FIV 100

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Laurabyby[/red sunt i Z14.
Dj_mamanu rade de mine, ca am desfacut testul sa vaz ce e inauntru. Intr-adevar este o band, unde era si o slaba dunga VERTICALA roz in bula mica etalon (de control) si in zona bulei mari unde ar fi trebuit sa apara [red]IIera un santulet orizontal de aceea totul s-a strans mai mult acolo. Oricum totul era mai mult ca o pata roz....Cat despre 5 sec. nu stiu daca asa scria da ma duc sa citesc in gunoi si da cred ca l-am tinut cam mult ca vedeam ca nu urca urina spre locurile cu pricina.....
Eeeeh, nu-i nimic va mai tin in focuri pana maine seara....Ma duc sa mai imi pui Utrogestan, nacar sa il termin. Problema e ca pt. maine seara nu mai am, ce sa fac sa mai imi cumpar?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

pai, daca testul este cam negativ si ai luat 10 zile, poti sa opresti ca daca nu ai ramas, ti se lungeste ciclul; zic si io dar faci cum simti; eu vreau sa ai noroc de data asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Kittaesti totala, pe vremea cand incercam si eu natural..intram in farmacie si ceream cel putin 2 teste diferite..cred ca si acum mai am Bafta pe maine
Dj_mamacam toate fetele de la Szeged au urmat acest protocul...cu doze diferite si altele mai aveau si Merional sau altceva!!! Stiu doar ca suprefactul inhiba hipofiza ...ca sa ovulez controlat. Oricum se merge clar pe alt principiu...ovocite putine, la ei peste 10 se considera hiperstimulare... la fiecare pacienta se merge pe CM ei...nu se fac punctii si ET in grup ca la TM. Nu stiu cum e la Buc.??Crinuta stie mai multe !
MadalinaTin pumnii pe maine la punctie

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Kitooooo atunci sa fie maine!!!!hai sa vii cu doua linii sau cu doau bule numa poz sa fie
madalina multa bafta!!


Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

KITTA,NICOLEva tin pumnii pe maine...apropo de tigari...eu am fumat 4 ani,iar sotul 15..si intr-o zi am spus"gata de maine nu mai fumam;hai sa ne lasam"...si asa a fost;de atunci nu ne-am mai atins de tigari si faza e ca nu mai suportam nici macar mirosul de tigara...si au trecut deja 2 ani jumate...este nevoie de ambitie..eu spuneam asa:"tigara face ce vrea cu mine???nuuu...am sa fac eu ce vreau cu tigara...la servici am avut o colega gravi..in fiecare pauza era cu tigara si cu paharul de lapte..fuma mult...ei bine,cind a nascut,a venit elicopterul expre pt ea,pt ca bebe la nastere s-a nascut cu astm si a avut prima criza de astma la nastere...,iar o alta prietena tot asa;a fumat si cind a alaptat si cind era gravi si acum fetita are astm si e tare greu,mai ales ca fetita se imbolnaveste ,raceste usor...iar o alta prietena era sa piarda sarcina...fuma f mult;desi facuse 6 fiv (3 reusite,dar urmate cu pierderea sarcinii...de la tigari!!!)a ramas apoi gravi natural,iar de tigari tot nu s-a putut lasa...pina cind a inceput sa aibe primele semne ca pierde sarcina..si numai atunci dupa cite si cite sarcini,i-a venit mintea la loc si s-a lasat...acum e happy pt ca e in luna a6a si bebe creste bine si frumos...daca nu se lasa de fumat acum poate batea iar drumurile clinicilor pt fiv....in final totul e bine...de aceea ginditi-va ca acolo creste o viata....si faptul ca fumam daca sintem gravi,ar insemna egoism...egoism pt ca ne gindim numai la noi insine,si deloc la faptura plapinda din burtica...cer scuze daca am suparat pe careva,nu a fost critica, a fost doar ceea ce eu cred...o pt voi,si sa aveti putere sa puteti invinge,daca nu pt voi, atunci pt viitorul bebe,sau bebic din burtic...numai bine tuturor,pupici tuturor fetelor si succes celor in tratament si in asteptari

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorceress spune:

Fetelor, bine v-am gasit! M-am calificat si eu pentru FIV! Deocamdata sint speriata ca nu stiu la ce sa ma astept. Si sint singura ca nu am spus nimanui. Nu ne-am hotarit cind incepem, cel mai probabil la sfirsitul lui martie. Va tin pumnii tuturor!

Sorceress

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

fetelor desi nu prea scriu va citesc din umbra in fiecare zi,dar acum nu m-am putut abtine sa-i transmit lui KITTA si NICOL ca le tin pumnii stransi tare de tot,azi sa fie ziua lor norocoasa si sa ne anunte ca fug la odisee!

iar cele in focuri productie cat mai buna la facut"outze"

LIANA data viitoare sigur vei fii cu bebe la purtator.


http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Madalina28,tin pumnii stransi astazi la punctie, sa ai ovocite de calitate.
Kitta, bafta la test


cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Adhnana,,cum te simti?

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Liana30,nu cumva maine e ziua ta?

cristina

Mergi la inceput