FIV 100

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Apropo de tratament eu nu am stiut ca il pot lua compensat am aflat dupa ce l-am cumparat si nu a costat decat 50 de miliona

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Cris, dar sunt sigura ca dr. stia ca se da compensat, dar probabil ca daca l-ai luat de la ea de la cabinet ia iesit si ei ceva peste.Eu cand am fost la dr. M chiar era discutie despre asta, ca eu am intrebat cu ce o sa fac stimularea, acum sa vedem daca o sa ramana la fel.


Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Madalina, cred ca dr. M nu merge pe tratament cu puregon sau gonal f simplu poate in combinatie cu menogon, cum am vazut ca ia facut schema de tratament lu' M Oana.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

DanaP,a fost si vina mea ca nu am intrebat, ea nu a apucat sa spuna nimic ca sotul meu "vai ca bine ca le gasim aici si nu stam sa cautam".
Adevarul e ca am intrbat la o farmacie si mi-a spus ca depasesc plafonul si eu asa am luato.E asta sa fie paguba.

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Cris, asa e, cateodata ne bucuram ca numai alergam pe la toate farmaciile dupa medicamente, dar oricum te-a ajuns destul de mult, dar asta sa-ti fie paguba si sa ramai insarcinata acum si mai tarziu sa-i faci o surioara sau un fratior bebe-ului de acum.Eu mi-am facut un calcul la bani cu tratamentul cu menogon, daca e sa-mi dea altceva sar mult din schema cu bani.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

DanaP, adevarul e ca sunt niste eforturi financiare destul de mari pt.toata lumea.
Si sti ce ma enerveaza cel mai tare?
Faptul ca sunt atatea prin spitale care platesc sa scape de ei si noi care ni dorim atat de mult trebuie sa platim ca sa-i avem.

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Cris86, fiecare cu norocul /nenorocul lui.
Ce inhibatori ovulatori ati folosit?
Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cris, esti cam de mult la PC, hai treci in pat ca de nu iau bata Lianei .

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Gina,eu nu l-am alaptat pe Rudy deloc.Si iti doresc si tie sa....nu te zgarcesti si sa-i dai micutei Beatrice un fratior sau o surioara!Si nu ne uita de pozici!!!!!

Lachi si eu abai astept sa ne spui ce minuni ai tu acolo;pot fi 2 flacai sau 2 printese sau....un print si o printesa!Ce or fi sa fie sanatosi in primul rand caci o sa te indragostesti iremediabil cand i vei vedea oricum pe puisori!Oricum....sper sa nu ne uiti si pe noi si sa ne pui pozici cand se vor naste!Chiar ,care este DPN-ul tau,sau mai bine zis cand ai face 40 de saptamani,bine gemenii se stie ca de cele mai multe ori vin mai repede cu 2-3 saptamani.Si pana la pozicile de dupa nastere ,am fi tare fericite sa vadem si niste pozic de acum cand ajungi la doctor,ca sa vedem 2 minuni ingramadite la mami in burtic.Te pupam si eu si Rudy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bq, de obicei se foloseste diphereline. Unii merg 14 zile cu 0,1 mg/zi, si alti dr. dau 3,75 odata si apoi o mica pauza pana la stimulare.

Monica

Mergi la inceput