Rahova sau apropiere..... (23)

Rahova sau apropiere..... (23) | Autor: aissa

Link direct la acest mesaj

Acum ca tot suntem mai multe....nu mai stati dupa mine mereu ca nu stiu cand apuc sa mai intru.

Asa, deci sa va zic despre noi: ieri Ale f constipata fiind m-a bagat in boala cand a facut kk niste bile....si cu ceva sange pe ele, ca s-a fortat rau saraca. Apoi se juca cu Tony si a dat un cap in calorifer de am turbat...ditai cucuiul si vanataia. Acum citeam la generale cazul copilasului mort....si m-a luat batul fetelor, mi-e o frica incontrolabila, am numai ganduri negre, groaznic.
Eu acum am venit de la munca si am stat pe ghimpi ca asteptam un telefon si acum stau si mai pe ghimpi: miercuri la 5 sa imi tineti pumnii ca ma duc la un interviu, de fapt o testare. Of, am niste emotii cat casa.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Cris, bafta multa! Stiu cum e cu cucuiele, noi suntem campioni. Pupam fruntea incercata!
Mire, stau chiar in primul bloc pe stanga cand vii de pe Petre Ispirescu, chiar deasupra magazinului Ethos. Nu stiu bine despre ce aprozar vorbesi ca la mine sunt 3 scari si 4 aprozare, 3 alimentari, 1 butic, 1 magazin de cafea si 1 fornetti. Si mai sunt si vanzatori cu taraba care stau pe partea cealalta a trotuarului, ce mai curata piata!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

andre ea eu zic de aprozarul din capat chiar colt cu p. ispirescu,dar si pe la ethos sunt veterana
ai sa razi dar de multe ori gasesti mai multe si mai convenabile la astia decat la piata ca la piata s-au smecherit nu mai e ce era odata
acum te fura la greu

MIRE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Aha, acum stiu de care zici, dar acolo sunt case. Din pacate stau la bloc.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mai eu cand am cunoscut-o pe andreap erachiar in ultimele zile de sarcina... cred ca avea cu vreo 30 de kg mai mult decat acum...ca apoi intr-un timp f scurt sa slabeasca f frumos...(pssss...ce-o mai barfimpoate asa o facem sa intre macar din curiozitate si pe aici)
cristinacucuiul lui ale sa-i treaca mai repede, si tie iti tin pumnii miercuri sa iasa asa cum iti doresti tu.
multumesc pentru urarisi voua numai bine
maine ma apuc si de facut un tortuletz, cred ca de cioco...sper sa-mi iasa sa nu ma fac de ras
va pup pe toate si sunt pe-aici

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

monica pe cine sarbatoresti?
bun tortul de ciocolata....
aissa va doresc sa va treaca repede cucuiul ...si sa nu mai faceti si altele!
dar,cam asa patesc copii,totul e sa nu fie rau...
andreea si eu cumpar de la aprozarul acela....
ca acolo vrea fi-meu
noi suntem suparati acum ca tot facem 1 si 0 si 10....
semnul ? si ! si nu prea ne iese...
mai ales ca nu avem rabdare...
Monica,Alex are rabdare? sau e tot geaman?
va

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Multumim! Nu e asa rau cucuiul, a avut ea si altele ca are ceva de se loveste numai la cap.
Acum insa ma trec toate alea ca zdravana nu sunt, iar am mai citit despre pneumonia asta si am inceput sa ma gandesc ca daca faptul ca Ale respira pe gura cand bea laptele inseamna ca are ceva, sa il intreb pe Tony daca a vazut-o sa aiba transpiratii reci, am inebunit de tot de a si tipat asta la mine sa inchid calculatorul ca am luat-o razna. Nu stiu zau ce m-a apucat dar pur si simplu am un atac de panica.
Asa ca gata, plec sa ne incepe programul de seara si sper sa imi gasesc ceva la care sa ma uit sa imi mai treaca gandurile astea negre.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

