Rahova sau apropiere..... (23)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha spune:

Buna Alinutzaa si buna fetelor,
Si eu tot in rahova (Modoran Ene), am scris foarte putin pe acest subiect, dar promit sa intru mai des.

Alinutzaa, fetita mea e inscrisa la clinica Lil Med de pe margeanului, la dna dr. Andrei, la care sunt inscrisi si adulti. Mie imi place foarte mult de ea, ca e la curent cu noutatile si au si laborator acolo unde poti sa-ti faci analizele.

Noi ne vom inscrie la sc. 280 (poate mai e careva care merge sigur acolo). Inca n-am ajuns sa verific, cand se fac inscrierile. In schimb am vb deja cu o dna invatatoare, de care am auzit numai lucruri bune.

Ah, fetelor, voi cunoasteti vreun stomatolog bun pe la noi prin sector? Ma cam supara o masea si desi mai repede m-as duce la ginecolog, n-am ce face tre sa vizitez si stomatogul.

O zi buna va doresc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Alinutzaa, bine ai venit!
miha, te asteptam sa intrii mai des, stai ft. aproape de mine

DORY & ALEXANDRA DENISA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
asa si dr-ul de care ziceam eu este si medic de familie, dar daca te poti inscrie la lilmed(chiar nu stiam ca se poate...sau poate atunci cand ne-am inscris noi nu era...sau era pe str barca si era cam nasolel)...atunci e super, super ok...am fost si eu acolo sa-i fac niste analize lui alex si nu are termen de comparatie cu policlinica teius...deci concluzia...alege lilmeddar si un dr bun
cristinacum esti azi?
si eu am o stare de-mi vine sape cineva...dar incerc sa ma calmez.
dory, ma bucur ca ai reusit sa dormi mai bine azi noaptepitica bautoare de laptic(asa era alex...ma trezeam de 2-3 ori sa-i dau lapte...pana pe la 2 ani sic eva a tinut povestea asta) ruxi de la vreo 3-4 luni cred ca nu s-a mai trezit delok peste noapte
vicky, oare nu puteai sa-l duci la alta gradinita?...sau nu mai erau locuri pe nicaieri?...off...eu sper sa se deschida cat mai repede si sa ne intalnim la o barfa mica in curte hi hi
lexi, ce mai faci? pe unde esti?
mire, la ce cresa il duci pe cel mic...este vreuna la noi in sector? cum este?poate o duc si eu pe ruxi desi am zis ca tot asa o dau si pe ea ca pe alex la gradi pe la 4 ani si tot la program scurt...dar cine stie...
violeta, sa asculti mai multe pareri de la parinti mai bine despre invatzatoare...
miha bine ai revenit
va pup pe toate

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

buna fetelor!!!

Miha,bun venit!!!
si eu tot pe-acolo...suntem vecine!!!
nu retin care e scoala 280,139,126....dupa numere nu le stiu,le cam ametesc ....
ma intereseaza sa fie aproape de casa,pt ca va veni vremea cand va merge singur si la scoala si inapoi acasa si e mai bine sa nu treaca multe strazi!!!
Alina,ce e BB?!
fetita sau baietel.....sau inca nu stii?!
ei,orice ar fi sa fie sanatos.....acum trece timpul si o sa cauti scoala....iti spunem noi cum e!!
eu fac diseara piept de pui la gratar si salata...ca sa mai slabesc....sper sa-l conving si pe fi-meu sa manance ca el cu spaghetele,stiti voi....
Cristina,sper ca esti si este bine totul
Monica,bun pestele...sanatos ...fac si eu in weekend!!!
Dory deci vecina si cu tine .....
Vicky daca vrei sa stii ceva din zona iti spunem noi....si referitor la scoala,mergi si vezi cum e si la una si la alta si mai ales intreaba directoarea cine va fi invatatoare si vorbeste cu ea...iti faci o parere.....si asa iei si o decizie!
eu asa ma gandesc sa fac...adica sa-l las pe dl. sot!!!! ca el are programul mai flexibil....ma bazez pe el...dar de saptamana viitoare....
Mirela bafta la maselute!!!

