Monica, Irinel si Irina Columbeanu (4)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

Sincer nici mie nu mi-a placut procesiunea botezului cu copilul gol golut, cu mai multi copii bagati gramada in acelasi cazan. mi se pare total neigienic pt un bebeu de cateva luni. apa incalzita in oale prin incinta bisericii si toti 3(atati au fost in cazul meu) bagati pe rand acolo.

ca sa nu mai vorbesc (ca suntem exact la momentul potrivit) practica sarutului icoanelor de catre copii, in aceasta dimineata.

Multe din aceste datini vin din antichitate cand nu se stia prea mare lucru despre transmiterea microbilor.

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcellinna spune:

D'apoi fetelor dragi eu mi-s plecata de un pic de vreme din tara, nu prea stiu cine-s Columbenii si sincer nici nu-mi bat capul sa aflu multe despre ei.
Am intrat aici ca mi s-a nazarit asa de la o alta discutie si-am citit doar ultimele doua pagini.
Daca tot am citit, nu stiu cat feluri de ortodoxism or fi in tara ca fata mea la ortodocsi a fost botezata, nici vorba sa o tin goala pusca in biserica si nici prin cristelnitza nu mi-a trecut-o popa, la fel cum nu am vazut in partea aia de tara de unde vin eu vreo cristelnita in niciuna din biserici.
Acu stau si ma intreb:oare o fi botezata fata mea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Black_Forest spune:

a ajuns obiect de muzeu.

am vazut la un muzeu unde era vorba despre Europa, Italia si Franta.



********************************
"We could never learn to be brave and patient if there were only joy in the world."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Chiar nu are importanta daca fetita va purta chiloti sau nu.Botezul inseamna mai mult fecat atat daca esti cu adevarat credincios.SI apoi fiecare religie e cu ale ei.Cine spune ca ortodoxismul detine adevarul suprem?Noi lam botezat pe Aidan catolic(de gura lumii, cica nu e bine sa fie nebotezat....)dar a fost complet imbracat si i s-a pus putina apa pe cap.Atat.
Sotul unei prietene romance de aici a trecut la religia ortodoxa si evident a fost botezat.Sa fi stat si el gol in fata invitatilor???

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Adriana, nimeni nu are nimik impotriva slipului Irinei, doar ca e ciudat, nu s-a mai auzit de asa ceva. E la fel de ciudat ca si cum ai boteza un om matur complet gol.
Situatia e inedita, dar mai stii, poate se lanseaza chiar o moda!

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)
AM T'EI ANI!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Mie a inceput sa-mi placa putin de ei dupa emisiunea de ieri in care au primit un curcan si au pus ca nu-l taie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

nu-l taie acum, ca au congelatorul plin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Lucky turkey!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

il tin intr-o curte micuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Pai au in resedinta de la Snagov o curte mai micuta?!?

Mergi la inceput