Monica, Irinel si Irina Columbeanu (4)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

nu e deloc amuzant...

Alina si bb Marc Alexandru (28.03.2006)
poze
ursuletul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Ziarul asta scrie pe bune, nu? Adik ar putea fi dati in judecata dar nu vor fi
Iar chestiile alea cu contractul prenuptial si ca ea pleaca de la el oricand ... au nevoie acuta de publicitate daca nici nu s-a nascut al doilea copil si deja discuta chestii din astea, nu?

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Si Moni a mai pus un lemn pe focul arzator al interesului public.

Sa vedem urmatoarea "lovitura"!

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bolgiumiki spune:

E prima si ultima oara cand scriu despre acest atat de controversat subiect.Sa le creasca fetita mare si sa fie sanatoasa.Eu cred ca faceti prea mult tam tam pe marginea acestui subiect si da-ti apa la moara asteptarilor vestitului cuplu.E o situatie clasica destul de intalnita in zilele noastre:o tanara a pus mana pe un bogat mult mai in varsta decat ea,acesta a luat-o de nevasta,ea ia facut rapid un copil sa fie asigurata si end of story.Asteptam ceva certuri si despartiri pe viitor.Isi fac si multa publicitate expunandu-si mult prea mult copilul, li se rupe de faptul ca sunt amenintati ca vor fi da-ti in judecata pentru ca au foarte multi sustinatori care ii cer la tv ca sa mai caste gura la ei.Si uite asa stam si ne uitam in ograda si mai tragem o barfa.
Nu sunt de acord cu ceea ce fac chiar daca au atatia bani si isi permit chiar si o publicitate negativa.
Dar haideti sa nu fim rautacioase si sa o criticam pe tanara mamica asa aspru.Sa ne amintim ca toate am trecut prin greutati la inceput,nici una dintre noi nu s-a nascut invatata.Eu una o compatimesc pentru ca e atat de tanara si a intrat pana la gat in aceeasta lume a rechinilor.Nu cred ca ii este usor sa stea sa fie tot timpul asa cum o vedem la tv si sa fie la inaltimea intelectuala a lui Irinel C.
Si toate stangaciile pe care le vedem la ea in ceea ce priveste copilul cred eu ca sunt datorita faptului ca nu e ea care se ocupa de fetita.Sunt convinsa ca are bona.

Miki si Luca-Andrei(4 mai 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

E subiect de barfa, asa ca barfim...
Cine nu doreste sa ni se alature, nu este obligat sa o faca contrar vointei sale...
Deci...

Poze 24.01.2007-IASI: http://good-times.webshots.com/album/557201329vRuARi
Filmulet 24.01.2007: http://community.webshots.com/album/557199438qPHHkY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

quote:
Originally posted by bolgiumiki



E prima si ultima oara cand scriu despre acest atat de controversat subiect.




Cred ca asta nu trebuie sa fie valabil si pentru noi, nu?

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Am si eu o parere: nu sunt de acord cu emisiunea de pe B1TV, dar ma enerveaza la culme ca Panait de la ANPC se dovedeste mai avid de publicitate decat Columbenii si se sesizeaza foarte prompt atunci cand crede dansul ca unui copil de vedeta ii este exploatata imaginea. Ce sa spun!!! Dar copiii abuzati din tara asta, care asteapta si ei saracii implicarea institutiei pe care o conduce Dl. Panait, ei nu sunt interesanti, nu?! Ca, vorba aia, un caz social e mediatizat doar cand se lasa cu deces sau cruzime. ANPC-ul mai bine si-ar vedea de treaba, sunt o groaza de situatii de copii molestati si abuzati de parinti, care categoric ar mai trebui si sanctionati, chiar decazuti din drepturi, dar cine sa se sesizeze?! Ca Panait e ocupat sa dea in judecata vip-urile ca nu-si cresc bine copiii, in loc sa se asigure ca subalternii sai de la nivel local isi fac treba si intervin cu solutii atunci cand sunt sesizati. Nu zic eu ca e normal cum este expusa fetita Irina, dar atributiile ANPC-ului sunt mult mai vaste, si din pacate, strategiile lor nu sunt chiar asa de eficiente. Spun asta pentru ca am o specializare in domeniu, si m-am confruntat cu situatii grave la serviciu, cand minori aflati in dificultate, nu au primit nici pe departe o implicare atat de staruitoare, deci cu ei se putea intampla cam orice, ca institutiile abilitate sa le rezolve situatiile si sa-i consilieze isi pun mana in .... si dau vina pe legi. Inebuneam si eu si colegii purtand discutii interminabile cu cei de la Protectia Copilului, sau trimitand gramezi de cereri si copii de dosare si anchete sociale, ca sa isi miste cineva de la ei popoul la domiciliul copilului respectiv, ca doar ei erau in masura sa rezolve genul ala de situatii. Nici sa vrei, nu te puteai baga peste ei, pentru ca ei erau abilitati sa ia masuri legale si sa actioneze in justitie cand se impunea. Dar Dl. Panait, tup si el, ca musca la miere, cand vine vorba de publicitate, ca doar Irina Columbeanu are mititica o viata atat de grea, mult mai grea decat a miilor de copii abuzati in centre de plasament, sau cei abuzati in familie, nu?

Mary si Anna Maria- 08.04.2006
http://new.photos.yahoo.com/marilenavladoianu/
Poze cu Anna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Da, Marilena, din pacate, ai dreptate...
Eu am vazut niste chestii in centre de plasament... care m-au marcat la vremea respectiva...
Da' pe aia nu-i vede nimeni...

Poze 24.01.2007-IASI: http://good-times.webshots.com/album/557201329vRuARi
Filmulet 24.01.2007: http://community.webshots.com/album/557199438qPHHkY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Cel mai penibil cuplu din Romania, da-ti-le un premiu pentru asta!

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

quote:
Originally posted by Nora

Cel mai penibil cuplu din Romania, da-ti-le un premiu pentru asta!

Nora



Nora,
io i-am premiat ca "cei mai penibili" pe doamna Bahmu' si gunoieru' Silviu


Mergi la inceput