FIV 100

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Madalina, Kitta am pumnii stransi. Si ii mai tin pana ne dati de veste. Dar nu ma lasa-ti prea mult asa, ca mai am si de lucru .
Sheri, mult succes cu stimularea. Iti doresc o productie stralucita

bombonique, eu fac la Cluj.



Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Da mey Sheri s-au gasit sa se laude ca doar ele nu fumau la acea masa... ma rog asta era parerea lor...mie mi se pare ca au fumat la greu si ele! Hai ca data viitoare te acompaniez si eu cu un Bucegi (ca put mai urat) ramas de pe vremea liceului.
Eu nu m-am lasat si nici nu ma las. fumez aproape zilnic pana in 5 tigari. (in total..nu de caciula). si mai beau si cafea fara cofeina ce-i drept dar beau una cu lapte in fiecare dimineata. Ii trag tare cu citricele si cu vitamina C, dorm si mananc de cate ori imi e foame, adica la interval de 4 ore maxim.

Pup toate fetele si sa aveti parte de multe reusite la acest capitol!

lachi 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Madalina, BRAVO ! Ai produs foarte bine. Acum stai linistita sa-ti revi ca peste 72 ore sa-ti primesti puiutii. La atatea ovocite sigur vei face ET la 72 ore. Sa dea DD sa se fecundeze toti.

Maria 80, nu vad legatura intre: Pitesti, Cluj si Budapesta. Esti din Pitesti, spui ca dr. din Cluj te trimite la Budapesta. Corect? Da amanunte.

Adhnana, vreau sa-ti zic ca toate suntem cam la fel. Cu toate ca stim ca testul de sange e cel de baza si care se face la 14 zile de la ET, nu ne abtinem sa nu facem unul de urina mult prea repede . Iti inteleg nerabdarea, dar multe fete au avut testul de urina negativ si hcg-ul bun, asa nu trebuie sa-l iei in serios.



Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Kora, la mai multe si urmatoarele 9 luni sa le petreceti cu in burtica.

Bombonique, mie toti dr. mi-au sugerat FIV+ICSI. Asa ca nu aveam ce face. Oricum cei de la CJ merg pe 6 IUI. Prin IUI nu este chiar asa chinuit organismul decat la FIV si probabil daca sunt ceva sanse ei vor sa le incerce pe toate. La ce dr. esti?

Andicu, deja 16 saptamani?! Imediat misca.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Moni,Lachiii,Sheritooooo
KITOOOOOO

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Bey aduc toti Meridionalii si piscurile jmekere din Alpi! Sa nu uitam cei mai vechi si fitosi munti din lume, Bucegi (am nimerit-o Dany? Sa nu ma lasi corigenta!).

Mnacati fetelor la greu ananas ca asta ajuta la sigur, si sa maccaim la greu ca face fuliculii cat ouale Faberge!

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Vin acum cu intrebari prostesti pentru ele care ati facut inhibarea cu diphereline 0,1 timp de 14 zile, cand ati fost la dr pentru ok-ul de stimulare? In ziua 13 sau in ziua 14? Bineintels ca si eu am mai trecut prin astea dar efectiv nu mai tin minte. Cu dr. am ramas ca peste 2 saptamani de la inhibare sa-i fac o vizita. Nu ar fi o problema sa-l sun sa-l intreb, dar pentru linistea mea ma duc maine deja sau miercuri? Stati ca deja intru in criza. Azi e ziua 12.
Asa ca astept raspuns urgent!

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Si mai am una . Eu am un serviciu destul de stresant. Din pacate . Stiu si eu ca nu e bine sa te stresezi si sa te enervezi si asa mai departe, dar voi stiti chestia asta dintr-o sursa oficiala? Cat de rau ar putea sa-mi faca? Foarte rau?
Vreau sa va zic ca sunt dupa o zi de munca dintre cele mai groaznice din viata mea, pana acum. Cred ca v-ati prins citind ce scriu. Nu mai gandesc coerent. Asa ca am nevoie de un picut de ajutor cat sa-mi revin.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Moniland -eu am fost gata de stimulare dupa 16 zile de dipherelin 0,1 (intre timp am avut si ciclu); dar banuiesc ca asta depinde de fiecare persoana in parte.

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Si daca stau sa ma gandesc mai bine, stati ca-mi revin , am fost la dr. in ziua 14 cand m-a pus sa fac niste analize si sa-l sun cand am rezultatul sa vedem daca incepem. Si prin telefon imi zicea ok ca erau bune analizele. Intotdeauna .
Si daca ma mai lasa-ti sa monologhez ca nebuna poate gasesc raspunsul si la celelalte intrebari

Monica

Mergi la inceput