Rahova sau apropiere..... (23)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Miha si cand e ziua aia? Eu inca nu m-am decis daca sa o dau anul asta la gradi (pe 30 sept face 3 ani) dar daca o dau aici pe Iancu Jianu as vrea ca...e la 5 secunde de casa. Insa stiu si ca se intra greu, mai ales daca zici ca au putin locuri. Tine-ma si pe mine la curent te rog, cand ar trebui sa ma duc si cu cine sa vorbesc sa imi aranjez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha spune:

Aissa,
Grupa mica nu este, primesc doar copii de la 4 ani in sus.
Intr-adevar ziua de inscriere nu o stiu, eu am auzit aceste detalii cand m-am dus sa platesc si erau la directoare niste parinti care cereau informatii.
Insa, daca vrei sa vb cu cineva, poti sa o faci zilnic, de la 8 dim. ca directoarea e acolo. E destul de "acra" ca sa zic asa, dar eu dupa ce am reusit sa ne inscriem am constatat ca e un administrator foarte bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

andreea sa nu fiu inteleasa gresit....in legatura cu gradinita!
e vorba doar despre o educatoare,nu-i dau numele ca deh, nu-mi sta in caracter.....care e asa probabil pt ca nu a apucat sa-i cunoasca pe acesti copii!
la ea numai nepotul e probabil cel mai cuminte,destept,frumos etc
nu-l mut de aici pt ca mai are catev aluni si va merge la scola!

insa per total sunt multumita de gradinita,mai sunt si alte educatoare care sunt preocupate de copii si una dintre ele e cea pe care a avut-o anul trecut!
i-a invatat sa danseze,au facut serbari cu tot felul de costumatii,se pricepe la croit,pictat,desenat...si are o imaginatie nemaipomenita!
cred ca iubeste copii,de fapt chiar ea mi-a spus ca avenit ca educatoare pt ca iubeste copii....
eu mancare buna,la fel gatita in fiecare zi,sunt dusi la teatru,circ,mac donald's...
in fine,padure fara uscaturi nu exista.....nu stiu,vreau sa cred ca vor fi copii cuminti de acum inainte si ca doar astia de anul acesta sunt mai ciudati...si nu va mai fi nevoita sa scrie pe o hartie RUSINEA GRADINITEI!!! ca asa scria,mi-a spus fi-meu in cele din urma....
si nu-i dau numele,dar daca vrei iti scriu un PM ca nu se stie,anul viitor o sa fie la rand sa ia grupa mijlocie....mica nu se face...



Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Miha de la 4 ani doar??? Hmmmm, deci o las pe anul viitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

salutare fetelor,
eu azi am fost prinsa pe-aici prin casa si curte...munca voluntaradar acum suntem afara la gratarel si la berica...asa ca iar adio cura de slabire
va pup pe toate
numai bine

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Monica, primiti musafiri??, ca doar e o aruncatura de bat sa ajung la tine

DORY & ALEXANDRA DENISA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

BUNA DIMINEATA VECINELE!!!
azi cam salabuta prezenta pe-aici!
sau inca sunteti dupa gratarele de ieri?!
azi am fost "la Iancu" si am luat carne de manzat,am tocat-o acolo...imi place,multam de informatie..nu mai retin cine a scris aici despre magazinul acesta,oricum ....multam'
facem ciorba ci perisoare si musaca cu cartofi!! cand o sa ma mai trezesc ca asa-mi e un somn!!!

va si va spun sa aveti mai departe weekend frumos.

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetele,
si eu sunt pe-aici, tot cu gratareluldar cu alte produse...azi i-am pus lui alex inimioare pe frigaruie ca m-a zapacit cu poftele luioare cu cine-o semana...cumva cu mine?
ruxi a vrut snitel, asa ca m-am conformat
azi dimienatza s-a trezit cam infundata in nasuc si i-am pus picaturele, acumv ad ca este ok dar sper sa nu inceapa sa-i curga robinetul
dorycu cea mai mare placere
va pup pe toate, sa aveti o zi buna

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Fetelor, eu nu mai am timp sa intru ft. des pe calc., desi el sta deschis mereu.Pe zi ce trece parca ma solicita mai mult Alexa, plus ca iesim de 2 ori pe zi afara, parca nu ne mai vine sa stam in casa de cand cu vremea asta frumoasa.

DORY & ALEXANDRA DENISA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

andre-ea salveaza-ma...in seara asta am baut prima cana din "potiunea" secreta(cea cu musetel, 200 ml apa fiarta si o jumate de lamaie) si eu am stors lamaia si i-am dat drumul in cana, asa se face? sau pur si simplu se scufunda acolo fara sa o storci?
a iesit f amar si acru(pentru gustul meu) aproape ca-mi venea sadar ce naiba nu fac macar sa slabesc...oricum astept sa-mi zici cum te simti tu dupa cateva zile de potiune
dory, normal ca e si pacat sa stati in casa pe o asemenea vreme, dar sa mai intri si pe la noi sa ne mai povestesti de alexutza si ce-ai mai facut bun de papa sa ne mai inspiram si noi
pupici si somn usor

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput