Dr. Nayel - CF 2 (13)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor ce mai stiti de Helenutza?
Raluca tu cand ar trebui sa nasti?Ce ti-a mai zis Nayel?




Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor!
Mirela saptamana trecuta cand am fost la spital mi-a spus ca intre 21feb -1mart.Pe 21 m-a chemat iar la spital sa vedem ce mai zice atunci.

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Mirela, Helenutza tot aici cu bb in burtica nu am dormit mai deloc azi noapte, ba cald, ba frig, ba habar nu am ce am avut. si azi am tot dormitat...oricum nu mai am nici contractii, ma simt ok. asta micu nu vrea inca sa iasa... ce o zice el: "foalte mult imi pace la mami in bultica, asa ca nu vleau afala inca"


maine facem fix 40 sapt. daca nu se intampla nimik, duminica seara mergem la spital ca e nayel de garda. sa ne vada...

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Helenutza sigur ii place tare mult in burtica la mami dar si cand va iesi si va vedea ce rasfatat va fi,o sa zica de ce nu a iesit mai devreme?

Florentina vroiam sa te intreb daca in seara asta ai fost cumva la un magazin de cosmetice cu fetita?
Nu eram sigura daca esti tu!





Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Do spune:

Helenuza, poate nu l-au convins pampoanele noastre pe flacau.
Sa incercam asa






Va pupam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Salutare!

Shine, spre rusinea mea, n-am ajuns la controlul de 6 saptamani...tot aman, ca si cu scosul firelor

Mirela, da, am fost astazi intr-un magazin de cosmetice la mine in cartier... aveam o geaca rosie si un copil nervos si urlator! Suntem vecine de cartier cumva?

Helenutza, eu am trecut cu 3 zile de DPN.... deci oricum ar fi mult nu mai este! Hai curaj ca vine bebe cand nici n-o sa te astepti!

Akella, nu fi trista, orice minune cere sacrificii, iar asta face ca bucuria sa fie si mai mare cand o sa reusesti! Curaj, va fi bine pana la urma!






Tina, mami de Patrick si Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Florentina eram precisa! Cand am ajuns acasa m-am uitat iar la pozele tale ca nu eram sigura daca esti tu.Fetita ta era cam agitata si plangea dupa tine!Stii cand ai iesit din magazin te-a ajutat un tip sa cobori cu carutul,era sotul meu iar eu eram cu el.Am vrut sa te intreb dar imi era teama sa nu fac vreo gafa!
Super,suntem vecine!



Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

n-am nascut inca...am trecut si de noaptea asta. am avut ceva contractii dar cel mai tare ma seaca durerea de picior, pe nerv, nu stiu ce sa fac. la ora 4 si ceva faceam dus si am reusit sa dorm si eu vreo 2 ore dupa. atat am dormit azi noapte. ma duc sa mai incerc, poate, poate mai adorm....

Florentina tu nu ai scos firele inca???

daca nu apare bb, maine mergem ca e nayel de garda.

fetele, merci pt sustinere...

hai ca plec, poate reusesc sa adorm....

40 FIX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Helenutza eu astazi plec din Bucuresti dar am vrut sa-ti mai fac odata galerie poate, cine stie,vine astazi sau maine bebe!Iti doresc sa ai o nastere cat mai usoara!


Va pe toate!Week-end placut!



Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:


helenutza mi-a dat mesaj la 17:37
a plecat la spital, i s-a rupt apa.
eu abia acum am vazut mesajul
helenutza, te asteptam cu BB
. ...

Shine

http://www.rodino.ro/Photos/tabid/54/Default.aspx

Mergi la inceput