Inseminare (8)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Catty imi pare foarte rau ca s-a terminat asa! Sa nu te descurajezi, mult succes in tot ce vrei sa faci si sper sa intri sa ne dai vesti bune, cat de curand


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuk spune:

fetelor
am fost dimineata la spital si mi-a facut eco dr.M
am endometrul de 9 mm si OD-20mm,OS-19mm.Mi-a dat o fiola de Pregnyl sa o fac maine dimineata iar seara fac IA!Prima mea IA!Sper sa am succes...am atatea emotii!Abia astept...


http://pg.photos.yahoo.com/ph/corinuk_dent/my photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Danotino....sa ai bafta la aceasta IA, sa fie ultima
AurelCris....nu-mi mai fac de mult vise in legatura cu IA, insa poate la tine va fi cea norocoasa
Lorelai...si eu am luat maca mai mult ca un experiment si rezultatele au fost f vizibile in sensul imbunatatirii endometrului , marimii si numarului de foliculi, asa ca te va ajuta poate si pe tine
Ali...te asteptam cu o veste buna
Catty....nu trebuie sa abandonezi lupta, esti tanara, ai toate sansele de partea ta, chiar daca rezultatul se lasa putin asteptat
Micky...cum spunea si DJ Mama, toate pe pamant au o compensatie, poate DD iti va darui acum copilul mult dorit !
Bafta tuturor si sa nu pierdem speranta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna fetelor!
catty, nu am cuvinte! la ultima eco ce ti-a zis? sau n-ai facut-o? asteptam sa ne spui ce a zis doctorul, nu vrem presupuneri.
micky, nici eu nu mai simt nimic de ieri. inseamna ca
am ovulat asa cum am simtit, sambata seara si sper sa ai fi fost pe acolo ceva din cei frezati si din cei proaspeti de sambata. acum , ce-o fi!
lorelai, multumesc,bafta si tie.
corinuka, asa valori bune, eu zic ca o sa iasa din prima. dr m, mai are de obicei rezultate din prima, poate te-a nimerit.
carry, sper sa nu mai ajungi la FIV si Ia cu nr 9 sa fie nosrocoasa.
nucutza , dj mama, ali, brunetico
aurel, ce vesti ne dai. sper ca bune!

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuk spune:

Danotino sper sa fiu printre cele cu rezultate din prima...acum o speranta acolo exista ptr ca doctorii spun ca suntem amandoi sanatosi!Acum ce o vrea DD.....
Astept cu nerabdare vesti cu doua II din partea voastra!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corinuk_dent/my photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANUSKKA spune:

Buna fetelor.Am facut si eu anul trecut IA si evident fara rezultat.Am aflat de curand ca se poate face IA cu sperma de la donator,si as dori sa incerc pt. ca spermograma sotului meu nu-i grozava,si de 8 ani nu am ramas insarcinata niciodata.Puteti sa-mi dati si mie ceva lamuriri,ce dr.face,cam cat ar costa,este banca de sperma in Ro,stiti pe cineva care a facut IAD?

Ana.T.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Corinuk multa bafta la prima IA, eu iti doresc sa iti reuseasca din prima. Ai valori foarte bune.
carry merci si eu iti doresc o reusita cat mai curand.
danotino unul super este de ajuns sa iasa bebe .
ANUSKKA eu nu stiu nimic de IAD dar sunt multe fete care au facut si te pot ajuta. Oricum multa bafta.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebekom spune:

Buna fetelor!
Astazi m-am intors si eu in Bucuresti si am vazut dezamagiri peste dezamagiri.
Catty, aurel_cris cuvintele sunt de prisos, dar TREBUIE sa mergeti mai departe. Sa nu va pierdeti speranta.
Danotino, micky, corinuk, carry, ali va doresc din suflet ca ultima inseminare sa va aduca cate un fiecareia. Va tin pumnii tuturor!
ANUSKKA noi incercam de 9 ani sa facem un bebe si nu am reusit. Sotul meu are azoospermie ( mai grav de asa nu se poate in ceea ce priveste sterilitatea masculina )si am incercat pana acum mai multe tratamente insa fara niciun rezultat. Prin urmare, desi este o hotarare destul de greu de luat, am decis sa facem IAD. Am luat legatura cu dr meu si, dupa o luna de monitorizare, am facut IAD la CFR II cu d-na dr Matei. M-a costat doar 6 milioane. Ma asteptam la mai mult. Daca te duci la o clinica particulara te costa in jur de 350Euro. D-na dr a fost foarte draguta si in ciuda locului nu prea primitor ( spitalul este vechi.... )s-a straduit sa-mi fie bine. A lucrat numai cu instrumente de unica folosinta. Dupa inseminare l-a chemat pe sotul meu si ne-a lasat pe amandoi acolo timp de o jumatate de ora. Pt ca era f frig afara am cam inghetat si nu m-am prea relaxat asa cum ar fi trebuit. M-a apucat insa disperarea gandindu-ma cat de nedrept este ceea ce ni se intampla. Pe perete este un tablou cu un bebe abia nascut... am avut sentimente din cele mai confuze, insa chiar daca uneori sunt speriata gandesc ca o viata fara un bebic nu are sens. Prin urmare, din acea clipa m-am rugat in continuu la DD sa ne ajute, sa nu ne lase. Acum astept in continuare... nu am niciun simptom, poate doar o vaga durere de sani pe care o caut cu indarjire.
Cat despre trasaturile fizice ale donatorului, i-am transmis d-nei dr., asa in mare, iar d-nei ne-a adus toate detaliile donatorului, inclusiv testele medicale la care a fost supus.D-nei a luat sperma de la Sabyc unde si lucreaza.
In speranta ca ti-am fost de folos,iti doresc multa bafta!
Daca mai vrei sa ma intrebi ceva, iti stau la dispozitie.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Anuska...ti-am trimis un PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANUSKKA spune:

carry si aurel-cris
bebekomiainte de IA ai zis ca te-a monitorizat o luna.Adica iti urmarea ovulatia cu eco?la cate zile te chema?eu sunt din vaslui si mi-ar fi greu sa ma cheme stiu si eu din 2 in 2 zile.Analizele anterioare pe care le am le-ar lua in considerare?eu stiu cand am ovulatia,si cu stimulare si fara

Ana.T.

Mergi la inceput