Paciente optimiste si gravidute dr. Tutunaru (23)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Scuze, abia acum vad ca ti-au raspuns deja fetele.
Multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Clau, Angelique, se pare ca am raspuns in acelasi timp!
mmc_nd, eu zic sa nu te superi ca sunt numai doi foliculi, e suficient... stiu ca esti dezamagita, findca te asteptai sa fie mai multi... Endometrul mic, totusi... mai ales daca zici ca foliculii erau deja mari... eu am luat aspenter (aspirina), vit E si mult ceai de naprasnic, din momentul in care am vazut ca, in z 10, era doar de 3,8 desi luam maca de cateva luni...si am reusit sa-l fac sa creasca la 7,5 in z 14.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Seara buna, fetelor... in sfarsit ajung acasa, sunt varza... nici sa fac baie n-am chef, dar trebuie, maine ma'c la monitorizare...

Marinar, nu mai stiu ce au facut fetele, dar eu n-am putut ajunge la scumpica Emma pentru ca am avut un examen la FF dupa-amiaza, m-a rugat cineva sa ajut si nu am putut sa refuz. Dar ma arunc eu curand spre voi, ca doar stam la o aruncatura de bat una de alta.
AngeliquedeS, bafta la monitorizari si la intalnirea cu dl. Dr.
Teo , iti tin pumnii. La fel si tie, Felicia !!!
Flr , bine ai venit printre noi!
Yioana , maine ma duc la dl. Dr pentru a 4-a monitorizare, ultima data aveam un folicul dominant de 16,6, iar endometrul de 6.1. Dar presimt ca ma voi duce si pentru a 5-a oara sambata. Am inceput sa iau si Maca si ceai de cretisoara pentru endometru. In ceea ce il priveste pe sotul meu, a luat napraznic, laptisor de matca si PanaxGinseng, insa dr. mi-a spus sa ii dau Tribulus Terestris daca chiar sunt nebuna si am ceva cu mobilitatea gigeilor.
Kitty , va pup pe amandoua.
Merdan , ma poti intreba ce vrei despre laparo. Eu am scris in capitolul trecut cum a fost, insa daca ai intrebari nu ezita sa ma contactezi. Multumesc pentru urari, insa nu cred eu sa fie asa de repede cu okishori. Desi sotul meu mi-a zis: “Pai daca ai plecat la 12 din spital, nu m-ar mira sa ramai din prima si sa faci si gemeni!” Dar nici chiar asa…
mmc_nd , nu fi suparata ca are timp, har Domnului, sa creasca! Tin pumnii!!!In privinta programului domnului doctor… daca nici el nu poate sa si-l descurce pentru propriul confort personal… noi n-avem nici o sansa. Iar la tine 2 foliculi sunt arhisufiecienti. Eu la stimulare am avut doar unul, ce sa mai zic…
Nicole , Mteeuta !!!

Va pup si va doresc o seara buna!

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Mteeuta, si tu tot ziua 26, nu? Tinem pumnii stransi sa fie cu noroc!

Multumim mult de galerie! pentru Iyoana, Kora, mmc_nd et co., dar noi (Feli si cu subsemnata) am decis ca e mai cuminte din partea noastra daca asteptam cu testul pana in ziua...31, adica luni (daca va mai fi cazul, bineinteles), asa ca mai e destul pana atunci

Teo, cum e? Nimic, nimic?

Distractie placuta la Marina si Emma! Sa ne povestiti tot, tot, tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

raluca am vb mai devreme cu Feli, mi-a spus ca au aparut probleme mai multe asa ca am hotarat sa amanam intalnirea pt cand puteti veni cat mai multe. dar daca vrei sa vii pana atunci nu e pr, te primim cu drag.

Marina mami de Emma Ioana(16.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihavasoi spune:

Salutare, fetelor! E adevarat ca scriu cam rar,desi va citesc des.Vreau sa va spun ca azi-dimineata mi-am facut un test de sarcina si a iesit II din prima.Nu-mi venea sa cred, nici nu stiam cum sa reactionez,...dupa doi ani de incercari.Sper sa nu fie fals pozitiv.O sa-mi mai fac unul maine dimineata. Sunt in Z34 , ma dor sanii ff tare,si nu am niciun simptom de "rusi".Ma rog sa fie adevarat
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Zenobia, nu am mai ajuns la MArina, sper sa nu se fi suparat pe noi, nu mai ramasesem din toata gasca decat eu , Feli si Copilut si parca am fi vrut sa ne vedem toate daca tot o puneam de o intalneala asa ca am lasat-o pe saptamana viitoare poate suntem mai libere si cine stie poate sarbatorim si ceva Poate ne vedem maine dimineata la Elias
MArina lasa ca pana la urma ajungem noi sa va vedem
Feli ziua 26 zici nu? Tin pumnii stransi
Teo te pup de cand mi-a zis Feli m-am tot gandit la tine
Mmc_nd am inteles initiativa ta, dar ce sa facem daca suntem multeeee. Oricum dl dr face in continuare monitorizari si la spital, tot de la 7.30, eu doar prima data merg la cabinet in rest numai la spital, merge totul repede dimineata. Nu fi suparata ca ai doar doi foliculasi, eu niciodata nu am avut la stimulare mai mult de doi. Pt endometru incearca Vit E 10 zile, e buna.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

quote:
Originally posted by mihavasoi

Salutare, fetelor! E adevarat ca scriu cam rar,desi va citesc des.Vreau sa va spun ca azi-dimineata mi-am facut un test de sarcina si a iesit II din prima.Nu-mi venea sa cred, nici nu stiam cum sa reactionez,...dupa doi ani de incercari.Sper sa nu fie fals pozitiv.O sa-mi mai fac unul maine dimineata. Sunt in Z34 , ma dor sanii ff tare,si nu am niciun simptom de "rusi".Ma rog sa fie adevarat
Va pup pe toate



FELICITARIIIIIIIII esti graviduta
Sarcina usoara, ma bucur ca a mai aparut o graviduta la noi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Uite asa ne mai creste si noua moralul....

Felicitari, Mihavasoi, sarcina usoara si bb sanatos, somnoros si mancacios!

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihavasoi spune:

Alexia28 multumesc.Mie parca mi-e frica sa ma bucur, mai ales ca sotului meu i s-a inrautatit spermograma( a repetat-o in ianuarie).A fost la dr Calomfirescu si i-a zis ca nu are varicocel si ca de vina este mediul in care a lucrat si statul ffffff mult pe scaun la calculator.I-a dat tratament 3 luni.Dar stim ca DD face minuni si poate m-a inclus si pe mine.Da, Doamne, sa fie adevarat!

Mergi la inceput