FIV 100

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Adhnana nu mai plange. Testul din sange e cel mai concludent.
Pussi pe dr Krisan o aleg din alte motive. Dr Zadori se pare ca nu vrea sa ne dea noua romancelor unguresti in schimb dr M Krisan vrea . Am spus ca dc nu gasesc gigei la sot ma duc la unguri. Dc gasesc tb sa fac FIV cu proba luata la biopsia testiculara(facuta la Giuly) care v-a fi congelata si se intelege ca nu pot sa o iau in buzunar si sa ma duc la unguri. Dc nu reuseste FIV-ul de la Giuly si totusi are gigei sotul al doilea FIV il fac la unguri cu o alta biopsie facuta acolo. La mine e complicat rau de tot
MRL eu zic ca merge maca dupa ET dar de zmeur nu stiu ce sa zic. Nu stiu dc e bine sa-l iei. O sa intreb o bioloaga sa vad ce zice.
Liano sa te cred?

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Adhnana,daca te linisteste sa sti ca am facut si eu testul si tot negativ a iesit.

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Ah fetelor am vorbit la tel. cu d-na Matei si doar joi dimineata imi poate face analizele de secretie,am intrebat-o cum mi-au iesit analizele de sange si a zis ca sunt bune toate ,doar FSH-UL e un pic marit ( nu stiu ce a vrut sa zica cu asta,dar o sa imi explice ea, presupun ca incep sa imbatranesc ,sper sa reusesc sa produc ceva foliculi ca iar ma panichez ),iar la CMV a zis ca IgM e negativ,dar valoarea IgG e un pic mai mare si o sa o repetam peste 10 zile,nu inteleg de ce...Si acu' iar aprind o pipa ca iar ma stresez pana joi cand o sa va scriu valorile si o sa va implor pe cele care va pricepeti sa mi le intrepretati ca pana ajung la dr. T innebunesc cred...Pupicei tuturor!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Mikiasa faci cum crezi ca e mai bine pentru voi, unde si cu cine ...conteaza mai putin, important este rezultatul
Cris sa sti ca la Z5 dupa ET si daca il faceai din sange tot negativ era... In loc sa stai linistita , mai ales ca esti in primele zile dupa ET..si poate nidarea nu s-a terminat inca...tu faci testeSincer, te bat..nu se poate..te-ai chinuit ata si acum in loc sa fi optimista iti faci ganduri rele

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Pussi,eu tot optimista sunt da daca nu am activitate

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Dragele mele, ma bucur f mult ca existati si ca exista aceasta minune numita internet. De ceva vreme si eu va citesc din umbra, dar nu am avut curajul sa scriu. Cochetam si noi cu "FIV", dupa 2 IUI nereusite. Ne luptam cu o astenospermie. Dr ne-a dat un procent de 8% sanse de reusite prin IUI, dar a recomandat 6-7 repetari. Mi se pare cam mult si sa ajungem apoi tot la FIV. Voi ati decis singure sa facti FIV sau dr. vostri v-au recomandat? In Cluj ati facut careva?
Va si va rog sa ma primiti si pe mine printre voi.
Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Bombonique bine ai venit printre noi!Eu am facut laparoscopie si abia dupa aceasta interventie am primit de la dr. idicatia FIV.Cred ca majoritatea fetelor au indicatiile pt FIV din partea doctorilor,dar sunt si fete care decid sa faca FIV pt a nu mai pierde timp,bani, sperante luna de luna...Iti doresc sa faci alegerea cea mai buna!Succes!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Multumesc mult pt urari.
Dar despre CJ nu ziceti nimic?
Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Nicol felicitari!
Madalina, nu mi-a dat nici o urmarire a estradiolului
Kitta, mie mi-a trimis Pusic 40 fiole de injectabil, si mai am ! Mey vezi ca urina coboara nu urca pe betegas !
Moniland, mersic. Io am inceput stimularea si pe …si ….(bucal)
Cristinici, bine ai venit = la scris = printre noi, vand te asteptam pe la Bucale? N-ai nimic pe aici ?
Dany-ut ce mai faci ? Ne parasti ca te-am afumat, hai ? Esti paracioasa, da ? Las ca vezi tu! Cu Carpatiu te afum.
Oana, tot in pasi de step pe nori pufosi si blanosi de FIV? Ma rog sa ramai la fel, sa nu sufle nimeni sa deranjeze norisorii si zorile albastre. Sa alergi printre ele ca o printesa micuta cu rochie alba si flori in par. Stiu ca este o tinuta demodata dar nu si pt lumea basmelor.
Adhnana, cum sa-ti iasa testul pozitiv daca esti zat8 ? la cel urinar din cel putin zat 14, si nici atunci nu-i concludent. Mai bine uita-te la filme, citeste o carte.

Bey am avut sambata mosafiri, unii venira cu bebei mici si neastamparati.(nu mai mari de doi ani).
Au intrat la mine in dormitor sa se uite/joace/scape de parinti, si cand m-am dus pe acolo, ce credeti, imi asezasera broscutele in pozitia …..
De unde stiu ei cum fac amor broastele testoase ? Eu pana la discovery am crezut ca nu fac deloc, de, cap sec, dar astia micii stiau si nici nu vorbesc inca.

Kittoooooooo, ai facut testul ?


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Am terminat si punctia rezultat destul de favorabil zic eu : 16ovocite din care 14 de calitate foarte buna si 2 mai prostuti.Endometrul nu stiu cat e dar dr a zis ca e bine in ansamblu,maine dimineata voi afla cati s-au fecundat,iar joi voi avea ET.
Va multumesc tuturor celor care ma-ti sustinut nu va enumar ca s-ar putea sa uit pe cineva si nu e frumos din partea mea.Ma duc in patut sunt inca ametita,dureri foarte salabe, iar sangerare deloc.
Pup toate fivoasele.

MADALINA

Mergi la inceput