Inseminare (8)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

carry, poate e cu noroc ultima IA si o sa ne tinem de manuta.la mine e a treia, dar nu stiu daca voi mai face. psihic nu stiu dac aas mai rezista.
nucutza, acelasi lucru si pt tine. ultima sa fie cu barza.
eu cred ca am ovulat aseara...azi nu ma mai inteapa, asa ca...ramane sa ma rog sa vina barza si la mine.
catty ? mai treci pe la noi. de ce tocmai luni?
micky, cum te simti?
olteanco, sper ca stai cumintica si vii cu vestile bune.

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Carry te inteleg ce simti,totusi avind in vedere ca ai luat Maca poate ca sa lasa cu ochisori,vad ca si tu ai facut IA la greu.Eu am ratat-o pe a 7,cum vin rushii sunt la analize si eu,ma gindesc sa iau Maca pt ultima IA,dr.Cocei a zis sa mai incerc inca una,o fac practic sa nu stau degeaba ca reusitele vad ca se las tare asteptate.
Donatino iti tin pumni
Nucutza merci se pare ca va fi un nou val de fivoase de la IA,caci vad ca ne-am cam saturat toate aici.
Ali tu ce faci????
Catty
Micky pe unde esti????
Copilutzu,Bruneta,Dia-Dida,D_J MAMA,ANIAS72
Si la toate fetele fara exceptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna fetelor,
Asta este ultima mea postare pe DC, cel putin pt cateva saptamani. Vreau sa va multumesc ca ati fost alaturi de mine si ca ma sustineti, dar acum este timpul pt mine sa iau o pauza bine meritata dupa toata nebunia din ultimele saptamani. Chiar daca ultima perioada a fost stresanta, pot spune ca perioada in care am crezut ca sunt insarcinata a fost cea mai frumoasa din viata mea, discutiile cu bb al meu au fost minunate si am simtit cum este sa te pregatesti sa fii mama.
Nu stiu daca a fost sarcina sau nu, si acum nici nu mai conteaza, dar chestii de genul “progestativele au creat o sarcina falsa" ma lasa rece. Acum vreau sa raspund celor care spun ca am facut beta hcg prea devreme. Haideti sa facem o retrospectiva: in zi 15 de la IA, adica ziua in care trebuia sa vina CM-ul testul de sarcina era negativ. In zi 16 de la IA, prima zi de intarziere testul era pozitiv, iar in z18 de la IA am facut beta hcg. Faptul ca cineva imi spune ca a iesit pozitiv pt ca mai aveam pregnyl in sange este o mare tampenie, intrucat pregnylul se elimina in maxim 14 zile de la injectare, iar in zi 18 se dusese si mama lui. “Progestativele” pe care sunt “acuzata” ca le-am luat, adica utrogestanul si gravibinonul nu contin gonadotropina umana, adica hormonal sarcinii. Este adevarat ca ele pot provoca intarzieri de CM, dar in nici un caz nu duc la teste pozitive. Utrogestanul produce intarziere de CM daca este luat oral, si f rar daca este folosit vaginal, iar gravibinonul se foloseste pt relaxarea uterului si pt a-l ajuta sa creasca in acelasi timp cu bb, asa ca sa fim realiste, oricat am vrea sa credem ca ele au dus la o “sarcina falsa” ideea asta este tampita si absurda. Oricum nu stiu cat de mult vreti sa credeti asta, dar fiecare are dreptul la opinie si fiecare vede lucrurile in felul lui.
Imi pare rau de fetele care au suferit inca un esec luna asta, dar sper ca o data si o data IA sa reuseasca.
Doresc succes fetelor care s-au hotarat sa se indrepte spre FIV si celor care sunt in asteptarea rezultatului de la ultima IA facuta.
Imi pare cumplit de rau pt Cristiama ca a pierdut sarcina si ma rog ca DD sa ii dea forta sa mearga mai departe si sa lupte in continuare.
Sper ca intr-o zi toate sa aveti bucuria de a va strange copii la piept si sa uitati de tot chinul prin care ati trecut.
Imi cer scuze daca am fost prea dura si prea directa, dar eu asa sunt si nu imi place sa amagesc oamenii sau sa ma ascund dupa deget.
Pupici tuturor si sa dea DD ca visele voastre sa devina realitate si sa prindeti aripi mai devreme decat va asteptati.


catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Catty, imi pare nespus de rau. Sper sa treci curand peste acest esec si in curand sa o luam impreuna de la capat, ca altceva nu putem face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

catty, eu cand am pomenit de pregnil am intrebat clar dc testul inainte de 14 zile; acum ai raspuns si confirm ca algoritmul tau e cat se poate de corect si este foarte clar ca a existat un embrionas care te-a ascultat; asa cum s-a prins acum se poate sa se prinda chiar si luna viitoare, mai beneficiezi de ultima stimulare;

dc. ai incredere, intra la naturiste si pe prima pag. este link unde poti sa-ti comanzi VITEX care este fara efectele secundare ale unei stimulari cu hormoni; ai sa vezi!
poate chiar luna viitoare vi cu vesti neasteptate
nu mai fii suparata; relele cele maimari in viata, nu-ti doresc sa le cunosti (si nici mie si nimanui)
desi ne este as .. 'greu' pt. ca pune oprelisti, eu in viata am scapat de cateva belele citindu-mi preotul o rugaciune potrivita problemei; iti recomand ceea ce nici eu nu fac ; eu ma jenez sa mai cer asa ceva la varsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Catty te rog nu fi suparata, ai vazut ca toate fetele au fost alaturi de tine si ne-am bucurat de reusita ta, acum sa iti aline durerea au cautat ceva explicatii pt pierderea sarcinii. Sunt sigura ca nu au fost rautati. Capul sus, ca daca sa putut luna asta si cred ca si luna trecuta sunt convinsa ca ma vei suna sa-mi dai vestea cea mare. Te pup si ai grija de tine.
Danotino, aurel_cris, dia_dida eu sunt in week-end la socrul meu, il ajutam sa treaca mai usor peste durere, oricum va multumesc ca va ganditi la mine. Eu nu am nici un simptom, si numai ma doare nici burta, poate am activitate si numai bag de seama. Oricum nu prea ma gandesc prea mult la simptome.
aurel_cris nu poti spune ca aceasta IA a fost un esec cand nici nu ai vazut rosu in fata ochilor, pai este frumos? Ai incredere.
Va pup pe toate.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Micky, condoleante!
Partea buna este ca atunci cand moare cineva in neam, se naste un copil; ca n-o fi luna asta, nu-i nimic dar persevereaza ca se apropie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Catty, draga mea, imi pare rau, rau!Stiu ca nu pot ajuta atat de mult cuvintele in situatia asta dar sunt sigura ca toate fetele de aici sunt sincere si sunt alaturi de tine, asta conteaza!
Singurul lucru care nu ni se poate lua este speranta ,fetelor!
Carry, succes la fiv si nu ne uita nici pe noi, mai intra sa ne mai dai de veste!
Danotino, semnele date de organismul nostru nu sunt identice de fiecare data!Sper sa fi ovulat si sa vina cat mai curand barza si la tine!
Miky, asteptam vesti!Si ,normal, tin pumnii stransi, stransi!!!
Aurel-cris, nu e timpul pierdut stii care este dictonul aici;pana nu vezi rosu in fata ochilor , nu inceta sa speri!
Vesti despre mine, am primit rezultatul analizelor de la medlife si totul este in regula, adica nu am clamidya sau altceva care sa fi produs acea endometrita. Singura posibilitate acum ar fi cauza endocrina. O sa o sun azi pe dr. Neamtu sa vedem ce spune!
Intre timp iau maca si ...incerc sa cred ca o sa se uite D-zeu si la mine curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Neata fetele mele dragi,
Vreau si eu sa sterg mesajul meu pe care l-am gresit si l-am pus cu ghilimele. Nu gasesc nici un delete. PLeaseeeee
dj_mama merci si eu am auzit tot asa, dar nu as fi vrut sa fie asa, ca sa vina bebele meu pe lume.
Catty te pup, macar sa treci pe la noi sa ne citesti.
lorelai_lorelai ma bucur ca analizele au iesit bine. Mult succes in continuare.
danotino, ali

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Catty , nu mai fi atat de suparata.Sunt sigura ca fetele nu au vrut sa te critice.Cred ca fiecare cauta o explicatie pentru ce ti s-a intamplat.Si eu sunt sigura ca a fost un bebe la tine in burtica dar, nu a fost sa fie.Vorbim mai multe pe mess.
La mine e totul calm.Nu simt nimic deosebit.In Z5 de la IA am simtit toata ziua niste intepaturi in zona uterului.Era ca un curent care trecea prin mine si apoi ma lasa.Nu-mi fac prea multe sperante si incerc sa ramand lucida , altfel va fi prea mare dezamagirea.
Donatino cum te simti?
Micky si Aurel-Cris
Carry mult succes.
Suntem multe fete care numaram zilele

ali

Mergi la inceput