vreau sa mor!!!!!

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

diadi, toti ne simtim singuri cand suntem parasiti!
insa e numai o senzatie,care dureaza ceva timp...dar mai bine singur si linistit decat singur in doi!
nu exista motiv pt care sa accepti un om care nu te iubeste!
exista doar respectul fata de tine,si avand respectul fata de tine il ai si fata de cei de langa tine...
Dumnezeu a lasat uitarea si odata va veni....
asa cum se spune,am venit singuri pe lume,ne intoarcem tot singuri la El!
nu e nimeni obligat sa ramana cu noi si nici noi nu suntem obligati sa ramanem cu cineva...insa, ca oamnei avem ratiune si ratiunea te indeamna sa faci asa fel sa te protejezi,sa-ti cauti locul in valtoarea aceasta a vietii...locul acela care ti se potriveste!
nu poti cere unui om mai mult decat poate oferi si el nu vrea nimic de la tine,nu te vrea pe tine...
eu am mai spus,un om care iubeste nu face rau sub nici o forma....simte ca orice cuvant raneste sufletul persoanei iubite si nu spune vorbe....
simte ca nu poate trai fara persoana aceea si face totul sa fie in preajma ei...
simte ca ea/el e mama/tatal viitorilor prunci...

ori la voi nu e nimic din toate astea...
parerea mea e sa pui totul in balanta si sa vezi unde inclina balanta mai mult(eu cred ca inspre cele negative,si bine de tot) si avand certitudinea asta,sa iei masurile necesare ca TU sa fii bine....
apoi sa lasi totul inchis intr-un sertaras al sufletului,sa iei totul ca pe o experienta de viata si sa mergi mai departe...
sunt atatea persoane care au nevoie de tine...si vor mai fi si altele...si aici ma refer la copii...



Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Multumesc Violeta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glont10 spune:

quote:
Originally posted by didadi

Iar ma gandesc.Forte greu imi este.Nu stiu ce sa mai fac.S-a purtat foarte frumos zilele astea.Si cand o sa plece,iar o sa incep cu telefoanle sa sun,sa-l aud,sa-l vad.OFFF,nu mai stiu cum sa fac,sa-mi treaca.Cand zic ca sunt si eu mai bine si mai puternica iar pic in groapa....



diladi,ne asemanam mai mult decat crezi.Litera cu litera, astea imi sunt si gandurile mele.
Acum ma uit in oglinda si zic "gata!"sa vezi ce o sa ii zic ce o sa fac,etc.... peste o secunda suna telefonul, tresar si simt cum imi bate inima mai tare si zic"hai! doar de data asta!".Poate ai citit topicul meu.

La fel ca tine stiu ca trebuie sa ma detasez si mi-e teama de zilele care vor urma fara el.Cuvintele nu pot exprima cum ma simteam in ziua in care nu ma cauta si ca sa opresc durerea il cautam eu cu disperare, doar sa ii aud vocea.La fel ca si tine ma agat de fiecare zi cu el, fara a stii de fapt care ne e viitorul.Habar nu am cum am ajuns aici.Ziceam ca numai scolareii se mai pot indragosti in halul asta. M-am dezamagit si pe mine insami, dar...ma rog, recunosc sunt dependenta de afectiune, si ca si tine mi-e extrem extrem exxxtremmmm de frica de singuratate.

Pentru asta zic ca te inteleg perfect si indraznesc sa postez.In plus avem aceeasi varsta si intr-un mod sau altul vedem lucrurile la fel, zic eu.Ne-o lipsi experienta dar pentru asta avem si opiniile celorlalte fete.

Eu sunt in lucru, la "dezintoxicare" cum zic eu...
Metoda mea: in ziua in care simt ca imi lipseste in modul acela sfasietor, incep si innebunesc lumea din jurul meu :net, casa, prieteni.Ies in oras, vorbesc la telefon, ascult melodii dintr'alea rasculate.Mai toti prietenii imi stiu"drama" si cu cat auzi mai multe de" nu imi vine sa cred cat de nenorocit, etc bla-bla, lasa-l ca esti tanara, frumoasa, bla-bla", cu atat te infurie mai mult delasarea si umilinta la care te supui.Se zice ca nu trebuie sa arati celorlati cat suferi pentru ac exista atatia rautaciosi, dar poti alege cateva persoane care iti inspira incredere si stii ca iti sunt aproape.Daca vrei putem vorbi
pe privat, de exemplu.
E un pas bun ca ii vezi defectele, zic eu.Vorbeste-l urat...nu-i o rusine...daca spui cu voce tare ce te apasa vei vedea totul altfel,crede-ma. Enerveaza-te, striga, revolta-te, in loc sa iti plangi de mila.Si in momentele alea in care zici ca se poarta frumos, uita-te in ochii lui si aminteste-ti de cele rele,de vorbele lui, de cat de rau te-a facut sa te simti, unde te-a adus.

Cat despre perioada fara el ce va urma....nu iti trebuie decat curaj.Gaseste-ti activitate intensa care sa nu te lase sa te gandesti la asta, si lasa timpul sa iti rezolve problema, pt ca cred ca mai mult obisnuinta si teama de singuratate isi spun cuvantul la tine.
Bafta!
si mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorielena spune:

off ce greu e...stiu ce simti..nu stiu daca sunt in masura sa dau sfaturi, pentru ca la randul meu trec printr-o situatie dificila...am un subiect postat recent...o parte din voi mi-ati si raspuns la el si va multumesc...dar eu cred ca trebuie sa-ti regasesti curajul si increderea in tine si pana la urma o sa treaca,durerea se cicatrizeaza.
Daca pe tine te ajuta poate ar trebui sa astepti pana pe 28, dar eu sunt curioasa sa vad daca el o sa plece in momentul acela, cred de fapt ca nici el nu stie ce vrea si poate undeva, candva a suferit o deziluzie, i s-a intamplat ceva de a decis ca nu vrea sa se casatoreasca sa aiba copii.Poate ca parintii lui l-au dezamagit, poate ca o iubire mai veche. Oricum comportamentul lui e f ciudat si cand te gandesti ca are 35de ani,..ar trebui sa stie ca o etapa in formarea unui individ este casatoria.Care este urma trecerii noastre pe pamant daca nu sufletul pe care-l lasam in urma?!...copilul...Eu ma plang de iubitul meu la 23de ani ca nu stie ce vrea,si mi-e ciuda pe el,pentru ca ne iubim si pentru mine asta este indeajuns pt a face pasul decisiv..se pare ca pt el nu...

Eu sper sincer ca daca in sufletul lui simte ca nu poate sa-ti ofere o familie, pe 28 sa se termine totul, pt ca daca nu, suferinta ta o sa fie si mai mare.O sa fii frustrata, o sa se prelungeasca agonia si chiar daca poate iti e alaturi fizic in sinea ta tot nu o sa fii implinita.Orice ai face nu-i cere sa mai stea cu tine,lasa lucrurile sa curga de la sine, iar daca se intoarce primeste-l inapoi numi daca iti ofera stabilitatea de care ai nevoie si echilibrul sufletesc, altfel o sa ajungi un moment in care o sa regreti si o sa-ti detesti momentul de slabiciune.Nu-l lasa sa te distruga, gandeste-te la parintii tai care te iubesc si pentru care reprezinti comoara lor indiferent de varsta sa stii,gandeste-te la bucuria lor in momentul in care te vor vedea fericita alaturi de un sot care te iubeste si te respecta(nu-ti umbla in telefon de ex),cand isi vor strange in brate nepotul sau nepotii

Nu inteleg de ce este gelos daca vrea sa plece, aici se bat cap in cap niste lucruri,eu cred ca ca pana la urma o sa aiba o discutie cu tine...oricum trebuie sa iesi din situatia asta cat mai repede intr-un fel sau altul

...cu totii asteptam vesti de bine de la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Am urmarit subiectul asta de la PAGINA 1. Am ajuns la PAGINA 16...fara rezultate. Doar vorbe, telefoane, destainuiri, certuri, amenintzari, jigniri- ce mai frate..CIRC. Si "printzul" tot te bantuie. Asta imi aduce aminte de una din "zicalele" bunicii: "Mama, NICIODATA SA NU CUMPERI TOT PORCUL PT O BUCATA DE CARNAT". Eu sa fiu in locul tau as fi devenit vegetariana de pe la PAGINA 2, soro. Ce atita "dialog" fara nici un rezultat?
ASA vrei sa-ti traiesti viata? ASTA e VIATA??? Masochismul nu m-a pasionat niciodata. Dar poate sint in minoritate.....
Vrei sa mori la gandul ca o sa plece?
Eu as face o paranghelie pe CINSTE, daca l-as vedea iesit pe usa PERMANENT. . Iar pe "alesul inimii" tale nu l-as primi nici macar in CURTE, sa-mi scoata gunoiul la strada. Asta e BARBAT???? Nu respecta, nu apreciaza, nu stie sa vorbeasca, sa se comporte, de responsabilitati nici nu mai vorbim. Nu e bondar. E un trantor obraznic. Asa barbat..mai bine lipsa.
Si eu as muri in locul tau, daca ar pleca. DE FERICIRE.
Vad ca nu-ti ofera absolut NIMIC..decat chin si abuz- fie el doar psihic. Dar n-au intrat zilele in sac. Poate deveni si fizic. Stai linistita...ca se poate intampla si asta. ATUNCI sa vezi fericire si dorintza de moarte.
La virsta ta eram inca domnisoara(din proprie initiativa, deoarece numai de trantori dadeam si eu), imi cumparasem prima casa, si aveam o viata de vis. Munceam, imi aranjam casuta, ieseam cu prietenii in oras, nu erau destule ore in zi in care sa-mi traiesc viata. Nu eram fumatoare, bautoare, imi placeau muzica, dansul, filmele si cartile. N-aveam timp pt orice "fante de mahala" care-mi iesea in drum. Dadeam cu ei de pereti cand erau obraznici, si treceam mai departe. TU...te-ai oprit la primul. Si acolo ai ramas impotmolita. Fa rost de o pereche de cizme de cauciuc, si iesi din mocirla in care te-ai bagat de atitia ani. Si inca un lucru. Tu ai 25 de ani- de-abia stii sa te inchizi la fermoar. El are 35. El a deschis mai multe fermoare decat ai sa-ti poti inchipui tu vreodata. Si dupa cat de "secretos" e( telefon, gelozia ieftina, urmaririle, si alte imbecilitati de care da dovada),poti fi sigura cu nu esti singura si NU AI FOST SINGURA FEMEIE IN VIATA LUI NICIODATA.
Eu una...de 16 pagini incoace incerc sa-mi dau seama ce te-a atras la asa un specimen. Si SINCER n-am gasit nimic.
Asa ca...vezi unde gasesti cizmele alea cat mai repede. In cel mai rau caz fa rost si de-o lopata si-o cazma. Lopata o sa te ajute cu mocirla, cazmaua..i-o faci guler lui.
Lasa gargara, si pune-te pe treaba. Ca asa mult n-o mai duci. Iti iei campii, si eu cu tine.
SUCCES!

