Inseminare (8)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

catty, este un moment foarte dificil si-ti stau alaturi o armata de fete care au/am patit acelasi lucru; important este sa fii tu sanatoasa sa o poti lua de la capat atunci cand iti vei reveni;
stiu ca acum vrei sa uiti de asta, esti descurajata, ti se pare totul nedrept dar vei vedea ca iti vei reface fortele; vei uita cat de cat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Neata fetele mele imi anut si eu al saptelea esec,se pare ca ma indrept vertiginos spre IVF,cum vin uritii sunt la analize.Am facut un test si a iesit negativ,ma asteptam ca nu am avut nici un simptom de reusita.Sincer nu mai simt nimic la aceste esecuri dar un esec la FIV m-ar darima psihic.Sper ca acolo voi reusi,acolo este speranta mea.
Catty nu te lasa doborita,viata este asa cum este,trebuie sa sti sa o iei de la capat chiar daca este asa de greu.............
Donatino bafta,sa fie cu noroc,haideti fetelor spargeti gheata odata pe anul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

Aurel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_dida spune:

Imi pare tare rau Catty de ce ti s-a intamplat
trebuie sa fi tare si sa privesti inainte ai la orizont urmatoarea sansa nu te descuraja fi optimista suntem alaturi de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_dida spune:

Micky ce mai faci ai ceva simptome?Pe mine cateodata ma mai inteapa ceva prin burtica si sanii ma dor putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetaeta spune:

Catty, suntem alaturi de tine si nu numai ca ne pare nespus de rau ptr. ceea ce ti s-a intamplat dar te si intelegem perfect.
Eu una sufar ptr. fiecare esec al fetelor care sunt in aceeasi situatie cu mine ptr. ca stiu cat este de dureros.
Cum ar putea sa ma inteleaga prietenele mele care nu-si doresc copii sau care reusesc din prima, asa ca sunt bucuroasa ca va cunosc si ca existati.
Draga mea Catty, stiu ca visai, stiu ca-ti facusei planuri, dar daca asa a fost sa fie nu te poti impotrivi, asta ne este soarta si vom lupta pana la ultima batalie pe care DD ne-a pregatit-o inainte de a ne implini visul.
Voi ptr. mine sunteti adevarate prietene, si Catty, mi-ar face placere sa ne perimiti in continuare sa-ti fim prietene, sa-ti fim alaturi, sa plangem si in final sa ne bucuram impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Nucutz' , tu ce mai faci??
Sunt cam in urma cu cititul...(scuze ptr. asta..)
Pup io fata!!!!
Tin pumnishorii stransi !!!

PERLUTZA sufletzelul meu!


V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

catty, te rog sa nu fi suparata pe tot ...am avut si eu
un esec de genul asta si am suferit foarte tare, dar am incercat cat mai repede sa-mi revin. e greu sa exprim in cuvinte ce simt, cat ma doare ca ai simtit si tu asta, dar te rugam sa iti revii si sa mergi mai departe cu proiectul bebe.
nucutza, multumesc pt sfaturi. eu, dupa simptome si dureri cred ca am ovulat in seara asta. am si prestat, si sper ca au mai trait si din cei de ieri frezati...
aurel, pana nu vezi rosu, nu dispera. suntem alaturi de tine! te pup si iti multumesc ca esti alaturi de mine.
dia-dida poate ne dai vesti bune.
fetelor va pup si catty, te rugam sa ne lasi sa te sustinem in continuare si sa ne gandim la tine.
micky, ce faci?
va doresc un we minunat


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Buna dimineata, fetelor !
Eu am facut ultima IA, a 9-a, si deja m-am inscris ptr FIV
Sperante nu imi mai fac, aceasta ultima IA am facut-o doar ptr a nu pierde o luna , luna viitoare in ziua 21 ma voi prezenta cu analizele ptr FIV.
Am facut IA dubla, am avut 2 foliculi mari pe ambele ovare si de aceea dr a decis sa incercam o " dubla".Valori f bune am avut, zic eu, datorita faptului ca am luat Maca , am avut si endometru f bun si foliculi mari si multi, spre deosebire de lunile cand nu luam decat Ovamit
Va urez bafta tuturor , eu imi iau bagajelul si ma mut la FIV


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

Mey, fetelor, voi nu aveti somn?
Stiti ca hipofiza incepe sa lucreze mai cu spor de pe la 10 seara, asa ca valea la culcare odata cu gainile, ca sa aveti hormoni tocmai buni de bb!
Copilutz, eu deocamdata sed frumusel, ii tin pumnii lui Sheri si la toate celetalte fete care trag nadejde luna asta. La urmatoare invazie fac ultima IA, dupa care ma urc si eu in trenul de FIV. Pe asta o fac doar asa, ca sa fac numar rotund si ca sa vad si ce fac hormonii mei dupa o pauza de 3-4 luni. ca din noiembrie, de la ultima IA, n-am mai bagat nimic, nici hormoni, nici plante, nici nu m-am monitorizat si chiar sint curioasa. Culmea e ca desi stiu clar ca n-am cum sa ramin naturel, in fiecare luna ma gindeam ca poate-poate.
Carry, poate totusi vine barzoiul ala si la tine de data asta, cu asa valori frumoase!
Danotino, poate spargi gheata cu carry.
Va pup si va tin pumnii la toate

Mergi la inceput