FIV 100

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Maria, sunt reusite si esecuri cam peste tot. E normal ca ungurii sa aiba mai multa experienta. Si nu numai decat Cj. Cj a iesit printre ultimii pe piata.
Dar propunei dr. tale Cj pentru FIV sa vedem ce parere are. Si zi-ne si noua .

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Draga Moniland, multumesc de raspuns. Dar eu ma gandeam sa cumpar "stimulantul", respectiv celelalte doar cand am nevoie, si ce-mi ramane sa-l dau inapoi la farmacie.(Bineinteles dacale luam din RO). Sa-si faca stoc farmacia nu eu. Sau am pretentii prea mari?
Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Am lipsit un pic din zona ...si cat ati mai scris intre timp!!!
Cris86 tu cum ai decontat tratamentul pe firma, banuiesc ca le-ai luat de la farmacie si ai pus bonul de la farmacie in contabilitate sau cum?Pe bonul fiscal scrie medicamentele sau altceva?Si ce fac micutii din burtica oare???
Cami30 te salut si aici,cand te apuci de analize?

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

bq, bineinteles ca nu . Pentru fiecare, persoana lui e cea mai importanta si mai ales in aceste cazuri. Si eu sunt pretentioasa pe banii, timpul si organismul meu. La Cj se face stimulare si cu puregon si cu gonal f. Preturile in Romania le poti gasi pe site-ul ministerului sanatatii.Cu preturile in Ungaria te ajuta fetele de la subiectul FIV Szeged, daca stiu, pentru ca acolo se folosesc alte medicamente.
Inainte erau cam mari diferentele de pret intre cele din Ungaria si cele din Rom. Eu in 2005 mi-am facut un calcul si am iesit mai bine compensate 50% in Rom decat daca le luam din Ungaria sau Franta (am incercat si acolo ).

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Kora, am monopolizat un pic subiectul FIV cu Cj ca de Buc ne-am cam saturat. Glumesc bineinteles

Cami30, tu ce mai faci?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Kora,eu am luat tratamentul de la cabinetul Doctorei si mi-a dat o factura pe care scrie Puregon 100 ui ....., Crezi ca stie cineva ce-i ala puregon sau olgalutran? am trecuto pe cheltuieli,am strecurato eu pe acolo.Si contabilul tau poate sa o bage tot pe cheltuieli.
Apropo de tratamentMoniland si acum poti sa cumperi tratamentul compensat cu 50% dar nu de la toate farmaciile ,daca sunteti interesate va pot da adresa farmaciei care sigur va da.

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cris multumesc de oferta, dar sper sa nu mai fie cazul . Tu cum te simti?

Fetelor, azi a facut sotul spermograma. I-a spus tipei care face analiza ca ii trebuie pentru ICSI. Dupa 2 ore i-a dat raspunsul ca vreo 10% din cati sunt ar fi buni. Spermocultura si alte chestii ce-i mai face de abia vineri vom avea rezultatul. Oricum stie tipa ca a avut si o infectie asa ca nu are decat sa caute bine .

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Moniland,eu sunt sigura ca tu nu o sa mai ai nevoie pt.ca o sa ai ,ma gandeam la fetele care acum incep protocolul.


cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Cris86, care a fost schema cu puregon? scuze ca te bat la cap! eu am invatat-o doar pe cea cu menogon! Si, scuza-ma iar ca am uitat, protocolul facut de tine care a fost? Ce FSH aveai?
Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

MadlinaM,eu am facut doar stimulare cu Puregon 150UI/zi incepand cu Z3 si Orgalutran incepand cu Z6 timp de 12 zile.
FSH in Z3 6,42

cristina

Mergi la inceput