Viata in Germania (41)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns peca spune:

lista cu dr. din bayern vorbitori si de limba romana:



Apostolov , Dr.med. , Snejana , 81679 , München , Richard-Strauss-Str. 932.
Artz , Dr.med. , Amelia , 85051 , Ingolstadt , Lindberghstr. 9-133.
Bachner , Dr (IMF Bukarest) , Johann , 93049 , Regensburg , Lilienthalstraße 584.
Balint , Dipl.-Psych.Univ. , Dorothea , 91154 , Roth , Hauptstraße 485.
Biro , Dr./IM Temeschburg , Franz , 97631 , Bad Königshofen , Am Rennweg 66.
Botwen , Dr.(IMF Klausenburg) , Johann , 86415 , Mering , Marktplatz 37.
Brambrink , Dr. (IMF Bukarest) , Alis , 90408 , Nürnberg , Bucher Straße 788.
Brandscherdt , Dr.med. , Bruno , 93096 , Köfering , Dendorferstraße 69.
Bräuer , Dr (IM Temeschburg) , Herwig , 95233 , Helmbrechts , Luitpoldstr. 410.
Breiner , , Walter , 87616 , Marktoberdorf , Gg.-Friedr.-Händel-Str. 911.
Costea , Dr./IM Temeschburg , Carmen Lucia , 83115 , Neubeuern , Auerstr. 4212.
Depner , Dr. (IMF Klausenburg) , Christina , 90482 , Nürnberg , Schmausenbuckstraße 413.
Eichner , Dr.(IM Temeschburg) , Gerlinde , 96047 , Bamberg , Kleberstr. 2614.
Fischler , dr.(MU Budapest) , Eva , 90489 , Nürnberg , Martin-Richter-Straße 4315.
Gagesch , , Christina-Simona , 90429 , Nürnberg , Fürther Straße 8116.
Gehard , Dr.(IMF Klausenburg) , Thomas , 85221 , Dachau , Am Oberanger 1417.
Gutter , doctor-medic (UMF Temeschburg) , Margareta , 81369 , München , Plinganserstr. 3618.
Hann , Dr./IMF Klausenburg , Johann , 84544 , Aschau , Hauptstraße 1519.
Heindl , Dr.med. , Stefan , 82131 , Gauting , Bahnhofstr. 2220. *
Hellmann , Dr.med. , Andreas , 86150 , Augsburg , Grottenau 221.
Henz , Dr.(IM Temeschburg) , Simona , 80939 , München , Ingolstädter Str. 16622.
Höfler , Dr.med. , Arno , 90441 , Nürnberg , Schweinauer Hauptstraße 4323.
Iovkov , , Iovko , 85560 , Ebersberg , Bahnhofstr. 2224.
Kernetzky , Dr.-medic(RO) , Karl-Christian , 83313 , Siegsdorf , Von-Kohlbrenner-Straße 625.
Kleisch-Nicoara , , Marius , 92318 , Neumarkt , Badstraße 5726.
Koch , Dr./IM Temeschburg , Dieter , 81243 , München , Friedrichshafener Str. 727.
Kroder , Dr.med. , Gerhild , 80802 , München , Ohmstr. 828.
Leiter , Dr.(IM Temeschburg) , Angela , 89250 , Senden , Hauptstr. 1829.
Lenz , Dr.med. , Andreas , 82538 , Geretsried , Alpenstr. 2930.
Lippert , Dr.med. , Roswitha , 92237 , Sulzbach-Rosenberg , Rumburgstraße 831.
Matolitsch , , Jaroslav , 80992 , München , Pelkovenstr. 3132.
Mattis-Nahr , Dr.med. , Candida , 93047 , Regensburg , Neupfarrplatz 1233.
Meincke , Dr.med. , Hans-Hartwig , 82380 , Peißenberg , Sonnenstraße 4634.
Moser , Dr.med. , Karl H. , 86899 , Landsberg , Bahnhofsplatz 235.
Müller-Eberstein , Dr.med. , Folkert , 87561 , Oberstdorf , Prinzregentenplatz 136.
Negulescu , Dipl.Theol. Dipl.Psych. , Anca-Raluca , 81675 , München , Ismaninger Str. 7637.
Negulescu , , Eugen-Daniel , 81927 , München , Cosimastr. 438.
Neumaier , Dr.med. , Ulrich , 93047 , Regensburg , Bahnhofstraße 2439.
Niculescu , Dr.-medic (IMP Bukarest) , Ileana-Maria , 82538 , Geretsried , Fasanenweg 140.
Panradl , , Werner , 90459 , Nürnberg , Körnerstraße 8341.
Plank , Dr. (IMF Bukarest) , Cristina , 90419 , Nürnberg , Prof.-Ernst-Nathan-Str. 142.
Popa , Lizenzierte in Psychologie , Marianne , 90547 , Stein , Hauptstraße 8843.
Popescu , , Gabriela , 82216 , Maisach , Hauptstr.544. Prelicz , Dr.med. , Hugo , 84028 , Landshut , Marschallstraße 1945.
Reuhl , Dr.med. , Birgit , 63791 , Karlstein , Karolingerring 246.
Rinecker , Dr.med. Dipl.-Biol. , Michael , 85622 , Feldkirchen , Münchner Str. 1247.
Roye , Dr.-medic/IMF Bukarest , Adrian-Gabriel , 82418 , Murnau , Bahnhofstr. 2548.
Scheirich , Dipl.Psych. , Edgar , 85356 , Freising , Altenhauser Str. 1349.
Schilcher , , Annemarie , 83674 , Gaißach-Mühl , Bahnhofstr. 750.
Schorscher , Dr.med. , Diethelm , 96176 , Pfarrweisach , Bahnhofstr. 18

puteti cauta pt. fiecare land astfel:

google -> cautare dupa: Kassenärztliche Vereinigung + landul de interes . = pe pagina data cautai dupa: Suche nach Ärzten/Psyche -> iar pe acea pagina aveti optiunea de cautare avanasata, unde puteti alege domeniul ce va intereseaza si chiar jos limba ce sa o vorbeasca




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Ionica, nu te supara, uite o de la mine sau bine un buchet de -ricele.Din pacate atmosfera a fost cam incarcata in ultimul timp pe aici,dar de fel fetele sunt primitoare si raspund la orice.
Eu una sunt ca si tine mai noua pe meleagurile aste si nu stiu sa-ti raspund .
EDIT:referitor la permis, nu stiu Costa Rica in ce se incadreaza???
"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peca spune:

gasesc interesant de adaugat si lista seit-urilor de romani stabiliti in de.

de ex.
www.rom2.de - au adunate pe categorii toate inf. necesare: avocati/doctori/scriitori/ profesori/scoli unde se preda in romaneste......
http://www.romanians-de.org/
http://www.mareaunire.com/germania/ - locul de intalnire al romanilor din germania
http://www.agero-stuttgart.de/
http://www.larg.de/
http://www.hetco.de/romani-in-Germania.htm
http://berlin.mae.ro/index.php?lang=ro&id=1158 - ambasada d ela berlin da o lista cu asociatii si alte lucruri mai mult sau mai putin interesante
http://www.waswowann-rum-in-bawue.de/index.html - baden-württemberg

astea le-am avut eu puse la favoriten...ori mai fi si altele precis


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by ionica

Buna seara,

Da ......Multumesc frumos pentru primire si raspunsuri ma simt ceva mai relaxata.

Ce-i drept am observat ca sunteti o gasca bine consolidata si va cunoasteti destul de bine intre voi,probabil ca voi deschide eu un nou subiect cu " noile venite in germania",ca pe aici se pare ca nu este loc de "noutati".

Copiloi sunt de acord cu tine,desi imi pare rau ca nu m-am putut "integra" in gasca europeana.

Ati uitat multe la ce foloseste forumul de discutii ,se pare ca v-am cerut prea multe ,nici macar un "bine ai venit" din partea voastra, ce pacat ca subiectul vostru miroase a barfe la colt de strada.


Ionica Mama de Sophia 06 septembrie2006
http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica/pictures


Ionica,
Bine ai venit!

Imi pare rau ca te-am facut sa ,nu e intentia nimanui cred.
Te rog frumos sa fii mai calma si sa judeci mai bine inainte de a face caracterizari fara sa ne cunosti...
Sincer,la mine forumul merge ingrozitor de incet de 2 zile,acum incerc sa deduc din raspunsul lui Tumpi.Pt carnet de soferi intreaba la Führerscheinstelle de care apartineti,ei te pot lamuri ce si cum,tu vii de pe un alt continent.

In rest,nu reusesc sa vad ce ai mai intrebat,se incarca greu paginile,pe miine!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Alina,

Imi pare rau de reactia mea nejudecata,cei drept mi-am dat seama deabia acum de situatia "agitata" dintre voi.
Peca multumesc pentru informatii ,sunt foarte utile si majoritatea link-urilor sunt si in engleza

Data viitoare am sa raspund si eu daca voi fi in stare la intrebari,stiu ca trebuie sa particip interactiv pe forum,parol!

Tumpi multumesc pentru flori,stiu ca romancele sunt fete de treaba numai ca ne mai iesim si noi din fire cateodata,dehh ba din cauza sotului,ba copilul,ba catelul,ba soacra si tot asa gasim mereu pe cine sa dam vina.

Iar iconu ala care e verde,eu am crezut ca se foloseste doar cand esti suparata,adica verde de suparare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

ionica, nu stiu ce as putea sa fac sa te ajut, ti-am scris PM inca de la primul mesaj si te-am si intrebat o data aici pe subiect daca l-ai primit sau nu. Dar daca consideri ca nu suntem bune decat de barfe atunci ... asta e. Copiloi nu se dezminte, daca tu crezi ca te potrivesti mai bine cu ea, mult succes.

Copiloi, sunt mandra de tine, nu ma dezamagesti!

Cristina
-----------------------------------------------
www.esel-initiative.de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

quote:
Originally posted by tinatache

ionica, nu stiu ce as putea sa fac sa te ajut, ti-am scris PM inca de la primul mesaj si te-am si intrebat o data aici pe subiect daca l-ai primit sau nu. Dar daca consideri ca nu suntem bune decat de barfe atunci ... asta e. Copiloi nu se dezminte, daca tu crezi ca te potrivesti mai bine cu ea, mult succes.

Copiloi, sunt mandra de tine, nu ma dezamagesti!

Cristina
-----------------------------------------------
www.esel-initiative.de




q.e.d.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:


Doar aici nu vazusem discuti.Hai va rog eu sa lasam deoparte ranchiuna,rautatile si tot ce ne poate intuneca viata.Sunt destui nori pe cer,nu avem nevoie de ei si aici.

PS:fetele din Mü, o cafeluta,o prajiturica ceva?Camelia,chiar ma gandeam acum vreo luna sa merg la cofetaria unde am fost impreuna,dar tot nu m-am invretnicit sa ajung in Marienplatz.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Nu am primit PM-ul tau.

Esti rea gratuit ,nu inteleg aluzia ta de a ma potrivi cu cineva pe care nici nu cunosc.

Incearca sa dai scroll cand mai scriu pe aici si ignora-ma .




quote:
Originally posted by tinatache

ionica, nu stiu ce as putea sa fac sa te ajut, ti-am scris PM inca de la primul mesaj si te-am si intrebat o data aici pe subiect daca l-ai primit sau nu. Dar daca consideri ca nu suntem bune decat de barfe atunci ... asta e. Copiloi nu se dezminte, daca tu crezi ca te potrivesti mai bine cu ea, mult succes.

Copiloi, sunt mandra de tine, nu ma dezamagesti!

Cristina
-----------------------------------------------
www.esel-initiative.de



Ionica Mama de Sophia 06 septembrie2006
http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica/pictures

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Buna Tumpi,

Mi-ar placea o prajitura cu ciocolata si o cafea capuccino miam miam!!

Eu de vreo trei zile sunt la cura cu fructe ,dupa cezariana nu am reusit sa slabesc usor!

Cum este la Munhen iti place?


Ionica Mama de Sophia 06 septembrie2006
http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica/pictures

Mergi la inceput