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

Galushca


POVESTEA DREI PISHCOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Olguta, asa de mult imi place cum raspunzi ca-mi vine sa-ti scriu un e-mail sa-ti spun ce probleme am si sa te fac sa-mi tragi si mie un sut in posterior! si pup Galushca.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

JGoricand ma poti gasi la olguta12_us@yahoo.com
Stiu ca par dura...dar "miorlaita" n-am fost niciodata. Si nici filozofia nu mi-a placut.Cel putin nu teoria. Decat sa imi petrec viata ca "predicator", mai bine ma spanzur. Ce folos au toate vorbele, daca nu-s urmate si de fapte?.
Si cand vezi o "relatie" atit de nesabuita, plina de mizerie si nefericire...si unde mai pui ca unul dintre "participanti" mai sta si in cumpana...ma apuca pandaliile. CE POATE FI ATIT DE GREU ???? Iti petreci viata alaturi de un om care te injoseste, te foloseste si te trateaza ca pe un PRESH cumparat la mana a doua..si tu strigi sus si tare ca-l iubesti, nu poti trai fara el si mai este si barbatul "perfect". Daca asta nu e masochism si cu o doza de naivitate(ca sa nu o numesc altfel) aruncata in retzeta...atunci nu stiu ce e.
Stii vorba aia...mai bine sa planga mama lui decat mama mea? Eh..mama mea n-a prea plans din cauza "suferintzelor" mele. Nu i-am dat ocazia. Si NICI EU n-am plans.Si cand s-a intamplat evenimentul asta, am stiut sa tai in carne vie(sau sa dau si o palma si la propriu si la figurat!),si sa merg mai departe, SINGURA. A te complace intr-o asa situatie mizera, si a mai gasi si scuze "inculpatului"...devine deja o problema patologica. Americanii au o vorba : IF YOU'RE NOT PART OF THE SOLUTION, YOU'RE PART OF THE PROBLEM. Daca nu faci parte din solutie, faci parte din problema.
AMIN



olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

Galushca


POVESTEA DREI PISHCOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Amin to that!

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

didadi
Draga mea, te inteleg prin ceea ce treci. Eu cu primul sot am trecut prin ceva, nu chiar asemanator. Eu credeam ca am o casatorie foarte fericita pana cand dupa 4 ani mi-a lasat un bilet pe masa pe care scria ca vrea sa divorteze. Am fost socata, nu imi venea sa cred... doar totul era asa de perfect. Fostul meu sot ca si actualul de altfel se comporta cu mine ca cu un bibelou. Spunea ca ma iubeste zilnic si ca sunt femeia visurilor lui ...etc.
Dupa doua saptamani, se intoarece si imi spune ca a gresit.... A gresit? NU a gresit, si-a distrus casatoria pur si simplu. Nu am putut sa il iert si am bagat divortul... cum puteam sa mai am incredere in el. Eram devastata dar ascultam catecul asta mereu. Te rog sa il asculti si tu de multe ori, este aici:
http://www.youtube.com/watch?v=KZV8w3KpNpg
Divortul meu de Matthew a fost cel mai bun lucru pe care l-am facut vreodata. Acum am un sot minunat din toate punctele de vedre. Doamne multam!
Cuvintele:
I Will Survive
Artist: Gloria Gaynor
Album: Gloria Gaynor

--------------------------------------------------------------------------------

At first I was afraid
I was petrified
Kept thinking I could never live
Without you by my side
But then I spent so many nights
Thinking how you did me wrong
And I grew strong
And I learned how to get along
And so you're back
From outer space
I just walked in to find you here
With that sad look upon your face
I should have changed that stupid lock
I should have made you leave your key
If I had known for just one second
You'd be back to bother me

Go on now go walk out the door
Just turn around now
'Cause you're not welcome anymore
Weren't you the one who tried to hurt me with goodbye
Did you think I'd crumble
Did you think I'd lay down and die
Oh no, not i
I will survive
As long as I know how to love
I know I'll stay alive
I've got all my life to live
I've got all my love to give
And I'll survive
I will survive (hey hey)

It took all the strength I had
Not to fall apart
Kept trying hard to mend
The pieces of my broken heart
And I spent oh so many nights
Just feeling sorry for myself
I used to cry
But now I hold my head up high
And you see me
Somebody new
I'm not that chained up little person
Still in love with you
And so you felt like dropping in
And just expect me to be free
But now I'm saving all my loving
For someone who's loving me

Go on now go walk out the door
Just turn around now
'Cause you're not welcome anymore
Weren't you the one who tried to break me with goodbye
Did you think I'd crumble
Did you think I'd lay down and die
Oh no, not i
I will survive
As long as I know how to love
I know I'll stay alive
I've got all my life to live
I've got all my love to give
And I'll survive
I will survive (oh)

Go on now go, walk out the door
Just turn around now
'Cause you're not welcome anymore
Weren't you the one who tried to break me with goodbye
Did you think I'd crumble
Did you think I'd lay down and die
Oh no, not i
I will survive
As long as I know how to love
I know I'll stay alive
I've got all my life to live
I've got all my love to give
And I'll survive
I will survive
I will survive...!


Traducere:

Voi supravietui,

Prima data mi-a fost asa frica, am fost incremenita de frica
Gandindu-ma mereu, ca nu voi putea trai niciodata fara tine
Si am petrecut atatea nopti gandindu-ma cat mi-ai gresit
Si am crescut puternica, si am invatat cum sa traiesc
Acum te-ai intros, cu infatisare trista
Trebuia sa schimb lacatul la usa, trebuia sa te fac sa lasi cheile
Daca credeam macar pentru o secunda ca tu vei veni inapoi sa ma deranjezi.
Pleaca acum pleaca, iesi pe usa afara
Intoarce-te de unde ai venit
"Tu nu esti bine venit aici de acum in colo, tu esti cel care ai vrut sa ma distrugi cu vorbele tale de "adio", tu ai crezut ca voi cadea jos si voi muri,
Oh nu, nu eu
Voi supravietui, atat timp cat stiu cum sa iubesc, stiu ca voi trai
Am toata viata inainte, am atata dragoste de dat si voi supravietui, da, voi supravietui, hei, hei
Mi-a luat toata puterea pe care o aveam sa nu ma distruga plecarea ta, incercand sa pun la loc, inima mea facuta bucatele,
Si am petrecut atat de multe nopti plangand de mila mea, obisnuiam sa plang
Dar acum imi tin capul sus.
Acum ma vezi pe mine,
Cineva nou
Nu mai sunt acea persona in puscaria sentimentelor, care te iubeste
si acum tu vrei sa te intorci, si astepti ca eu sa fiu libera
Dar acum eu imi pastrezi toata dragoste pentru cineva care ma iubeste
Pleaca acum pleaca, iesi pe usa afara
Intoarce-te de unde ai venit
"Tu nu esti bine venit aici de acum in colo, tu esti cel care ai vrut sa ma distrugi cu vorbele tale de "adio", tu ai crezut ca voi cadea jos si voi muri,
Oh nu, nu eu
Voi supravietui, atat timp cat stiu cum sa iubesc, stiu ca voi trai
Am toata viata inainte, am atat dragoste de dat si voi supravietui, da, voi supravietui, hei, hei
Pleaca acum pleaca, iesi pe usa afara
Intoarce-te de unde ai venit
"Tu nu esti bine venit aici de acum in colo, tu esti cel care ai vrut sa ma distrugi cu vorbele tale de "adio", tu ai crezut ca voi cadea jos si voi muri,
Oh nu, nu eu
Voi supravietui, atat timp cat stiu cum sa iubesc, stiu ca voi trai
Am toata viata inainte, am atat dragoste de dat si voi supravietui, da, voi supravietui, hei, hei


Cel mai bun lucru pe care poti sa il faci este sa il lasi sa plece. Multa putere!


What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Va rog aprindeti o lumanare in amintirea bebelusului meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

19+ poze cu fetita si cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Cristina26
I will survive al lui Gloria Gaynor este "imnul meu"
Bravo WOMEN RULE!!!!




I am SO sorry for your loss
Paul is in a much better place
My thoughts and prayers are with you and your family

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

Galushca


POVESTEA DREI PISHCOT

Mergi la inceput