Aspirante optimiste>20 ani (48)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

SALUTARE TUTUROR
am trecut sa va spun ca va doresc un wek frumos tuturor si sa ne auzim cu bine luni
Nu am intrat , pentru ca nu ma prea pricep sa dau sfaturi, si nu vreau sa trec peste mesaje sau sa fac o ciorba, si nici timp de a ma certa nu am.Prefer sa renunt la ceva ce nu imi place, fara prea multe detalii
va pup pe toate si sper ca luni sa va pod da o veste bun, sa vad ce zice maine medicul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Bafta, Olim! Ai grija de tine si vino cu vesti. Da' bune sa fie!!


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

quote:
Originally posted by AYLLA

Eu am patit asa BILLY dar nu am fost la doctor.Durerea m-a sacait asa cu intreruperi vreo luna dupa care a disparut definitiv.
Initial am crezut ca e o afectiune renala dar simptomele pareau a fi un discomfort al nervului sciatic.
Poti sa intri pe un site medical(nu mai stiu unde am intrat eu)era vb despre lombosciatica parca si eu am cam regasit simptomele pe acolo.
Dar nu fa ca mine si mergi la control.daca mai apare durerea asta o sa ffac si eu.promit!

durerea coboara pe picior in partea din spate?
la mine asa era
dya



Mare dreptate ai!! eu am sciatica declarata si ma si tratez pt. ea, dar la mine o stiam intr-un sold, la articulatia piciorului cu soldul. Sa se fi mutat?? Tocmai cand imi corectasem si eu postura?? Eu am capatat-o stand stramb pe scaun: toata copilaria am stat cu picioarele pe scaun (ca si acum dealtfel) si acum nu ma mai pot dezobisnui. E recomandat no-spa pt. astfel de dureri articulare, dar pt. sarcina o fi??

http://tt.lilypie.com/AKQ6p2.png

Nu exista circumstante, oricat de rele ar fi, din care un om intelept sa nu poata scoate ceva bun; nici circumstante, oricat de bune ar fi, pe care cel neintelept sa nu le foloseasca spre paguba lui. Francois, Duce de Rochefoucald

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns winter spune:

! fetele! Mi-a fost tare dor de voi!!Nu am citit tot dar imediat recuperez! Acum m-am intors de la medic si nu stiu ce sa cred: diagnostic sterilitate primara! Mi-a dat un tratament pe 3 luni: Clostilbeg(nu cred ca am scris corect dar nu inteleg pe reteta) timp de 5 zile din Z5. Apoi Duphaston din Z 16 pana in Z25. Apoi in timpul menstrei Refen si Ciprinol . A mai primit cineva asa un tratament??? Eu sunt cam speriata sunt cam multe pastile!!! Acum o sa citesc din urma si revin!!!

http://tt.lilypie.com/4klIp2.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYLLA spune:

Billy am inteles ca no-spa este recomandat in timpul sarcini .chiar acum am citit la odisee lucrul asta.
Si eu stau tot cam asa cu picioarele sub sezut si tot felul de pozitii de astea ciudate de ma face sotul ca-s contorsionista dar, uite ,ca pana acum nu mi-am dat seama ca e cazul sa-mi controlez tinuta(sper ca nu pe cea morala)
E ADEVARAT CA CHESTIUNEA ASTA CU NERVUL SCIATIC NU PREA ARE LEAC?

tu cum te tratezi?medicamentos?
dya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

salutare fetele!!! am stat mult pe ganduri... sa mai intru sau nu. chiar daca mi-am cerut scuze pentru optimismul meu debordant asta nu inseamna ca mi-a picat bine.

intru pt voi, toate cele care mi-ati dat dreptate si care simtiti ca mine. astazi nu prea am chef sa scris asa ca am sa va citesc cu placere.


indiferent de ce ganditi



http://tt.lilypie.com/WxC5p2.png

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Winter, bun venit! Mai bine nu citesti in urma... daca nu vrei sa te intristezi... a fost un mic conflict de care toata lumea vrea sa uite...

Uite aici despre medicamentul care ti-a fost recomandat:

http://egis.3x.ro/egis%20rom/gama%20de%20produse/instructiuni/pacienti/instructiuni%20pacienti%20gineco.html

Eu zic sa urmezi tratamentul intocmai. Bafta! O sa vina bebe mai repede!

Ale, totul e uitat, sters cu buretele. Noi stim ca tu nu ai nici o vina... Stai alaturi de noi si o sa fie bine! Pupici!

Aylla, ce chestie! Si eu stau cu un picior sub fund (scuzati expresia!) si cu unul urcat pe scaun, indoit... Asa stau si la masa si la calculator...de cand ma stiu. Ce, dauneaza??

bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Billy sper sa-ti treaca repede durerile de spate! No-spa e chiar recomandat in sarcina, impotriva contractiilor, asa ca poti lua fara grija

Winter nu-mi vine sa cred ce diagnostic ti-a pus! Imi pare rau Dar ti-a facut analize sau cum a ajuns dr la concluzia asta? Chiar nu stiu nimic despre tratamentul asta!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

fetelor va pup pe toate
ale, las ca trecem si peste asta, nu merita sa fii suparata, ca in viata totul se plateste, mai repede saumai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Si mie imi pare rau pt tine Winter. Este primul medic pa care il consulti? Daca da iti recomand sa mai ceri o parere. Eu am fost la o doctorita care mi-a dat tratament cu Duphaston 3 luni, m-am dereglat total(cu toate ca ar fi trebuit sa fie invers) iar cand colo eu aveam Chlamidia.

http://tt.lilypie.com/zDTIp2.png

Mergi la inceput