Destinul, viata si drumul spre Pavia - 3

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denis spune:



Dumnezeu sa-l odihneasca!

Soni, vom fi alturi de tine, daca putem ajuta un alt puiut in suferinta!
De fapt...noi nu putem ajuta cu nimic, doar Dumnezeu sa se indure de ei...!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

numai sa ii mearga lui bine, ca se gasesc si bani de ici de colo... tot aici sintem, acum am amutit ca pur si simplu e prea multa jale. dar vorba ta, ne ridicam noi cumva si vedem cu ce mai putem ajuta.

ai grija de tine si de sotul tau!!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Fetelor abia azi am reusit sa vb citeva min cu tata Jan! I-au plecat complet corxile vocale !!!1 Am vb cu mama Doina , e clar ca inca nu realizeaza , dar el atinut mortis sa vb cu mina . Am incercat sa fiu calma chiar daca tremuram toata , incerca sa plinga dar nu mai avea putere , vrea sa-mi trimita toata inmormintarea filmata , .Eu am incercat sa ma departez putin spunindu-i ca in seara asta fac alt capitol , ca am sa-l dau la legat , ca am sa fac coperti albastru inchis , ca am sa-i dau un titlu, am sa mai pun pozele ramase . Si cum o sa se cheme?
Eu , imbecila ,"MIHAITA , UN INGER FARA ARIPI"" N-as mai fi fact-o!
Ufff bleaga sint . Am auzit doar un inceput de urlet si vecinul a luat tel ca tata Jan cazuse! Am sa chem miine ca l-am invatat sa faca o fiertura de 2 nuci cu o ceapa in 1 l apa si caca care ramine sa o bea . Cu promisiunea ca daca nu se linistete putin inchid telefonul!Baiatul di Spania l-a chemat sa-l mai ajute cu ceva si el a zis ---sa ia leg cu ---mine! Iaca sa . Acu am sa iau eu leg cu Dorksev si am sa-i sun sa-i puna la Western union direct pe numele lui tata Jan!Ce rost are sa platim doua comisioane1 sau in cont!Dar nu stiu cum drept sa spun . Va pup si plec la imprimat! Numai bine si sanatate! Soni.Despre Andrei o sa va spun daca stiu ceva in functie de ce spun moderatorii .Mie mi-e frica sa telefonez!dar stiu ca voi fi chemata!Ieri m-am trezit cu visita unui baita (are 30 ani ) si 2 copii acasa care anul trecut a fost operat de inuma aici adus de un calugar din jud Vaslui.El e din suceava . L-a last in spital si plecat (calugarul) vorbind cu ate persoane cind iese sa-l duca la aeroprt si lasindu-i nici bani de un sandvich! InAnglia auu strins 10 000 lire sterline pt operatie si cind sa o faca ------au disparut banii din banca si romanul care facea stage la banca si se ocupa! Acu a adus pe cumanata 20 ani sa-i caut daca pot ceva de munca sa-i poata plati un eventual -----transplant!Ca se pare ca spre asta merge 1
ce intru eu va intrebati! l-au lichidat de la spital anul trecut pe motiv de paturi inainte de termen! Cine trebuia sa-l duca la Milano avea frica ca-i moare in masina . Si La cine a apelat?? Era intradevar sa nu ajung sa-l sui pe avion . Am zis daca nu rezisti astia nu te iau , odata luat daca ti-e rau ------si l-au luat de la aeroport Baneasa- cu ----ambulanta!Multe nu stiti! Multe am facut1 Acu i-mi vine sa zimbesc ! Eu fur banii pe forum!!!(citat mama Lidia) si calugarul si aia din Anglia ce au facut??Acu intrebarea e ce fac?? Tre sa ajut daca pot nu ? Da nu depinde de mine . Eu citeva tel am dat dar-----sa vad. Era oara sa iau o pauza!? Nu mai i-mi amintesc .cred ca am visat!(emoticon cu suris trist) Pup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

soni esti superOM,,io te iubesc..
ziceai de poze,,poti sa le pui si aici?te rog,,

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"11

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

As pune 2-3 Liana daca as sti cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:


Soni, dupa parerea mea, ia o pauza, poate ca lumea nu stie cat de mult suferi tu cu implicarile astea, si ti-ai lasat viata ta deoparte sa te ocupi de altii. Imi pare rau de altii dar, o pauza nu ti-ar strica sa te odihnesti si tu. Ti-e greu, stiu dar sper ca toata lumea sa te inteleaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Am intrat sa va salut , sa va spun ca azi se face de 3 sapt ca vine sapt mare , ca m-am tinut in contat mereu cu tata Jan , acu am terminat de imprimat cele 347 pagini. Am sa le dau la legat si le voi trimite .
Multumesc inca oadata tuturor celor care au faost alaturi de acest caz de la inceput si celor care s-au alaturat dupa.
Multumesc DC -am incercat dar ----nu decidem noi! pamintenii!
Multumesc moderatorilor si sustinatorilor din "umbra" .
Cred ca subiectul poate fi inchis sa lasam spatiu altor copii care sa aiba mai mult noroc, cu ajutorul forumului , al nostru si a lui D-zeu!
Multa sanatate si succes in campanii!! Soni

Mergi la inceput