Aspirante optimiste>20 ani (48)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Am aparut si eu!! V-am citit si ati avut tema serioasa de discutie pt. astazi! No, acuma, daca nu vreti sa va sara toate fetele de pe forumul acesta in cap, nu va mai invinovatiti atata. Pana la urma toate au avut o gura de vorbit, nu sunteti voi chiar cele mai insensibile fete de pe pamantul asta! Moralul sus fetele vesele!!

Sa va intreb si eu intrebarea zilei: ma doare spatele, in zona sacrala, in partea inferioara a coloanei. Cel putin cand ma aplec ma taie o durere!!! A mai patit cineva asa ceva?

http://tt.lilypie.com/AKQ6p2.png

Nu exista circumstante, oricat de rele ar fi, din care un om intelept sa nu poata scoate ceva bun; nici circumstante, oricat de bune ar fi, pe care cel neintelept sa nu le foloseasca spre paguba lui. Francois, Duce de Rochefoucald

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Ioana, bombardeaza-ma cu cate intrebari vrei, numai sa-ti pot raspunde. Tratament nu mi-a dat ca deocamdata nu-i nevoie, trebuie doar sa ma las de mancat dulciuri. In ceea ce priveste inseminarile, deocamdata doar trec pe la subiectul "inseminare" si incerc sa mai aflu cate ceva de la fetele de acolo. Poate face oricine daca incearca o perioada acceptabila si nu se intampla nimic, dar se fac niste investigatii inainte. Costul difera in functie de tipul de inseminare si locul (spital sau clinica privata) unde faci inseminarea, detalii de tipul asta le gasesti pe prima pagina de la "inseminare". Exista inseminare intracervicala cu sperma asa cum este, inseminare intrauterina cu sperma pregatita si inseminare intratubara care este cea mai complexa si cea mai costisitoare. Cel mai des se practica cea intrauterina.

Dar tu nu cred ca are sens sa-ti bati capul cu subiectul asta, sigur vei ramane natural trebuie doar sa ai putintica rabdare!



Gabi

"...sunt doar un om in cautarea unui strop de frumusete nepangarita..."

http://tt.lilypie.com/VIEZp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Ma mai doare si pe mine spatele...mijlocul mai corect... dar nu e o durere de nesuportat si nu ma tine foarte mult... Nu stiu ce-o fi...poate e de la ciclu...

Pe mine ma inteapa burtica si sper sa se implanteze embrionul cat mai curand...


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Billy, eu nu am avut astfel de durere.

CLAU
astept surioara de Razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Gabi, nu, inca nu-mi bat capul, dar eram curioasa... Auzi, daca ai vreo trompa infundata? Asa a patit cumnata mea dupa ce a pierdut o sarcina... Nu mai ramanea graviduta si a facut instilatii... A ramas imediat dupa instilatii si are un baietel de un an...

Sper sa ramai in mod natural!


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

quote:
Originally posted by clauclau

Billy, eu nu am avut astfel de durere.

CLAU
astept surioara de Razvanel




Foarte bine, nici nu-ti doresc! La mine este in premiera, nu mai m-a durut niciodata acolo: chiar unde se termina coloana vertebrala si incepe fundul

http://tt.lilypie.com/AKQ6p2.png

Nu exista circumstante, oricat de rele ar fi, din care un om intelept sa nu poata scoate ceva bun; nici circumstante, oricat de bune ar fi, pe care cel neintelept sa nu le foloseasca spre paguba lui. Francois, Duce de Rochefoucald

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYLLA spune:

Eu am patit asa BILLY dar nu am fost la doctor.Durerea m-a sacait asa cu intreruperi vreo luna dupa care a disparut definitiv.
Initial am crezut ca e o afectiune renala dar simptomele pareau a fi un discomfort al nervului sciatic.
Poti sa intri pe un site medical(nu mai stiu unde am intrat eu)era vb despre lombosciatica parca si eu am cam regasit simptomele pe acolo.
Dar nu fa ca mine si mergi la control.daca mai apare durerea asta o sa ffac si eu.promit!

durerea coboara pe picior in partea din spate?
la mine asa era
dya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Ioana, posibil, dar nu am putut face HSG din cauza chlamydiei. Oricum va trebui sa o fac inainte de inseminare. Multumesc si eu sper sa raman natural!

Fetele, eu plec si deoarece nu am net acasa, va doresc un week-end placut si ne 'vedem' luni. Sa veniti cu vesti bune! Pana atunci va si sa fiti pline de optimism!



Gabi

"...sunt doar un om in cautarea unui strop de frumusete nepangarita..."

http://tt.lilypie.com/VIEZp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Si eu plec fetelor.
Va urez o seara frumoasa si un weekend la fel de frumos.



CLAU
astept surioara de Razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Week-end placut tuturor!


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput