FIV 101

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Nicole felicitari
Cris86 mai ai un pic de rabdare! Apoi o sa ne dai noua lectii de RABDARE...
Adhnana si Madalina28 succes miine!
Vreau sa va intreb, dupa punctie e de dorit(sau durerile o impun?) sa stai acasa?(e important fiindca trebuie sa anunt inainite!) Eu ma gindeam ca meg la servici a 2-a zi!
Albusul ala de ou e crud sau fiert?
Sheri de ce nu mai dai nici un semn? Cum merge stimularea? In ce zi ai ajuns?

Pina la urma cum e cu statul asta in pat? doar nu trebuie sa stai 10-12 zile, pina la test, NUMAI in pat? Stai in primele zile(1-2) dar apoi? Important e sa nu faci efort sa fii atenta sa stai mai mult in pat dar miscare ai voie sa faci... Lachione spunea ca isi prepara singura mincarea!

Dana.P. multumim ca esti mereu atenta si deschizi capitolele noi la momentul oportun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Draga Pussi multumesc de urari.
La inceputul lui feb imi fac din nou programare la dr, sa-i transmit /comunic deciziile noastre,de a sari peste IUI, si sa vedem ce zice. Macar asa as scurta timpul. Dc tot la Fiv ajungem. Sa facem din nou analizele si sa trecem la fapte. Ca e tarziu oricum.
Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

MADALINA28,oricum e bine ,maine o sa-i vezi pe cei trei.

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

MadalinaM, albusul este fiert.Ar trebui sa stai cat mai mult in pat, dar cred ca amortesti rau si poti sa te mai plimbi prin casa sau pe afara dar putin.
Cris, mai ai rabdare, e prea devreme.
Nicol,daca ai pus cel putin 3 embrioni poate ai tripletila o asa valoare mare.


Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

madalina28 oricum e bine, probabil ca si ceilalti 2 s-au divizat de ieri pana azi, sunt 14 deci au de unde sa aleaga!!! Stai linistita
MadalinaM parerea mea e, ca daca tot faci un efort enorm pentru FIv, atunci poti sa stai si in pat pana la test. In mod normal nidarea se face in 72 de ore de la ET, dar sunt si cazuri cand e mai tarziu. Si acel "fara efort" inseamna foarte multe..iti spun din experienta, ca eu in prostia mea nu am priceput ca nu am voie sa urc scari...si dupa ce tot am urcat si am coborat..poate si intr-un rit mai alert m-am trezit noaptea in somn cu dureri groaznice de burtic..in Z9 dupa ET, si toti mi-au zis ca atunci s-au desprins embrionii, ca nidarea inca nu era completa. Asa ca data viitoare stau in pat!!!
Bomboniquemie mi s-a explicat in TM, nu stiu cat e de adevarta..ca daca testul postcoital e pozitiv nu are sens sa faci IA,in acest caz, Ia are acelasi efect ca si . La voi care e problema???

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Pussi eu inteleg......dar cum ajung eu in ziua ET-ului acasa, in pat le et4/4??? ma ingrozesc? sa angajeze b-meu o platforma??? sa ma duca in brate!? tot trebuie sa urc! Cu Dumnezeu inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

MADALINA Mfiecare face cum ii dicteaza constiinta.Eu de maine nu o sa ma mai ridic din pat decat pt a merge la toaleta asta pana in ziua cand va trebui sa fac BHCG-ul.Nu vreau sa ma invinovatesc ca puteam sa stau in pat sau ca puteam sa fac cine stie ce si nu am facut,dc e sa nu fie, sa nu fie de la Dumnezeu.Eu o sa fac tot ca la carte..........
In legatura cu embrionasii mei sper din tot sufletul macar 3 din cei 14 sa fie buni de transferat.
Va pup pe toate.

PS. albusul de ou l-am mancat fiert.

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

PUSSI,Da eu simt ca inebunesc din cauza ca am stan doar in pat sau pe fotoliu intinsa.Nu stiu daca chiar e bine sa stam asa mult fara activitate, la mine una lucru asta deja ma scoate din minti.
Eu sunt obisnuita sa alerg toata ziua.

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Madalina Meu tot la etajul 4/4 locuiesc,maine cred ca o sa urc in vreo jumatate de ora pana aici sus,in prima zi nu este problema dc mai mergi putin fara sa te zdruncini si alte cele.
CRISsi eu sunt activa nu prea stau locului dar treb sa ne sacrificam nu????Cu toate ca asta nu e un sacrificiu prea mare pt ceea ce noi ne dorim atat de mult

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

fetelor, va inteleg perfect...eu doar v-am zis parea mea, madalinaM poti sa urci..dar super incet si cu grija, eu asta nu am facut..ca sunt o agitata de felul meu. voi stiti cum e mai bine pentru voi, e normal..in functie de organism.

PUSSI

Mergi la inceput