Rahova sau apropiere..... (23)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Neata! Hai ca am prins si eu un moment liber si am intrat sa va ridic pe prima pagina. O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Neata!
Se pare ca eu am incheiat seara de ieri pe aici si tot eu am inceput-o ,
Am avut o noapte destul de linistita, spre dimineata a mai facut figuri, dar.... a fost mai bine decat in alte nopti.Eu acum am terminat de facut o salata,cu cartofi si macrou afumat, abia astept sa se raceasca bine sa mananc din ea ca a iesit un deliciu , si eu ma mai gandesc inca la cura de slabire, dar in felul asta nu stiu cum o sa reusesc sa ma apuc de ea.

DORY & ALEXANDRA DENISA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

quote:
Originally posted by Dory232002

Neata!
Se pare ca eu am incheiat seara de ieri pe aici si tot eu am inceput-o ,





Ti-am luat-o inainteeeee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Da Cristina, se pare ca mi-ai luat-o inainte, probabil scriam mesajul ...


DORY & ALEXANDRA DENISA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha spune:

Fetelor sa va povestesc o faza, ca nu stiu ce sa fac!

Ma programasem pe 7 februarie la Proestetica la un consult ptr varice, dar cum mi-a venit ciclul, am zis sa nu ma duc ca nesimtita acolo, ca oricum tre sa ma dezbrac in chiloti si ca nu e frumos.

Faza e ca luna viitoare m-au programat tot pe 7, martie ( ca nu erau locuri). Oricum ciclul nu-mi vine regulat (ca am sterilet), asa ca cu scuzele de rigoare fata de dr. cred ca o sa ma duc( in caz ca o sa fiu si atunci pe "rosu"). Credeti ca ar fi urat din partea mea?!

Faza e ca in zilele cand am intrebat eu, ori nu sunt locuri, ori nu are consultatii drul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

. in vizita la vecine!
Violeta, mi-am propus sa merg luni dim. sa vb la secretariat la sc. 139, sa vad cum se prezinta. Si marti ma duc la 126... si tot asa, pana ma hotarasc.
Mire, stiu unde e cresa! In spatele blocului meu! Daca era si gradi tot acolo, era perfect!
Miha, eu am trimitere pt. analize pt.mine si pustiulica, ma gandeam sa ma duc la policlinica de la Malcoci, dar daca zici ca e super la Lil Med, m-as duce si eu acolo. Mai ales ca cel mic are oroare deja de analize, la cate a tot facut in ultimii 2 ani. Se platesc analizele sau e suficienta trimiterea de la medicul de fam.?
Dory, si eu fac salata cu peste afumat cu cartof fiert, ceapa, castraveti murati si maioneza, e o salata pe care o fac ca aperitiv, imi faci. Imi dai de lucru dupa-masa!
Monica, sa stapanesti sanatoasa gentuta. Si mie imi plac gentile, si cu cat mai mari cu atat mai bine!
Ma pregatesc de wk, incerc sa plec mai devreme de la serv.



http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha spune:

Buna preda_vicki,

poti sa te duci linistita la Lilmed, fetele alea se misca asa repede si nu se uita daca le dai ceva sau nu.
Mi-a mi-a dat trimitere medicul de familie care are cabinetul acolo si nu am platit nimic.
Nu stiu daca si de la alti medici de familie care nu apartin la Lil Med, poti beneficia de gratuitate.
Dar da un telefon 420.60.55 si te lamuresc fetele de la receptie.

O zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Vicky, asa am facut-o si eu numai ca am mai pus si porumb in plus de ce ai spus tu, e delicioasa.

DORY & ALEXANDRA DENISA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Buna, vecinele!
Eu cu scoala stiu ce o sa fac cu piticul. Il duc la 150 pentru ca e o scoala buna. Era buna pe vremea mea si cred ca e in continuare buna. E adevarat ca e cam departe, dar eu cred ca e important sa aiba profesori buni.
In schimb cu gradinita nu stiu ce o sa fac. Am intrat putin pe la subiectul cu scoli si gadinite. Violeta, m-am ingrozit ce am citit acolo. De ce nu incerci sa muti copilul? A, si mai zi o data ce gradinita e si pe unde e, ca sa stiu sa o ocolesc din start.
Auzisem de bine despre gradinita de pe Iancu Jianu, desi cica se intra greu acolo. Miha, cum e acolo?
Vicky, mergi la LilMed. E incomparabil. Ce nu mi-e mie clar este daca nu cumva pe trimitere trebuie sa fie specificat ca e catre ei. Suna la nr. dat de Miha si intreaba.
Cristina, eu iti tin pumnii in continuare.




Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha spune:

Buna,

Andre_ea, eu sunt f. multmita de gradi 178 (de pe Iancu Jianu) ptr ca intruneste multe criterii: este foarte curat, masa este proaspata (se gateste zilnic si nu am avut niciodata pb cu fetita), de educatoare sunt multumita, lucreaza destul de bine cu ei.
Si in primul rand fetita mea e fericita acolo, sanatoasa, invata multe lucruri pe care mi le reproduce de placere ca sa nu mai zic ca serbarile au fost intotdeauna super.
Insa, daca numarul mare de copii la o grupa nu este un impediment ptr tine, poti sa incerci.

Am inteles ca au f. putine locuri anul acesta, si daca anul trecut perioada de inscriere a fost mare, anul acesta va fi doar o singura zi prin mai cred, cand cine apuca se inscrie, cine nu, NU.

Fetita mea este al doilea an aici, si eu am inscris-o greu, dar am avut si tupeu si punguta in mana asa ca nu m-am lasat.

Mergi la inceput