in viata si cand am vazut ca nu s-a mai putut am pus punct si am spus gata.Si a fost bine.Dar acum nu pot.Va rog sa ma credeti ca sunt legata si de maini si de picioare,asa ma simt.Si parintii mei,sunt foarte suparati din cauza mea.Ma vede ca sufar si ca nu pot sa fac nimic.Nu au ce sa-mi faca.Sper ca de pe 28,sa fiu mai puternica si sa lupt pt mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Numai maine nu-i poimaine!

Dar voi ati mai vorbit intre timp despre plecare?


Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexis2002 spune:

stiu cum e suferinta din dragoste si din pacate nu exista un medicament miraculos care sa te vindece.e normal ca parintii tai sa fie suparati,ai sa vezi cind vei avea copii cit de mult doare sa te uiti la propriul copil cum sufera si sa nu poti face nimic.eu nu stiu de ce astepti tu pe 28 asta draga fata?n-are la tine nimic,nu ii poti spune pur si simplu sa nu mai vina,daca vine sa nu-i mai deschizi usa sau daca are chei sa schimbi frumos yala?nu-i implora mila,ai curajul sa te rupi tu de el si sa fi tu cea care pune punct acestei relatii.ia-ti un animal de companie si nu te vei mai simti singura intre 4 pereti,fa ceva util ptr tine,cumpara-ti haine noi,mergi la cosmetica,citeste o carte buna,mergi la un psiholog.eliberarea sta in miinile tale.iesi la o cafea cu colegii de servici.eu iti garantez ca dupa o perioada, mai lunga ce-i drept,ai sa te intilnesti cu el intimplator si ai sa zici:cit de proasta am fost sa sufar dupa o asemenea persoana!iti doresc succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Cristina,nu am mai vb despre plecare nimic.dar stiu ca se va intampla.Stiu ca va pleca.Asta simt.
Nu pot sa spun pleaca,nu are cheie,nu pot sa nu-i deschid usa daca vine.Nu pot!!!As vrea sa pot,dar sufletul nu ma lasa.
Stiu ca atunci cand o sa-mi treaca si daca o sa-l intalnesc intamplator o sa spun,uite ce proasta am fost!!!dar pana atunci mai am de suferit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexis2002 spune:

ba poti dar nu vrei!inseamna ca tu speri sa se schimbe dar nu o va face.atita timp cit ii permiti sa te trateze asa va continua la nesfirsit.el stie ca undeva, cineva ii va deschide mereu o usa si profita de asta,profita de tine.daca tu crezi ca merita sa suferi la nesfisit fa-o dar ai sa te trezesti intr-o zi si ai sa-ti dai seama ca a trecut viata pe linga tine fara ca tu sa te bucuri de ea.iubirea nu inseamna suferinta,nici umilinta,disperare sau lacrimi.iubirea e cu totul altceva.

Mergi la inceput