Aspirante optimiste>20 ani (49)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

DENII bine ai venit printre noi!
Fetelor, am si eu o nelamurire.... acum 2 ani am facut HSG si vreau sa va spun c-am crezut ca mor pe masa de dureri< chiar de la inceput, cand ma tot scormonea dr-ul cu niste fieraraie inauntru si zicea ca-mi face instalatia, ca pe urma sa-mi injecteze serul>...in fine.... problema mea este urmatoarea: toate ziceti ca, daca ai dureri, inseamna ca ai probleme. am vazut ca sunt multe care n-au avut dureri...nu stiu ce sa zic...poate sa depinda si de doctor? doctorul de la spital, care mi-a facut, mi-a spus ca totul ii in regula. doctorul care mi-a facut trimiterea mi-a spus ca sunt in regula. la fel, inca 2 doctori mi-au spus ca nu vad sa am ceva probleme...ei, am fost si in Romania la o doctorita, care,s-a uitat la primele 2 filme <am 3> si mi-a zis ca ea nu stie ce-i acolo , dupa care, la al 3lea mi-a spus c-am trompele infundate si sa fac FIV . sincera sa fiu, cand am vazut ca ea singura zice ca nu stie ce-i pe filme,n-am mai bagat-o in seama. am inceput sa plang si pe urma mi-a spus ca am timp si de tratamente. mi-a facut un control<simplu>, mi-a spus c-am ovarul stang inflamat si mi-a dat sa iau 3 luni antibiotica, supozitoare si ovule le-am luat si-am facut alergie...bineinteles ca n-am ramas gravida, dar nici nu m-am mai dus la ea.
ce sa va zic, ca nu-mi mai vine sa merg la nici un doctor.
acum ma gandesc sa vin in Romania, ca mi-i tare greu aici....ma gandeam ca poate imi fac curaj si ma mai plimb pe la ceva doctori,poate dau si eu de un doctor care sa-si faca bine meseria.
daca ii sa plec, proiectul bebe se amana, pt ca sotul are contract aici pana in 31 mai. ma gandeam ca ma ajuta sa ma destind putin, sa nu ma mai gandesc la asta si mai ales, c-am ce face acasa< mai am de umblat in stanga si-n dreapta>.
sper ca nu v-am plictisit cu problemele mele. in cazul in care ma hotarasc sa plec, va anunt. mai greu ii ca ne-am taiat netu,telefonul si restul de-acasa, c-am zis sa nu platim degeaba abonamentele si nu stiu cum voi sta fara ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Deci injecteaza substanta de contrast...asta inseamna ca fac apoi o radiografie si poate si o ecografie...si le combina pe cele doua si iese ce vrea doctorul tau.
Imi pare rau ca nu mai fac... dar mi se pare diferenta prea mare de pret intre 100 si 300 RON. Parca am auzit de Dr Poenaru. E bun? Poate mergi la el...

Eu ma tot lupt cu un amarat de referat... N-a terminat nimeni Psihologie??

bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denii mic spune:

dr. care mi-a recomandat aceasta analiza este dr. vladareanu... am mai scris despre unica mea consultatie la el... care a durat max. 5 min. si a costat 2 mil. Acum insa stau si ma gandesc ca poate pe om nu l-o fi interesat trecutul meu medical atata timp cat aceasta analiza nu am facut-o si care probabil lui ii spune mai mult decat tot dosarul meu... si in plus e un dr. renumit... Doar ca n-a stat de vorba cu mine si totul mi s-a parut pe graba si m-a trimis doar la clinica asta unde sa fac si analiza de progesteron m-a facut sa ma gandesc ca e cu ochii doar dupa bani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Nu stiu ce sa zic... Nu-l cunosc pe DR Vladareanu, dar am citit pe net ca ia foarte multi bani. De ce nu mergi la Tutunaru? Se zice ca e cel mai bun in probleme din astea... Amandoi sunt la Elias si ti-am spus ca si acolo se face HSG. Crede-ma, ca la HSG se vede totul si eu cred ca e de ajuns sa faci asta. Cumnata mea mi-a desenat cum arata uterul ei... trompa...


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hei, chiar nu mai e nimeni pe aici?
Aaaa stiu ati plecat la papic si sominc!!! Bineee ma duc si eu atunci!
Pup fetele!!!

http://tt.lilypie.com/zDTIp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Eu tot citesc si fac si eu referat pt Master... dar sunt aici!


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns winter spune:

fetele! Am mai cerut parerea unui medic si a zis sa urmez acel tratament doar ca trebuie urmarit cum reactioneaza organismul.A zis ca imi va regla ciclul si voi ramane mai usor insarcinata.Daca in 3 luni nu raman incep investigatii mai serioase.Acum cred ca voi incepe sa iau Duphaston din Z16 (ajuta la implantare).Ciclul neregulat poate cauza infertilitate???? O sa incerc si cu pastile .As face orice sa am un !

http://tt.lilypie.com/4klIp2.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Winter, ma bucur ca esti asa optimista! Eu ti-am zis de la inceput ca este un tratament bun ca sa ramai gravida mai repede. Sa speram ca asa va fi!

Pupici!


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:


Buna fetele!
Olivia LA MULTI ANI!

Anca esti pe aici? Cum a fost la Niculescu ca eu de 3 ziln-am mai intrat pe net. Dar o sa citesc si din urma.

oana
http://tt.lilypie.com/uORkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna fetele!!

kory tin pumni sa fie cu ochisori!!!
irina, lasa supararea si vino inapoi!!

eu de vreo 2-3 ore am o durere in partea dreapta jos.....ca si intepaturile. pana acuma nu am mai avut!! voi ati patit vreuna???
winter si eu am CM neregulat!! daca nu vine bb luna asta si eu incep tratament pt reglare!! problema mea este ca eu am mai facut tratament cu duphaston si mi l-a reglat doar cat l-am luat, apoi tot aiurea venea.



vreau si eu un bebic!!

Mergi la inceput