FIV 100

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Maria 80 la ce dr esti?
Bq.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Dragele mele fivoase, am iesit la raport : la 24 de ore de la punctie unde mi s-au recoltat 16ovocite din care 2prostute si 14 bune s-au fecundat 12 de calitate foarte buna,maine la ora 10va trebui sa sun sa vedem cate sunt la 48 de ore.Va pup pe toate.

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Galuscuta la tine ce a fost asa de scump?
Intradevar la cj pe "lista de preturi" sa scrie :
FIV 600 EURO
FIV+ICSI 750 EURO
Tratamentul nu e inclus. (fiecare se descurca)
Ai mai dat altceva la sau la altcineva?
Vizitele la Dr. la cabinet sau in clinica le-ai facut?
Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

bravo madalina !!! - ai deja o echipa de fotbal + 1 rezerva. Tin pumnii sa fie bine in continuare si sa se dezvolte frumos!

Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Madalina28, Bravo!!!! o sa ai si tu de congelat

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Bombonique - pai ia sa vedem :
Laparo € 500 la prof.(atata mi-a cerut...)+ 100 € cadou la asistenta prof.ului +spitalizare (ca nu-s asigurata in Ro)+ diverse altele;
1° 2800 € ICSI + 1100 medicamentele si cam 5 mil. analizele de sange ca si alea au trebuit platite...+ 200 € cadou la medic + diverse
2° 2300 € ICSI +cca 1200€ medicam. + cca 3 mil. analize + o mica atentie.
si dupa mai pui la socoteala cazare, papica , transport ,motorina , autostrada si alte chestii . Cam cat iese ? pai chiar mai mult de € 10.000 .....si nici macar nu am reusit ...c'est la vie

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Cris86 si Adhnana mai aaveti un pic de rabdare!
Cris86 ce faci tu la calculator? nu stii ca trebuie sa stai intinsa in pat cit mai mult? citind carti de aventuri? Stii ce frig si ce vint bate afara? si ce bine e la tine in casa, la caldurica!!!
Sintem toate alaturi de voi!
Dana.P. suuuper ideea cu puzzle-ul
Liana felicitari, dar tot esti datoare cu o mica lamurire, merita toata comunitatea suspense-ul asta?
Tu ai facut tratament FIV cu inhibare si apoi stimulare. Din cauza de productie mica de foliculi ai oprit FIV-ul si ai facut IA? Apoi ieri a fost CM(sau doar o parere de CM). Citeva vorbe din partea ta ar lamuri fetele si ar sublinia inca o data ca BHcg e singura analiza concludenta, facuta la termenul stabilit!

Intrebare:
In timpul stimularii, in functie de raspunsul organismului se mai modifica ceva in schema de tratament?
La giulesti, numarul de echo pe parcursul FIV este diferit de la pacient la pacient? sau e un nr fix in ziua X, Y, Z?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Buna FIV-oaselor
Eeeh...am aruncat si eu un ochi pe aici si ce vad ,vesti bune ...LIANA !! FELICITARIIIIIII din partea noastra (a mea si a bebelinei -ca si ea face parte din acest forum ,pentru ca si-a petrecut 9 luni aici si sa stii ca si ea a stat cu pumnii stransi i-am spus eu ca trebuie sa-i tina pentru tine) .Liana ma bucur enorm pentru tine .Chiar daca nu am mai intrat(pentru ca ANA nu mi-a dat voie ) m-am gandit la tine si la pumnii pe care eram datoare sa tii tin.
Sper sa te urmeze si restul fetelor .

Delia vrei sa-i faci o surioara lui RUDY ? Bafta in continuare .

Andicu ai un baielel !!! ce frumos .Iti doresc o sarcina usoara in continuare .Cum te mai simti?

Lachi tu cand ne spui ce ai ? Tu poate ai doi flacai ,sa faci pereche cu fetele .Si tie iti doresc o sarcina usoara .Daca fumezi in continuare inseamna ca te simti bine.Ma bucur, ca te simti bine nu ca fumezi.`

Noi crestem ,nu mai avem timp de net ,avem si niste colici...Pe 20 am facut si botezul .Sa vedem cand vrea TATI sa ne puna si noua niste poze ca eu nu ma pricep si acum nu am timp sa invat.

Va doresc la toate sa aveti cat mai repede mult dorit.


GINA printesei ANA-BEATRICE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

galuscuta,profu ti-a cerut 500e asa de la obraz?(profu de la Guly?)

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Bombonique - eu nu am vazut niciunde pretzurile de la Cluj.Unde sunt?

galuscuta

Mergi la inceput