FIV 100

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Draga Kora noi am fost intrebati cand am platit daca nu vrem sa facem cu ei un contract de "sponsorizare". Si l-am facut.
dar e fara TVA. Si iti treci datele firmei pe el, normal, il stampilezi si gata.
Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

dana_p, Galuscuta Monilland multumesc mult, am sa ma interesez cat de curand despre toate acestea si la d-na Matei si dr. T cu care voi face eu FIV-ul...si am sa incerc si eu sa ii pun pe firma,la suma asta ar putea si ei sa treaca altceva pe chitanta mea ,nu neaparat FIV...
In fiecare zi invat cate ceva nou de aici de pe forum,asa gascuta de fete sufletiste mai rar...va pup pe toate !!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Galuscuta eu am vorbit deja cu niste farmaciste, din RO, care m-ar astepta si cu banii (de la o luna la alta). dar ma gandeam ca din Ungaria sau Germania sunt mai ieftine.
Si cand am avut nevoie de Pregnyl 5000 am gasit cu greu (si m-am stresat groaznic).
Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bombonique, eu am primit o scrisoare medicala de la dr. pentru medicul de familie cum ca recomanda aceste medicamente pentru tratamentul meu. Medicul de familie pe baza acesteia a facut un referat sa fie el acoperit pentru suma si mi-a dat reteta. Asta era in dec 2005 si am luat puregon de 80 mil lei vechi si le-am luat compensate 50%. Puregonul mi-a ajuns pentru 3 tratamente de FIV.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Kora-
Pussi - unde te-ai ascuns ca esti tare tacuta azi.Ia scoate capsorul la iveala.

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Kora, pe chitanta scrie "sponsorizare conform contractului" si bineinteles ca nu am pus contractul langa chitanta sa le apara in ochi.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Kora,Si eu am intrat in posesia contractului tot in ziua in care am facut dosarul de FIV.Cat despre cheltuieli eu doar tratamentul l am bagat pe firma.

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Draga Moniland, cred ca nu am inteles eu bine...de ce a trebuit sa iei atata Puregon (pt 3 "ture")? Nu puteau prescrie pt o singura interventie?
Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_80 spune:

Bombonique, eu merg la HOLMED la Dr.Fulga Florescu
Cum se numeste clinica care face FIV la pret atat de mic si care este adresa ?
S-au inregistrart reusite acolo ?
Doctorita mi-a recomandat Ungaria pentru FIV
fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Draga Maria 80, Clinica este Ginecologie 1, str. Clinicilor ( nu stiu ce nr, dar e singura de Gine).
Dr se numeste Romeo Micu, sal dr Stamatian.
Eu sunt la Micu. E un tip super dragut, si amabil. nu e foarte vorbaret dar eu consider ca e ok.
Are cabinet particular, Lu, Mi, Vi 15-20, str. Cosbuc 8, tel 0264-430990.(vinri cred ca e mai scurt!!!)
pt monitorizari, povesti, etc. am fost la cabinet parti, dar inteventia am facut-o in clinica.
In sedinta de "povesti", nu iti ia bani!!!
Bq

Mergi la inceput