Aspirante optimiste>20 ani (49)

Aspirante optimiste>20 ani (49) | Autor: bibyrox

Link direct la acest mesaj

Lista aspirantelor optimiste care vor deveni mamici:

Victoria(Veronica), Gabela(Gabriela), Pepsica(Antonia), Pia (Oprina), Tumpi(Ionela), Codri(Codruta), MirelaV(Mirela), Alinuche(Alina), Cornelia1172(Cornelia),(Valentina Georgeta), Mariaa(Maria), Gabid(Gabriela), Salmida(Adia Florentina), Ioana1971(Ioana), Speranta(Angelica), Robert(Robert si Alina), Ilie si Suzana(Ilie si Suzana), MadalinaM (Nina), Remy(Camela), OtiliaLia(Otilia), Lucia Munteanu(Manuela Lucia), Ilenya(Ileana), Camisv(Camelia), flory76(Florentina-Iuliana), irinacodrina(Irina Codrina), gogosar(Natalia Anca), giugiuca(Irina), steliana04(Steliana), deca(Carmen), dinah(Elena), Anca Wish(Ana-Maria), Chi(Cristina), claudia123(Claudia), asi(Stanca-Ioana), ardit(Afrodita), Alexa Ioana(Roxana), Felicia(Felicia), nounou(Florina), GeorgianaI(Georgiana), LindaG(Linda), danap( Daniela), heleny(Heleny-Elena), Gabriela Elena(Gabriela Elena), Floran(Florina), Ileana(Ileana), Lumit(Luminita-Violeta), nicol78(Elena-Nicoleta), pusichet(Ana Maria), Costi(Elena), Fanta(Stefana), elli(Manuela), andra10(Andra), Liana30 (Mariana), Salomea(Elena), Jonica(Ioana), Natalia26(Raluca Elena),dedi(Adela), ela2004(Ionela), GildaT(Eleonora), puiusu(Oana), Anku(Anca Cerasela), danangie(Daniela Angela), luli( Mirela), lauion(Laura), floarea de colt(Ana Maria), Carmen e( Carmen ), Pmihaela(Elena Mihaela), dionisiade(Florentina), iepurila(Irina), Anca(Anca Mioara), Avalon(Adriana), Roxee(Raluca), adya(Adina), biancaxl(Bianca), zamfir.mel(Mihaela), Lauricipani(Laura-Alexandra), Carmen.cita(Carmen), Elenya m(Mihaela), Crinuta 71(Ioana), Ioana-Cristina(Ioana-Crisitna), Pis(Mihaela-Felicia), barbye(Mirela), diciu(Anda Gabriela & Paul Tiberiu), Madada(Daniela Florentina), Mirga(Mirela & Gabriel), danuta_c(Dana), adi95 (Andreea), marrina(Monia), cristabb(Mihaela Cristina), Mihaela V(Mihaela), didi-anda(Anda Ioana), nanuk(Gabi), dyana(Diana), simonette(Sanda), lucia_1(Lucia Elena), georgiiana(Georgiiana Alina), Silvana Popovici(Iuliana Silvia), cami30(Camelia Veronica), camy062004(Camelia), Dyana(Diana), stefaniaro(Stefania), motanik(Andra), iepumic(Anca), cornelianeli (Cornelia), adela achim(Maria-Adela), adiutza(Adina), kriss79 (Cristina), mmc_nd(Malina-Mihaela), florentin156(Rodica), Aissa(Cristina), Danyalo(Elena-Daniela), ancuta_stan(Ancuta-Elena), Dana n (Daniela), danotino(Daniela Claudia), cherry22, antosit(Antoaneta), kla78(Claudia), Andrusha(Andra), Tabitha (Ioana), Bibyrox (Rozalia), bubuleana(Georgiana), Elise, Irinush4u, miki-miki (Mihaela), BiancaB(Bianca), Mirela_1(Mirela Carmen), nusy (Marinela), Daniela76(Daniela Gabriela), Ionara23 (Ioana), geo ionita(Georgiana), Corinuk, Mary14 (Geanina Maria), Sadaf, Mica-mica(Mihaela), zozela(Marilena), Adhnana (Caterina), LoredanaG, BIENCUTA(Bianca), Miramar(Cosmina), carmencyta(Carmen-Mihaela), sorceress(Florina), mormelvio(Mihaela-Magdalena), alibebe(Alina), mihaStroescu(Mihaela), Ioanatugs(Ioana Tugs), Carmen_Marieta, pupesita (Mihaela) ,ayna(Corina), Stelutza_36, helga, oanademunck(Oana), didi-edi, iuca(Viorica), Moira, cris.do, Olivia26, leo_71(LEONORA -OLTITIA), Sheritra(Adina), marryan, voicu_bebi, cicina, marianna, nucutza(Irina-Felicia), daciovi(Daciana), aurel_cris, turturica, ralu76, carmenpit, tumpidunki, Andrada.P, nushulica, mita.2000, Nadya, Alďż˝, Michellex, floriscris, brianna, MP_Julya, roxx, luy(Luiza), iliuta, helicom, claui, iazminn, poki, rox dox, clarissa, geany bc, mi_a, Zenobia, Nikunikalai, ancadragoman (Anca), andriushca (Andreea), Anaoi (Ioana), Kory (Mary), Carla28, Oana_2006, Micky2007, Lucia28, nichi,noela_ carmen, Laura Ioana, stancutza (Diana), PamELLA(Gabriela), Diulet12, Gabitzu37 (Gabi), maria08, CristinaSon, aweya, Truth, ariana1005, Iulica81, fify, oana_r(oana), Dasha, Ramonella, Miki-ki, Gabitoni, Ileana2000, mcrissa(Cristina-Daniela), alexia28(Mihaela), AlinucaT, Alysh, zisaCami(Elena-Camelia), cosmina78, olim, iubisimo, alina.z, numeioana, Aylla, Smaddy, fecian, AleDutulescu, madutza_bra, vrmoana, -andreea-, nebunica-zapacica, winter, ysa26, printesa_roz, corivio, ache, bb_yasmi, irina_stef, iumosa, Moira, RGE, Monica11, andreutza23, teomaria, ade 7928, elena_mol(Elena), oana1177, geany25, Jovi, Adifle, Ami_79, BillyBilly, Denii mic, adinag



-dutze foste aspirante:
Cristinna(Cristina), iriss27(Irina), aventura, danni, mari-lu, karra 80, alionushca(Aliona), loina_ln, claubd, Alinatxa (Alina), tzontzonel, monica_b, katthy(Ana Catalina), Tanya, vas, Amely(Diana), gabiu(Gabriela), CHOWPERSA,Tanya(Elena Mihaela),Raza de Soare (Nicoleta), IULIABRAILA(Iulia), chiquitita, addinel, Tmihaela(Mihaela), doxinu, musete(Laura- Lucia), andicu(Andreea), eseea(Felicia), kitty_nic(Cristina Valentina), Petit Ange, alina.a ( Alina), lorinaoo1, amameda(Meda), AndraZ (Andra), Tzuca74(Ioana), oanabbb, Olguttza(Ioana Alexandra), danutza2, estecri (Sorina), claucia(Claudia-Ioana), Alinutzaa, simo_al_jaafari, Oana T(Oana), Anculici, Luna1, mychydutza, july_g(Iulia), lachione(Mihaela Laura), brabe, oanaonyx(Oana), Betty78, Aniast72(Andreea),valicutza(Valentina), selina-d , thea_m(Teodora), laviniaN(Lavinia), mirella76, blueeyes2003(Mirela), Sim_Stoian, NanaMotoc, toma_lly(Alina), Marunzika(Ana Maria), Irinabobe, cristina85ss, Lulu77(Alina Mariana), danielaradu, irlandeza(Marinela), Danielle02, emma76, moldoveanca, Laurici_27, adimercedes(Adriana), Sheherezada(Florentina), catty(catalina)

foste aspirante:
mishi(Mihaela), dandana(Daniela), RO-ANA(Liliana), mexxa (Andreea), Madyn (Nicoleta - Magdalena), nastad(Doina), Karula (Raluca), romaniaau(Florina), dariana (Aurora Cristina), Alisia (Alina), Annaa(Ana Aurica), martha78 (Mihaela), Ionica, alina constantin(Alina Ioana), floricika (Florentina), anangel_lexi(Alexandra), osna(Svetlana), mamiFlori, Beatrix(Melania), Georox, Amy-@my, Mirona(Mirona), Lorym, Simo29(Simona), Dbunny, danita, Dacicica(Daciana), gheorlan (Simona), RUXMAX(Ruxandra), Bety(Beatrice), ingeras26a(Andreea), alydumy(Valentina), kateryna(Elena-Georgiana), marinar(Marina),TERBITZA(Florina),


Sfinte Antoane, mângâietorul sufletelor mâhnite, priveste cu îndurare si vezi cum traiesc în întristare, pentru ca Dumnezeu nu mi-a dat harul de a deveni si eu mama, sau daca devin, îmi curma bucuria, luându-mi copilul de la sân. Copiii sunt legatura de iubire dintre soti: mijloceste, deci pentru mine la Domnul, ca El sa ne mângâie cu un copil si sa ni-l tina în viata.

Eu fagaduiesc ca îl voi creste si educa în frica lui Dumnezeu. Sfinte Antoane, pentru dragostea pe care ai avut-o fata de Pruncul Isus, dobândeste-mi acest har. Iar daca Dumnezeu a hotarât altfel, usureaza-ne, mie si sotului meu traiul, cu haruri deosebite, ca sa fim pururi resemnati în vointa lui Dumnezeu si sa ne folosim de starea noastra pentru a spori faptele bune în folosul aproapelui. Amin.

Tatal nostru, Carele esti in ceruri, sfinteasca-se numele Tau, vie imparatia Ta,faca-se voia Ta precum in cer asa si pe pamant. Painea nostra cea de toate zilele da-ne-o noua astazi. Si ne iarta noua gresalele noastre, precum si noi iertam gresitilor nostri. Si nu ne duce pe noi in ispita, ci ne izbaveste de cel rau. Ca a Ta este imparatia si puterea si slava, a Tatalui si a Fiului si a Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin.

Bucura-te Maria, cea plina de har,
Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si Binecuvantat este rodul trupului tau, Iisus,
Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, Roaga-Te pt noi pacatosii,
Acum si-n ceasul mortii noastre,
Amin.
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, si acum si pururea si in vecii vecilor,
Amin


Link-uri utile:

Calculator de ovulatie
www.fertility.com/Images/BasalChart_celsius_tcm38-1839.pdf" target="_blank">Tabel monitorizare TB
www.fertilityfriend.com/HelpCenter/FFBook/ffhandbook.pdf" target="_blank">Urmarirea fertilitatii - carticica PDF

www.pinelandpress.com/faq/hpt.html" target="_blank">Despre testele de sarcinawww.fertilityfriend.com/" target="_blank">
www.fertilityfriend.com
http://lilypie.com/trying_to_conceive.php

LA MULTI ANI OLIVIA!!! Multa sanatate, fericire si fie ca visul tau cel mare sa devina realitate cat mai curand!





In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:


byby, dragutza, multumim de capitol nou, sa fie cu cat mai multe gravidutze!!!




vreau si eu un bebic!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

olivia iti urez din suflet LA MULTI ANI!!! si sa dea Dzeu sa ti se indeplineasca curand visul !!!


maine tre sa dai de baut



INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

LA MULTI ANI! OLIVIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moira spune:

La multi ani, Olivia! Sa dea Domnul ca sa primesti in dar un bebe!

Fetelor, am si eu o intrebare: am fost aici in Belgia la ginecolog si mi-a recomandat ca inainte de a ramane insarcinata, pe langa analizele si testele standard, sa fac o analiza genetica pentru a evita posibile malformatii la inima lui bebe. Ati auzit in Romania de asa ceva? Face parte si la noi din investigatiile curente? Eu cred ca voi face acest test, insa trebuie adus si domnul sot.

In al doilea rand as vrea sa stiu daca vi s-au recomandat anumite vaccinuri inainte de bebe si interdictie de a ramane timp de 3 luni parca. Aici se pare ca pentru anumite boli pentru ca vad ei ca nu ai imunitate, iti fac vaccin.

Merci mult pentru raspunsuri.

Moira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

LA MULTI ANI, OLIVIAAA!!! Sa ti se indeplineasca cea mai mare dorinta a ta (, dar nu numai! Sa fii iubita, fericita si implinita
In sfarsit nu ti-am mai gresit ziua

Edit: Moira habar nu am despre ce o fi vorba! Am facut si eu geneticele, dar pe cele care determina numarul de cromozomi al fiecaruia (cariotip) si ne-au iesit bine: 46XX si 46XY


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetelor, in sfarsit sunt si eu z29, TB 36.9 (de 3 zile consec. si alte 4 zile inainte 37.1). Test inca nu am facut pt ca e posibil sa-mi vina maine, Ciclul meu poate fi de 28-30 zile. Daca nu se intampla nimic, luni il fac.

Moira, medicul meu mi-a dat sa fac analize pt a depista eventualele probleme din cauza carora nu raman insarcinata. Anumite analize pt o eventuala malformatie genetica am citit ca sunt recomandate femeilor peste 30 de ani pt reducerea riscului de nastere al copiilor cu sindrom Down.
In Ro stiu ca daca ramai insarcinata anumite analize sunt obligatorii (sange, glicemie...)chiar daca le-ai facut si cu o luna inainte de sarcina si le platesti oricum de 2 ori





http://tt.lilypie.com/zDTIp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Neata fetele! La multi ani, draga mea Olivia! Sa dea Domnul sa vina bebe cat mai curand!
Moira, aici nu se fac analize asa de complexe... Cred ca medicina e mai avansata in alte tari... Probabil le fac doar cuplurile care au deja copii cu malformatii...
Nici vaccinuri nu se fac, in sensul in care ai intrebat tu. Adica daca eu n-am avut varsat de vant...nu imi fac astia acum vaccin ca sa fiu protejata in sarcina... Cred ca foarte putine femei fac analizele inainte sa ramana gravide. Cele mai multe la fec dupa ce afla ca sunt insarcinate.
Acm, daca acolo se fac si parerea mea e ca ar fi foarte bine pentru tine, ai sta mult mai linistita...

Editez ca am uitat sa va intreb ceva: Eu in fiecare luna, dupa perioada fertila sau chiar in ziua ovulatiei aveam o scurgere apoasa (cativa mililitri de apa), iar luna asta n-am avut. Mai are cineva asa? Ma tot intreb oare de ce luna asta n-am avut... Fetelor, ce se intampla cu ovulul daca n-a fost fecundat? Se elimina? Sub ce forma??
Scuze daca am pus intrebari aiurea, dar chiar caut un raspuns...

bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ioana poate luna asta s-a prins bebe! Eu asa sper, mai ales ca zici ca-i alfel fatza de alte luni Ovulul se elimina sub forma de ciclu, parca asa stiu (poate vorbesc gogomanii


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Numeioana, ovulul nefecundat ajunge in uter si se elimina odata cu menstruatia.

In ceea ce priveste scurgerea apoasa nu prea stiu ce sa-ti spun dar am vazut ca mai toate fetele care au ramas insarcinate aveau scurgeri abundente. Eu am avut vre-o 5 zile dupa ovulatie si apoi s-au oprit, dar eu cred ca nu sunt insarcinata

Sper ca nu te-am bagat in ceata

Editez: am copiat o fraza de la "Arta de a-ti urmari fertilitatea"
Daca ovulul nu a fost fertilizat de sperma, endometrul (mucoasa care "captuseste" uterul) se desprinde, se produce eliminarea ovulului, creandu-se astfel un mediu curat pentru urmatorul ciclu menstrual. Acest proces corespunde perioadei menstruatiei.

http://tt.lilypie.com/zDTIp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Multumesc fetelor pentru raspunsuri! Ce fericita as fi daca ar veni bebe luna asta!!
Madutza, scurgeri nu am, chiar asta am spus. E vorba despre o scurgere foarte apoasa pe care o aveam in fiecare luna, in ziua ovulatiei, nu mai mult timp, si de data asta e absenta. Scurgerea asta nu stiu ce era...??!!


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput