Sezatoarea canadiana (57)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

pitilache, felicitari pt micutza...e zambareata deja!!

miti2004, merci mult de info...of, ma mai inveselesc cum aud experiente placute...

Ktrinel si Ana Julia 24.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

pitilache, e tare frumusica Isabelle si fratiorul pare tare incantat. Sa va traiasca amandoi si sa va bucurati de ei!

Ktrinel, nici eu nu stiu sigur daca mergem. Sigur o sa ne descurcam acolo, dar pentru asta eu tot imi fac griji. Mai vedem.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

quote:
Originally posted by Loma

am o intrebare spinoasa: sunt invitata la un bridal shower si nu prea stiu cum sa procedez, e prima data cand merg la un asemnea party, cum se imbraca acolo, elegant?, ce cadouri se dau, bine miresica deja e inregistrata la un magazin si merg acolo sa contribui insa nu stiu cam cat se da, si daca pt. petrecerea in sine se mai da si altceva special.......
am citit eu ceva pe internet insa nu prea m-am lamurit.

cine a mai fost sa imi dea cateva idei, in general vin numai ladies nu?

multumesc

Loma



Loma, nu stiu cat este de relevant pt. situatia ta, dar eu am fost la un 'bridal shower' in SUA, la tara, la o miresica tinerica de tot. Evenimentul a avut loc in casa parintilor ei, au fost numai femei, invitatele au adus cadouri care mie mi s-au parut un pic ciudate - multe au cumparat de la magazin niste cosuri gata aranjate cu mancare, dar mancare nu perisabila, ci din asta de o tii mult la rezerve in camara -, vestimentatia a fost ceva de genul cu ce te imbraci daca iesi in oras cu prietenele, adica ceva dragut, o rochita, o fustita, dar nimic prea elegant, invitatia a fost facuta pt. ora 11am aprox., s-au servit gustari si s-au jucat tot felul de jocuri specifice.

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Roxana, tare frumoasa micuta ta, sa-ti traiasca !

Nelia, da, Sofia se face din ce in ce mai cuminte. Sper sa n-o deochi.

Mie cel mai mult imi place sa mananc gatit si migalit, da de altii, fratioare.
Ador sa stau sa ma uit la altii cum gatesc si sa miros divinele produse din cuptorul pe care eu nu l-am atins.
Si cu curatenia la fel, asa o satisfactie ma ia cand e curat in casa si nu-s io aia care-am participat la asta,
de nu va pot descrie,
simt cum mi se mareste sufletul si ochii de lacrimi si de sentimente pozitive.
Ce placut e sa stai, sa zaci si ceilalti sa trebaluiasca in jurul tau !

Mie cel mai mult, va spun sincer, imi place sa stau cu burta la soare
si sa nu fac nimic, in timp ce ascult o muzica divina de Stravinski, in pianissimo,
si beau dintr-un coktail Mary cea insangerata.
Btw, caloriile, am alergie la ele, cum simt ca vor sa ma invadeze si sa mi se aseze pe aripioare si pe funduletzuri, dau bir cu fugitii la jogging/serviciu si alte activitati placute mie,
decat sa mananc o felie de tort si sa tin 27 de diete a cate 30 de zile fiecare dupa aia ca sa nu ma apuce depresiile de grasa,
mai bine mananc zahar fara glucide si grasime fara colesterol, zau asa !


... aspiratoare si pamatufuri de praf ????? cand le vad in fata ochilor ma ia cu depresia de luna februarie, je vous jure,
ce sa mai zic de rufe, vase si alte terminologii din acestea atat de brutale pt. sufletelul meu delicat.


Acestea fiind spuse ma duc sa ma delectez cu Tarzan. E pe Radio Canada. De la el am invatat ca exista banane, si in afara de faptul ca ele nu necesita gatire,
nici macar nu ingrasa.
Aaaaaaaaaaaa, i a i haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

ira, nu as fi atat de sigura pe banane...acuma depinde si de cantitatea ingurgitata...au destul calorii ...

Ktrinel si Ana Julia 24.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Lorelaim googalisem deja pe acolo.

Lai multumesc pentru detalii, banuiesc ca si la canadieni e la fel ca la americani, party-ul se va tine la un restaurant, cam cat se ofera nici asta nu stiu, o sa intreb colegele de serviciu, desi si miresica e tot o colega, o sa vad cum fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Roxana, bine ai revenit! Sa-ti traisca bebelusa, sa fie sanatoasa si fericita!!

Krinel, de ce esti asa de ingrijorata cu plecarea? Ce-au patit altii? Acum bebele e mic si pare intr-adevar o mare tevatura, dar tu planuiesti mai la vara plecarea nu? O sa fie mai mare si o sa-ti fie mai usor atunci. Zic si eu...

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Roxana - sa-ti traiasca micuta sanatoasa, voinica si voioasa! E tare dulce! Domane - ce-mi aduce aminte de Gabriela cand era nou-venita pe lume... Ahhh - fetelor... ce pofta-mi faceti cu atatia bb-lusi nou-nascuti! Daca nu m-as apropia cu pasi repezi de 40 de ani (si sotul de 50!)... ce n-am mai face si noi un micut... sau o micuta :-)

"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Pitilache,

Sa-ti traiasca fetita, sa creasca mare, frumoasa si sanatoasa si sa va bucurati de ea.


Noi am fost 2 zile la munte, la Mont-Tremblant (cu compania mea). Am avut o vreme superba, nu a fost frig, am avut zapada din belsug. Antonia si-a facut debutul pe schiuri (cu mama pe post de monitor) si i-a placut f.mult. Asa ca am schiat si simbata si duminica cite 3 ore (fara pauza) . La baza pirtiilor este un covor rulant (tapie magique...) si acolo am stat, la incepatori. Pentru prima ei experienta s-a descurcat f.bine, a prins miscarile f.usor (poate o ajuta si patinajul pe care il face de la 3 ani). De-abia astept sa mai merg cu ea, ca tata nu se mai suie pe schiuri din cauza de genunchi paradit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Pitilache, felicitari. Sa-ti creasca printesa, e tare frumusica.

Dana si gemenii
Voiculestii

Mergi la inceput