Aspirante optimiste>20 ani (49)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Laura asta este.Mergem mai departe.
Acum ma duc acasa.Ne auzim maine!
Pupici!!!!

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor
http://tt.lilypie.com/yWG8p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Buna, am ajuns si eu acasa fetelor, si sunt fericita ca sunt la sfarsitul primei zi de intarziere si nici urma de rushi. Imi e putin frica sa nu ma trezesc maine diminata cu ei la usa . Nu as vrea sa ma imbat cu apa rece, asa ca imi e si frica sa vorbesc despre asta. Am sa raportez maine dimineata daca se intampla ceva.


http://tt.lilypie.com/zDTIp2.png

Ramo, imi pare rau pt Z1,dar... capul sus ciclul tau este scurt si nu ai prea mult de asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Madutza la mai multe zile de intarziere (asaaa, ca la fo 9 luni). Nu faci dimineata test? Mai ai rabdare?

Fetelor nu ma uitati cu intrebarea de pe pagina trecutaaa!!! Pliiiizzz!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Laura Ioana, am facut un SureCheck dimineata si era negativ, daca nu vine nici maine am sa mai fac Marti unul.
La medicamente nu ma pricep, imi pare rau.


http://tt.lilypie.com/zDTIp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Buna seara spun si eu la fete,si am o intrebare ,medicamentele astea 2 de care tot vorbiti voi vi-i le recomanda medicii in momentul in care ramaneti gravi pt sustinerea sarcinii?Va intreb pt ca ma puneti pe ganduri sa-l intreb pe medic daca cumva am ramas, sa imi dea si mie pt ca mi-e frica dupa avortul din noiembrie.Multumesc

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mina la sarcina cu fetita, am luat si utrogestan si duphaston si gravibinon. La sarcina din toamna, nu au mai avut efect, desi am luat acelasi tratament, dar, da, se dau pt mentinerea sarcinii.
Eu cred ca din cauza tratamentului nu am nascut la termen si s-a intamplat ce s-a intamplat. Tot tratamentul asta mi-a facut colul beton si nu a vrut sa se declanseze nasterea

Edit: n-am mai avut rabdare sa-mi raspundeti si am inghitit un utrogestan Rau n-are ce sa-mi faca!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by catty

Dragele mele se pare ca DD si-a adus aminte de mine. Sunt z2 de intarziere si am 2 teste proaste slab pozivite si un clear blue tot slab pozitiv, dar liniutele prezente. Asa ca NU VA PIERDETI SPERANTA CA MINUNILE SE INTAMPLA CAND NE INAGINAM MAI PUTIN. Nu credeam ca voi apuca sa spun asta, dar se pare ca e regula de aur.
Pupici tuturor.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"





FELICITARI !
Te asteptam la Odisee.

5+

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by AleDutulescu

luna asta a fost tare ciudat. am facut 5 zile la rand test de OV si au fost toate negative. cu toate ca aveam TB buna si mucucul de rigoare. apoi nu am mai facut ca m-am enervat si acum nu stiu exact daca am ovulat atunci cand am avut mucus.. sau dupa ce nu mi-am mai luat TB.

Alexandra



Asa a fost si la mine luna trecuta. Am facut teste de ovulatie si toate mi-au iesit negative,am zis ca sigur n-am ovulat , mi-am luat temp. si asa am bajbait si am prestat dupa capul meu , si uite ca am ramas. Cum? Nici eu nu-mi explic.
Asa ca presteaza regulat si poate-poate se intampla minunea.

5+

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by madutza_bra

Am si eu o nelamurire in legatura cu primele semne de sarcina: sanii doar se maresc, sau sunt neeaparat si durerosi?
Pana acum nu le-am dat mare importanta, era treaba sotului, iar sotul zice ca s-au cam marit, dar nu ma dor.

http://tt.lilypie.com/zDTIp2.png



Pe mine , de ex., nu m-au durut sanii si nici acum nu ma dor. Nici nu s-au marit ( eu am urmarit special simptomele pe care le am).Doar sfarccurile erau exagerat de sensibile la atingere, le atingem din intamplare cu bratul, in timpul lucrului, si-mi venea sa urlu de durere, iar aureola din jurul sfarcului e roz, de obicei la mine era un maroniu f.f. deschis. Iar la burta am simtit un fel de presiune, nu durere,dar nu ca aceea de dinaintea ciclului, e diferita. Si mi-a fost tot timpul somn, dar nu ma simteam obosita. Si temp. luata vaginal a fost 36.9, in perioada DPO, am avut 37 doar de 2 ori, in rest 36.9. Eu sunt mai "rece" de cat alte fete.
Si fiecare persoana e diferita, are simptome diferite.
Multa bafta.

5+

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mBuca spune:

Iralndeza felicitari, sarcina usoara si bbl sanatos
tu in ce zi ti-ai facut primul test?
eu am facut unul azi z24 negativ...nu mai vad mari sperante dar stii tu, pana nu vezi rosu parca totusi totusi

Mergi la inceput