Aspirante optimiste>20 ani (49)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kory spune:

Irina ce faci?nu tu trebuia sa faci astazi un test?Haide stiu ca esti acolo da-ne de veste!

Mary
In asteptarea puiutului nostru
http://tt.lilypie.com/mSSBp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Kory, vreun test, ceva?!
Irina, din pacate, a fost foarte afectata de ce s-a intamplat aici ieri si nu mai vrea sa scrie. Probabil ne citeste in continuare... Eu tot sper sa revina! Si, poate ne da si vestea cea mare... Oricum, inca nu i-au venit uratii


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kory spune:

Cred am citit si eu din urma nu a fost frumos ce s-a intamplat, dar o sa-si revina fetele, ca ne asteapta clipe frumoase impreuna , nu?

Mary
In asteptarea puiutului nostru
http://tt.lilypie.com/mSSBp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

OLIVIA, La Multi Ani din toata inima!! Sa fiti sanatosi si sa aveti cat de curand un puiut langa voi!
Eu am prins putina raceala..sper sa se duca repede ca vin zilele fertile!
Weekend placut tuturor!



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Incercari bebik

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Da, Kory, asa ar fi frumos! Eu am decis sa sterg cu buretele si sa continui aici, cu voi, cele care sunteti sursa mea de optimism! Dar tare-as vrea sa vina si Irina inapoi! Daca e graviduta...nu mai vreau sa vina. Sa se duca direct la odisee!


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYLLA spune:

Salut toate fetele inimoase si Oliviei si multa,multa sanatate.
Eu nu am intrat prea des luna asta ptr ca nu am tinut nici un fel de calcule iar temperatura bazala nu am urmarit-o chiar niciodata deci nu prea am avut ce sa raportez.
Am citit pe net ca perioada prolifica ptr a ramane insarcinate e cam oct-aprilie daca imi aduc bine aminte deci sa dam bataie ptr realizarea proiectului.Uite acum imi dau seama ca asa se explica nr mare de noi.
Apropo:azi nici o gravidutza?ca ma obisnuisem sa avem cel putin una pe zi!!

numeioana: pai ai s-o pandim pe irina la odisee ca poate apare.nu scapa ea asa usor de noi!!
dya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denii mic spune:

Buna! Ma alatur si eu aspirantelor! Vad ca sunteti f. informate si as vrea sa ma ajutati cu informatii despre histerosalpingosonografie... multumesc mult!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Denii, bine-ai venit!

Pai nu am facut histerosalpingografie si sper sa nu fie nevoie sa fac. Tot ce stiu e din spusele cumnatei mele, care a facut acum vreo 2 ani, pentru ca nu ramanea gravida. Atunci s-a dus dimineata la spital, la Elias, a zis ca nu a durut-o extraordinar de rau (este oricum o durere, dar suportabile), a tinut-o putin acolo dupa interventie si a venit acasa, unde a stat in pat, intinsa, pana a doua zi. Tot atunci a aflat (nu stiu daca la HSG, dar am s-o intreb) ca are uter bicornuat si ca-i va fi foarte greu sa duca sarcina pana la termen. Avea si o trompa malformata, cealalta infundata... Asa ca a venit foarte demoralizata...
Urmatorul pas a fost sa faca instilatii tot in spital, se ducea la 2 saptamani, parca, o tinea apoi cu picioarele in sus si apoi o trimitea acasa (sta cam la 100 Km de Bucuresti). Dupa vreo luna-doua a ramas gravida si acum are un baietel foarte frumos de un an.
Totul e posibil! Nu mai intarzia si mergi la HSG! Se face intre a 8-a si a 12-a zi cu vezica goala! E un fel de radiografie... Si mi-am adus aminte: iti injecteaza ceva, o substanta de contrast!

Acum am vazut pe net ca nu costa decat 500 000.


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Denii mic, eu nu stiu prea multe despre HSG, luna asta o sa fac si eu una, dar Teomaria o sa o faca Joi; asa ca o sa ne spuna ea mai multe

Ache, eu zic sa incerci un test maine dimineata

Astept vesti bune, ca demult nu s-a mai anuntat o !

http://tt.lilypie.com/zDTIp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Deni mic bine ai venit printre noi si iti uram plecare rapida la Odiseea sarcinii!
Histersalpingografia (HSG) consta in introducerea in vagin, pana in uter si pe trompe, a unei substante de contrast, astfel putand sa se vada daca ai infundata vreo trompa. Cica daca nu ai probleme cu trompele nu doare, dar, daca sunt un pic infundate sau de tot, e destul de dureros. Sper sa-ti fie de folos, multe fete au ramas imediat ce au facut investigatia asta


Poze Laura

Mergi la inceput