Pisica in calduri poate fi sterilizata?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

goanga - depinde de pisica... motanul meu e cel mai bland din toata lumea... si cel mai frumos, evident... ilputeti vedea in poze la Valdutz. chiar daca nu e castrat, nu a dat niciodata cel mai mic semn ca ar vrea sa ne muste sau sa ne faca ceva rau...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goanga23 spune:

Ramonika,

sa-ti traiasca pisicutele, sunt forte frumusele..le-am ochit eu mai de mult!

Pe de alta parte, Doamne-fereste, eu nu am zis ca orice motan necastrat se va transforma intr-o "fiara"...la mine a fost un caz nefericit, insa , mi-e greu sa cred ca nu iti va face teritorii prin casa si asta miroase de la o posta!. Pana la urma , poti astepta si vezi ce se intampla, poate n-o fi nevoie de zugraveli anuale ca la mine
...la inceput stergeam si spalam locul si totul era ok, in timp insa, cu cat a crescut, facea peste tot.

Andreea

I am a dreamer...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

mersi de aprecieri... din pacate Bubulina a murit in ianuarie 2005. ele mai ieseau pe afara la vremea aceea (fata de acuma, cand stau numai in casa) si a calcat-o o masina in fatza blocului.... nu va spun cat am suferit... am plans 3 zile si 3 nopti


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

Ramoniko, Tina e usernica, nu sta o clipa locului, are multa personalitate, face numai ce vrea ea si tot satul e al ei...norocul meu ca-i place afara si nu mai pandeste perna lu' fiu-miu...desi nu risc s-o las in camera lui.
stiu de Bubulina si regret, da' nu stiu cum ti-a trecut doar in trei zile, io cand imi aduc aminte de Gina plang si acum, uneori ma invinovatesc c-am fost prea grijulie, daca n-o duceam la medic pt o problema minora traia si acum.
uneori il si visez pe medicul criminal, atat de tare sunt marcata.

fetele de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

adusca - trei zile am bocit... tristetea mi-a ramas si acum in suflet, dar cu timpul te mai obisnuiesti... ma bucur ca Tina e bine. totusi nu stiu ce si cum s-a intamplat cu Gina, poate ai mai scris pe undeva dar nu am vazut.
si eu era s-o patesc cu Maritza, era sa moara cand am sterilizat-o. noroc ca am dus-o la alt doctor.
am incercat sa te contactez pe messenger dar nu am primit nici un raspuns de la tine. pe ce adresa sa iti scriu?


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Scarmanus, cum se mai simte pisicuta ta, si-a revenit dupa operatie?

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Balbina, Ruby este bine, si-a reluat tabieturile ei pisicesti si vorbaria pre limba ei. Ieri i-am scos firele, insa al treilea este pur si simplu blocat, este undeva intr-o galma de pe burta si nu cedeaza, am tras un pic de el, insa nu vrea sa iasa, in plus e cam umflat locul ala si ii curge un pic de puroi. Cred ca nu scapam iar fara vet si faca incizie, ca nu vad cum altfel poate sa scoata firul ala. Oare sa mai trag de el sau mai bine nu?

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Scarmanus, eu una n-as forta, mai bine sa o vada veterinarul.
Am vazut-o pe Ruby in poze, ce dragalasa e! Si in ce pozitii haioase doarme!

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Scarmanus, taaare frumoase matzele tale!

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rolo spune:

Ooooof biata pisi, nu mai scapa odata. Scarmanus, nu trage de fir, mai bine du-o la control. Multa sanatate ei si rabdare tie.

rolo

Mergi la inceput