Monica, Irinel si Irina Columbeanu (4)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Laura , scuza-ma ca intervin , dar la rubrica de BARFE , mondenitati si alte cele , nu te astepti sa vezi vreo barfa?
Intreb si eu ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

XIO cred ca se astepta sa citeasca vreun document stiintific de sinteza! Laura dupa exprimarea care ai avut-o, singura care foloseste termeni de mahala esti TU ! Poate ne explici si noua ce inseamna "barfe coclite" ca sincer n-am mai auzit pana acum! Si ma intreb cine are mai multa legatura cu mahalaua, tu sau noi? Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby Erik Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

quote:
Originally posted by XIO

Laura , scuza-ma ca intervin , dar la rubrica de BARFE , mondenitati si alte cele , nu te astepti sa vezi vreo barfa?
Intreb si eu ..


Sa inteleg ca lumea se SIMTE obligata sa barfeasca doar pentru ca e rubrica (daca ar fi rubrica speciala pentru perversiuni ar fi ok ca fiecare sa-si aduca obolul? Cred (de fapt stiu sigur) ca PRIMA a fost barfa si abia apoi a fost creata rubrica. De nevoie...nu de voie.

Si nu, nu suport sa citesc atatea gretoshenii la adresa unei mame. Aici pe forum sunt zeci de mame care nu au alaptat deloc (sau au pompat alptele ca si Monica din diverse motive) si nu le-a mai bagat nimeni in butoiul cu smoala. Sunt zeci de mame care au bona desi ele sunt acasa dar nu le dezaproba nimeni.Sunt zeci de mame care vin si spun ca si-au lovit copiii, primesc doar intelegere si vorbe de incurajare, ia sa vina Monica C. la TV sa spuna ca a atins copila, sa vezi rivulutie. Sunt aici multe fete casatorite cu barbati mai in varsta (mai in varsta decat Irinel) si nu le mai infiereaza nimeni ca au facut "plodul ca sa-si asigure viitorul".
Uite aici ex. de postare, al unei mame:
"In plus, ce mama e ea daca nici nu vrea sa-si alapteze copilul?? Si eu am nascut la 20 de ani si am invatat sa am grija de copil si nici naiva nu sunt sa ma duca cineva de nas.Plus ca stiu ca alaptatul e cel mai important lucru pt copil si continui sa alaptez indiferent ce zice x sau y ca mi se lasa sanii sau ca nu mai e laptele hranitor.Pentru ea conteaza sa il lege pe Irinel de ea cu al doilea copil, sa arate la fel de bine ca inainte si sa se cracaneze in fata camerelor de filmat! Halal mama!Nu o mai victimiza si ridica in slavi atat ca nu e cazul".
daca asta nu e barfa ieftina,nu stiu care. Doar tu ai zis, cati copii in tara nu sutn tinuti in custi,trimiti la cersit, batuti, infometati, abuzati, si pe noi ne mananca de Irina Columbeanu care are doi parinti sanatosi care se ocupa intens de ea?!

Laura cu
LARA si
Surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns for2nity spune:

ok doamnelor, presupun ca pozitia lunii a fost de vina de a scos ce-i mai rau din voi
In alta ordine de idei, mai e ceva de disecat la sotii Columbeanu ori inchidem subiectul?
Cu alte cuvinte: v-ati racorit? Daca da, spor in continuare. La barfit, da? (nu la jigniri, ok?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Laura una e sa nu poti alapta din varii motive, alta e sa nu vrei si sa-ti privezi copilul de toate beneficiile alaptatului doar din egoism propriu.
Eu nu am zis ca ar trebui sa vina cei de la Protectia Copilului si sa o ia pe Irina pentru ca este un copil traumatizat.Sunt de acord cu tine ca sunt mii de cazuri in care ar trebui sa actioneze si nu o fac.Dar acum nici sa nu-i ridicam statuie Monicai ca e cea mai buna mama din lume.Si aici am venit cu argumente pertinente, zic eu.Si am intervenit doar pentru ca Irina zicea ca ea e de fapt o victima in toata povestea asta, lucru cu care eu nu am fost de acord.Fiecare are parerea lui si dreptul la o parere.Eu nu am intrat aici sa jignesc pe cineva, am intrat doar sa-mi spun punctul de vedere.Insa reactia ta, care nu ai spus nimic referitor la subiect ci doar ai intrat si ai aruncat niste jigniri la adresa noastra, a tuturor celor care am comentat, m-a scos in sarite.Puteai de la inceput sa comentezi ceea ce am spus eu sau alta fata fara sa improsti cu noroi si era ok.
Daca eu am scris "barfa ieftina", astept sa scrii tu barfa de buna calitate.Si ai putea sa mi te adresezi mie nu sa vorbesti cu altcineva pe seama mesajului meu. P.S.: daca nu te intereseaza "barfa", de ce ai mai intrat aici sa citesti?
Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby Erik Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Tu nu ai jignit pe nimeni? dar Monica Columbeanu nu e om? Cu ce drept o califici ca mama rea sau asa mai departe? Ce pacat incomensurabil a facut?
Ma intrebi car esunt expresiile de mahala?
Uite : "sa arate la fel de bine ca inainte si sa se cracaneze in fata camerelor de filmat! Halal mama!" Cu ce drept vorbsti astfel? Esti si tu mama, cum ti-ar cadea sa citesti asta despre tine?

Laura cu
LARA si
Surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Cred ca nu ai vazut emisiunea in care Monica purta o fusta foarte scurta si statea efectiv cracanata in fata camerelor de filmat! Eu spun ce am vazut si nu sunt inventii de ale mele.Un astfel de comportament nu mi se pare normal si nici decent pentru o proaspata mamica.Nu zic sa poarte val sa nu i se ma vada nimic, da nici sa stai asa mai ales cand stii ca esti filmata si te vede o tara intreaga..Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby Erik Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns for2nity spune:

!Avertisment: Lauraa, ia te rog o pauza si tempereaza-te. Pe langa faptul ca pentru sectiunea barfe reactia ta e total deplasata si exagerata, nu e nevoie sa jignesti pentru a-ti sustine ideile.

P.S. Monica Columbeanu este bineinteles om si cu succes subiect de barfa. Si asta draga mea, nu din vina mea sau a altor forumisti ci pentru ca a fost alegerea ei sa-si serveasca viata pe tava la TV. Deci nu prea pica bine sa faci pe "aparatoarea jignitilor in lipsa" fara suparare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

quote:
Originally posted by for2nity

!Avertisment: Lauraa, ia te rog o pauza si tempereaza-te. Pe langa faptul ca pentru sectiunea barfe reactia ta e total deplasata si exagerata, nu e nevoie sa jignesti pentru a-ti sustine ideile.

P.S. Monica Columbeanu este bineinteles om si cu succes subiect de barfa. Si asta draga mea, nu din vina mea sau a altor forumisti ci pentru ca a fost alegerea ei sa-si serveasca viata pe tava la TV. Deci nu prea pica bine sa faci pe "aparatoarea jignitilor in lipsa" fara suparare.



io zic asa: e ori asa, ori altfel.



Ah,tu esti moderatoare la sectiunea asta ? Un fel de "sefa barfitorilor" ? Acum intleg,iti aperi prea-cinstitul teritoriu . Foarte bine, circulam,circulam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Laura , pt. Dumnezeu mai termina odata.
Este sectiunea de barfe , daca vreau stau si barfesc pana poimaine.
Nu ma intereseaza ca e mama , bunica sau Trica , vorbim de Monica Columbeanu si ne spunem parerile.
Era de apreciat daca in los sa te cobori mai jos decat o "barfa" te apucai sa scrii si tu ceva concret.

Pt. ca da , la sectiunea femina intim se discuta despre problemele intime , la topicul intrebare nevinovat de intima se discuta despre lubrifierea naturala in timpul actului sexual samd.
Daca nu iti plac barfele (lol)atunci nu mai intra aici .
Mie cum nu imi plac icrele nu ma fortez sa le inghit in fiecare zi si sa-i injur printre dinti pe ceilalti de la masa.

Mergi la inceput