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

buna ziua la fete
am reusit si eu sa intru ca azi am fost tare
ocupata,nu stiu cum e la voi mai ales la cele care aveti
doi copii dar pe mine unul ma omoara
in fine..
monicabaiatul meu este la cresa de pe leresti
mai exact pe antiaeriana vizavi de unitatile militare,pot sa-ti spun ca sunt ffff multumita cu mina pe inima iti spun ca nu am ce sa reprosez,in afara de faptul ca este un pic invechita dar acum incep renovarile si osa fie super cu patuturi cu muzicuta,etc,etc
dar nu stiu pana la ce varsta primeste cred ca pina la 4 ani pt cine este interesat,oricum o recomand si cine isi va duca copii acolo nu o sa regrete nici o secunda
eu eram disperata pana sa-l duc si acum nu-mi vine sa me mai duc sa-l iauoricum sunt multe de povestit si promit ca alta data va mai spun si alte chestii referitoare la acest subiect,monica daca vrei poti sa ma mai intrebi ce vrei sa stii despre aceasta cresa super
violeta i-au dat deja 2 maselute cred...ca m-ati cam bagat in ceata ce molari,masele....
dory eu il iau la 18 de la cresa dar ma gandeam undeva simbata sau duminica daca vor si fetele...tu ce zici cand iti
convine?
mihate asteptam la discutii ca suntem dornice(de discutii)
alinacauti medic de familie sau obstetrician?
vickyte asteptam si pe tine mai des pe la noi
cristinanu ne mai spui nimic?
la toate fetele si intram mai tarziu
o zi buna tuturor

MIRE
http://new.photos.yahoo.com/mirela_s79

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Am ajuns si eu acasa si pana se scoala Ale si o sa ma apuc de gatit...bantui.
Fetelor, poate sunt eu pripita, inca nu am un rapsuns oficial, asa ca pana aud nu, mai pot spera. Sa vedem cand va suna telefonul.
Sunt bine, eram ieri asa putin intoarsa, dar mi-a trecut. Incerc mai departe oricum. Altfel...ma doar burta de moooor, am una din zilele alea minunate, cand e cald afara si eu stau incinsa doar-doar amorteste zona Z putin.
Va pup si va multumesc tuturor pentru incurajari! Sunt ok pe bune, indiferent de raspuns, numai ca urasc tensiunea asteptarii. Asta e tot.
Va pup, revin! A, sa nu uit, pup fetele noi si daca aflati de un stomatolog bun, care sa lucreze usor, sa nu te tina la usa cu orele vreau si eu. Eu am unul asa dar e tocmai in Militari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha spune:

Dory, pe unde stai? Eu stau pe Modoran, colt cu Barca.

Violeta69 - sa stii ca si eu incurc scolile, ca sunt destul de multe in sector. Sc. 280 este un pic mai sus de Gradi 178 (la gradi asta merge Ancuta fetita mea si este localizata in capatul strazii Modoran, pe Iancu Jianu). Sc. este un pic mai sus, pe aceeasi parte.
Daca nu reusesc maine dim sa ma duc sa vad ce au afisat, sigur luni ajung, dupa ce o duc pe Ancuta la gradi.

La Lil Med i-am facut fetitei analize de sange destul de complex. Am fost foooarte multumita de dexteritatea fetelor de acolo si de bunavointa lor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

cristina ce-mi place ca esti optimistaspor la treburi
bai eu am dat in boala gentilor si a parfumurilor...azi mi-am mai luat o geanta marin inchis)...daca tzoale nu pot sa-mi iau ca sunt intr-o continua ingrasaremacar astea ca se potrivesc si daca sunt grasa si daca sunt slaba
va pup si sunt pe-aici

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

monica si eu am dat in patima parfumurilor!!!
cu gentile nu m-a apucat...inca!!!
imi place parfumul de la Givenchy...acum am incercat Nina Rici....si ma gandesc sa-mi fac un cadou de 8 martie....





Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Monica, cu Ruxi inseamna ca ai fost o fericita ca nu sa trezit noaptea sa mai bea lapte, ca tare greu este..., Sa stapanesti sanatoasa gentita.
Mie ca parfum imi place tare mult Ceruty, desi nu la-m mai cumparat de multa vreme.Poate il voi primi de 8 Martie, cine stie

Mirela, re regula e ok pt. mine sambata dimineata, pana in ora pranzulul cand trebuie sa o culc pe Alexa.

Miha, locuiesc pe Ivan Anghelache, este una din stradutele care se intra din Dumbrava Noua.

Cristina, imi place de tine ca esti optimista, stii tu : speranta moare ultima .

Eu sunt rupta de oboseala, acum am reusit sa prajesc o tigaie de cartofi si sotul a vrut carne de vitel prajita, a vazut-o in frigider ca azi o cumparasem(pt. fetele care cunosc: de regula eu cumpar carne de pe Barca de la magazinul La Iancu, mereu proaspata) si a avut pofta, el e un mareeee carnivor, mi-am facut un dus si o sa ma urc in pat .
Va pup.

DORY & ALEXANDRA DENISA

Mergi la inceput