quote:
Originally posted by aissa

Multumim! Nu e asa rau cucuiul, a avut ea si altele ca are ceva de se loveste numai la cap.
Acum insa ma trec toate alea ca zdravana nu sunt, iar am mai citit despre pneumonia asta si am inceput sa ma gandesc ca daca faptul ca Ale respira pe gura cand bea laptele inseamna ca are ceva, sa il intreb pe Tony daca a vazut-o sa aiba transpiratii reci, am inebunit de tot de a si tipat asta la mine sa inchid calculatorul ca am luat-o razna. Nu stiu zau ce m-a apucat dar pur si simplu am un atac de panica.
Asa ca gata, plec sa ne incepe programul de seara si sper sa imi gasesc ceva la care sa ma uit sa imi mai treaca gandurile astea negre.
Noapte buna!




are dreptate Tony!!!

dar sa stii ca si eu ma tot gandesc....
deh,gandurile astea....

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

hai fetelor ce aveti?
zau asa sa fie copilul sanatos si voi sa va faceti griji? daca este bolnavior mergeti cat mai repede la dr(daca nu va convinge parerea unui singur dr mai mergeti si la altul) dar nu lasati panica sa intre in sufletele voastre...bazandu-va doar pe niste stiri sau ce ati citit pe net...
violeta, alex deocamdata face si el niste bastonase, linii, puncte si cateva litere din abc-dar, el stie toate literele de tipar de cand avea vreo 2 ani jumate( a fost o pasiune de-a lui si le-a invatzat de pe un covoras de cauciuc) dar cifrele nu le stie nici acum f bine, incerc sa-i fac tot felul de jocuri, sa scrie sa le recunoasca... si uneori le stie, alteori nu este atent si le incurca...cateodata imi cere sa-i dau "teme" expresie prinsa de la prietena lui care are 10 ani si merge la scoala si vrea si el adunari si scaderi pana la 10...maxim 15...si-i dau...cand are chef le rezolva f bine, nici mie nu-mi vine sa cred, dar uneori ma pune sa-i dau "teme" doar asa ca sa "iasa" in evidentzasi nu are nici un chef de ele...ei atunci incepe sa incurce pe 6 cu 9, sa scrie cifrele in "oglinda"si multe altele....dar eu nu-mi fac griji de nici un fel...e prea mic pentru asta...mai are timp sa le invete cand merge la scoala
pupici si hai sa bemun pahar de sampaniesa ne relaxam

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Mai eu nu-mi faceam griji deloc cu viroza asta, ziceam ca bebeii de la tv au fost mai prost ingrijiti.
Am inceput sa ma sperii azi citind despre bebelusul de pe dc. Plus ca am citit la subiectul ala ca e o viroza care nu se detecteaza cu stetoscopul, ci doar la radiografie. M-am speriat.
Mama mi-a zis si mie cum a zis si Tony, sa nu mai citesc atatea prostii, dar tot te sperii.

Va pup si sanatate tuturor!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

eu tocmai am observat ca alex si-a pierdut lantisorul de aur si pandantivul cu zodia lui(gemunhsii) pe care-l are de la mama de cand era bb mic si pana acum nu l-a purtat decat asa...la ocazii, dar de 2 zile mi-a zis sa i-l pun ca are mare grija de el...si a avutadica l-a pierdut...l-am cautat dar nu l-am mai gasit pe nicaieri...si el plange acum dupa el...ce sa-i facem, se mai intampla...mai ales la copilashi asa mici...eu sunt de principiu ca nu trebuie sa poarte nimik la varsta asta...fiindca poate fi si periculos...se poate Doamne fereste sa se agate in ceva si sa se zgarie/taie in lant...dar ma rog...m-am lasat dusa de val si i l-am pus...
asta sa fie paguba noastra si sa fim sanatosi...
somn usor tuturor

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput