Aspirante optimiste>20 ani (49)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Buna fetelor, am reusit si eu sa intru, am tot avut treaba azi, dar acum gata,ma relaxez si eu putin cu voi.

Ramo, imi pare rau de Z1, stiu ca este asa de nedrept cand sti ca ai prestat ca la carte si nu s-a prins. Dar nu ne lasam noi asa usor, februarie va fi luna noastra norocoasa.

Madutza, ce bine ca nu au venit uratii! Hai ca-i sperii eu sa nu mai apara deloc vreo 9 luni.

Yasmi, poate nu vin uratii, stai linistita ca-i sperii si pe ai tai

Laura Ioana, eu nu stiu nimic de medicamente si cum deja ai luat trebuie clar sa nu-ti faca rau ca vin cu bata

Si eu am aflat ieri ca prietena mea din copilarie a ramas insarcinata, sunt asa de bucuroasa pentru ea!

CLAU
astept surioara de Razvanel
http://tt.lilypie.com/pA1lp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Fetelor, unde sunteti?

CLAU
astept surioara de Razvanel
http://tt.lilypie.com/pA1lp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

clau eu sunt pe aici....cu durerile mele de burta cu tot :)
nu am cum sa scap de uratzii...ii simt aproape..... dar nu sunt dezamagita ci plina de optimism, luna viitoare sigur se va intampla!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Clau si eu mai sunt pe aici, frec menta

BB poate te doare burtica din cauza de bebe


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Laura, esti dragutza dar nu cred!! simt ca se apropie "uratzii"!!! maine dimineatza cand imi iau temperatura voi vedea daca a scazut!

Apropo azi vb cu 2 prietene care au bebei mici si le-am intrebat cum a fost inainte sa afle ca sunt insrcinate, daca le-a durut burta si amandoua mi-au zis ca da, ca au avut simptome ca la CM dar ca nu le-a mai venit!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Asa-i, BB! Seamana simptomele de numa! Si durerea de burtica e ca la ciclu, dar, de fapt, se intind ligamentele sa faca loc lui bebe Asa ma speriau durerile astea, eram ca pe ghimpi si luam mereu no-spa Asa ca...pana e rosu, e speranta


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

laura, ce bine stii sa sustii si sa incurajezi omu'!! pup fata
maine z30 sunt tare curioasa cat e temperatura dimineata, dar parca totusi nu pot spera la bb cu durerile astea de burta!! asa ma iau de cateodata de tare durerile ca ma ia cu calduri !!
restul fetelor unde sunteti??

EDIT : Laura scuza-ma ca te intre dar eu nu inteleg, tu ai deja un bb si mai vrei unul sau esti gravi?? sunt putin confuza!! imi plac al nebunie pozele tale!! sa stii ca m-am uitat la ele cu mult dinainte sa intru la aspirante!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

BB nu, iubita! Aproape am avut un bebe! Mai exact o fetita! A murit in burtica la 41 de saptamani......triplacirculara de cordon A fost vina doctorilor...daca vrei sa stii mai multe, povestea mea e scrisa la "Odiseea sarcinii..." la pagina 6 a topicului "doctori de care sa te feresti"!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

offf Laura,imi pare rau, te rog frumos sa ma ierti ca am intrebat!! Sunt sigura ca DD iti va da alt ingerash cat de curand!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

BB, n-ai de ce sa-ti ceri scuze! Si la topicul "durera unei pierderi de sarcina" vorbesc mereu despre asta, ptc imi face bine! Incerc sa nu tin in mine si fetele de pe forum sunt singurele cu care mai pot vorbi! Prietenii, familia evita de multa vreme subiectul si asta fac si eu, ca sa nu-i mai intristez, sa nu stie ca eu tot mai sufar, desi....sunt optimista! Numai gandul si speranta ca voi fi mama intr-o zi, m-au tinut cu mintile intregi!
Imi face bine si ma bucur ca sunt in colectivitatea asta


Poze Laura

Mergi la inceput