Sezatoarea canadiana (57)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana_B spune:

Stiu ca subiectul nu e tomai de Sezatoare canadiana, dar aruncati si voi on ochi:
http://www.thestar.com/News/article/180413
http://www.breastselfexam.ca/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Roxana Felicitari!!! Sa fie sanatoasa si sa aveti o viata frumoasa!



Zi plina se pare maine; pe langa Valentine's day se mai anunta ba 20 cm zapada, ba greva la gradinite, ba furtuna, ba ca o sa se inchida scolile de la atata furtuna.
Voi ce ati mai auzit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Hell,

mesdamelor si mesdomnisoarelor
cum va merge inainte de ziua cea mare a indragostitilor ?


Cu ce va surprindeti conjointzii ?

Eu m-am gandit ca poate fac ceva curat prin casa si
poate sa gatesc....

O supa Lipton, nu ceva f complicat.
Ma gandesc la asta de mult timp, am citit bibliografii intregi de retete si am cercetat nenumarate site-uri de net.
Am fost chiar si la sala sa ma antrenez ca sa fiu in forma pt. asta.
De vitamine ce sa mai zic, zilele astea prestez doza dubla ca sa rezist la stress-ul de-a sta mai mult de 3 minute la bucatarie.
Chiar daca pe supa scrie instant, nenorocitii astia de comercianti ne pacalesc ca intotdeauna,
evident,
pun pariu c-o sa se intample ceva si n-o sa fie chiar f instant, asa cum se lauda ei. Precis supa va necesita adaugiri, fierberi prelungite, mizerii auxiliare pe aragaz si ulterior inevitabila spalare de oala.
Ce naspa e viata asta, fratie, cum naiba au unele femei noroc sa fie si casnice, sa manance si numa' la restaurante de 7 stele et demi, sa aiba si bucatareasa de ocazie de la compania amantului si sa mai cheme si pizza-hut de 3 ori pe zi numa' asa, de fun, ca sa se intretina cu chippendellu' de la delivery ???


Revenind la paispele asta, cosmarul vetii mele,.... ca bonus pt. mon cheri am desenat o inimioara insangerata pe oglinda de la intrare cu rujul dior primit de la valentinul trecut, asta ca sa-l folosesc si pe el la ceva. De asemenea am sctris Sibin + Irina = love, da' plodu a apucat sa schimbe si sa scrie singurul cuvant de care e capabila, evident....SOFIA. Rezultatul, Sibin + Irina = Sofia, m-a cam lovit, ca de altceva nu suntem capabili, ne procreem in nestire, o pauza nu mai pot sa am si eu, frate, cu iubitu' meu. Un dram de intimitate, atata as fi vrut de 14 asta, sa fiu cu el fara copil, (si fara sot) - just kiddin', da' ierea prea tentant.
dac-o avea Sibin norocu' poate-o videa-o (oglinda) inainte s-o ajusteze Sofie cu rujul ei barbie.

Ma'c atunci...sa-mi fac o card-iograma la Banque Nationale du Canada. Sa vaz io cum stau cu inima dupa ce-mi vad contu'. Contul propriu.

Va urez un sfantu' dragobete plin de inimioare, alors.
Chiar daca va iubiti deja de nu mai puteti sotiorii.
Chiar daca le sunteti alaturi de ani de zile.
Chiar daca ii cunoasteti deja pe toate partile...
......par coeur, evident.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Simona, sa stii ca am gasit in sfarsit burlan din ala pe post de fular. Am fost tare bucuroasa! Sa traiesti, ca mi-ai dat asa o idee buna!

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

oana,merci.primit pm.vorbim dupa vacanta ta

arturicii,da.au anuntat 20 cm zapada cu vant,frig,tot tacamul
cpe-urile sunt inchise.vor si fetele un ajutor de educatoare si s-au gandit ele ca numai prin greva pot rezolva problema.bine fac.traiasca guvernul!

ira,tare poeataesti.nu stiu ce cauti tu cu vioara pe umar cand la un ziar ti-ar sta mult mai bine.ar citi si quebecosii astia articole adevarate.pe bune.

pitilache,sa-ti traiasca.
e tare,tare draguta puiutza mica.

lorelaim,niciodata nu-i tarziu.asa ca...


"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Multumesc tare mult pentru cuvintele frumoase, fetelor!

Lorelai, i-a aminte de la mine, dupa 7.5 ani... asa ca niciodata nu-i tarziu!

Am vazut si eu la meteo ca se anunta un tempete mare maine. Bine macar ca nu este joi cand se face iar schimbare de garda la noi, pleaca socrul si revine mama! De abia astept!

Va pup si va doresc petrecere frumoasa maine de St. Valentine!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Ira, se pare ca gradinita lui fiu-meu a anticipat dorinta asta de intimitate a parintilor , ca am gasit un flyer in dulapiorul lui cum ca daca vrei sa nu te deranjeze copilul pe ziua de 14, cica ti-l tin ei de la 6 la 9 seara contra sumei "modice" de 30 cad .

Asa ca aviz doritorilor, verificati la gradinita pruncului ca poate au oferte similare ...





POZE NOI

Carmen si Matei Gabriel - [b]27.10.2003


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Eu parc nu as vrea sa fiu fara copii!!! Dar vreau ca ei sa doarma cind vin de la curs! Si sa raminem noi doi, porumbei... am luat o sticla de vin rosu, romanesc si un CD frantuzesc cu muzica de cafenea pariziana... Oricit de obosita sint de ziua care trece si de obrazniciile ploadelor, cind le vad adormite, cu obrajorii rosii si cu minutele aruncate peste cap... mi se pare ca am cei mai frumosi si mai cuminti copii din lume. Asta pina cind deschid ochii si gura...

Am intrat sa va urez si eu o sarbatoare a indragostitilor calda si fericita, oricum o veti numi, Dragobete sau Valentin. Sa aveti iubire in suflet atit de multa incit sa incalziti si vremea de afara!

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Pai Nelia, nici eu nu l-as lasa uitat la gradinita pana la 9 seara pentru nimic in lume, dar ... pentru cine doreste, e o varianta .. sunt convinsa ca doritori or sa fie la toate gradinitele ...





POZE NOI

Carmen si Matei Gabriel - [b]27.10.2003


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Mamici canadiene, le-ati dat copiilor vaccinul contra Rotavirus? Cum l-au tolerat? Ce stiti despre el?

Dana_B,
Dar e bine sa ne aducem aminte de autoexaminare. Eu, sincer, am cam uitat.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput