Aspirante optimiste>20 ani (48)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Dar Gabi, de cand incerci pt bebe? Ce analize ai facut de-ai aflat ca e PH-ul acid?? Secretie sau altceva? Vezi ca cica daca ai aciditatea crescuta faci fata


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica11 spune:

IOANA..sper sa numaram cu ochisori

eu is putin pesimista ca e prima luna de monitorizare a temperaturii, plus ca am luat niste vitamine, Elevit si parca mi s-a schimbat putin starea generala....in fine, raman optimista in continuare

sper ca in 2-3 luni sa ajung sa-mi cunosc bine organismu, cum zicea si Gabi si sa fie cu noroc

Fetelor pupici si spor la prestat

monica


asteptam gemanutii
http://tt.lilypie.com/zbTWm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Ioana, chiar daca mai am un baietel, din tot sufletul imi mai doresc un copil tocmai din cauza ca stiu ce inseamna sa ai copil, pentru mine e cea mai mare implinire si nu ma las pana nu-i fac lui Razva un fratior sau o surioara.

Gabitzu, multumesc de lamuriri, chiar ma intrebam ce mi se intampla, am fost foarte nelinistita zilele astea.

CLAU
astept surioara de Razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Ioana, eu incerc pentru bebe de 6 ani in sensul ca am incetat sa ma protejez. Am asteptat rabdatoare si pentru ca nu se intampla nimic am fost la medic, am facut cateva investigatii si rezultatul a fost ca sunt ok. Intre timp am divortat si m-am recasatorit iar cu actualul sot am ramas insarcinata in 2005 dar, din nefericire, dupa o luna am avut avort spontan. O perioada am fost foarte deprimata, pe urma am inceput sa lucram din nou la proiectul bebe. Intre timp am descoperit o rana pe col, am cauterizat-o, am descoperit o chlamydia, am tratat-o, iar la ultima analiza a secretiei a iesit aciditatea crescuta. Si asta poate fi o cauza. Mi s-a spus sa nu mai mananc dulciuri, asa ca incerc sa ma las de pasiunea mea - ciocolata.

Monica, ce-i aia putin pesimista?! Se va intampla mai repede decat crezi tu, asa ca moralul sus!

Clau,



Gabi

"...sunt doar un om in cautarea unui strop de frumusete nepangarita..."

http://tt.lilypie.com/VIEZp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Gabitzu, iti doresc din suflet sa vina repede bebeul mult dorit si asteptat!

CLAU
astept surioara de Razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Clau, si eu voiam sa spun ca oricum tu ai sanse mult mai mari ca noi sa ramai mai repede. Eu una nu am mai ramas niciodata si deci ma mai gandesc daca oi putea sa raman! Dar asta e a doua luna de incercari si sunt foarte optimista!

Monica, sa dea Domnul sa fie . Si eu, la fel ca si Clau sunt sigura ca bebelul meu o sa fie cea mai mare fericire si implinire a mea. Cred ca si tu simti la fel...


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Ioana, o sa ramai repede gravi, 2 luni e putin, adica vreau sa spun ca nu ai de ce sa-ti faci griji. Eu acum a doua oara am deja 9 luni de incercari, incep sa-mi pun probleme. Cred ca trebuie sa incep cu un control la nenea doctoru'.

CLAU
astept surioara de Razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Clau, acelasi lucru ti-l doresc si eu tie pentru ca Razvanel merita sa aiba o surioara sau un fratior. Si acelasi lucru il doresc tuturor fetelor care lupta pentru a deveni mamici!



Gabi

"...sunt doar un om in cautarea unui strop de frumusete nepangarita..."

http://tt.lilypie.com/VIEZp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Clau, bebe vrea sa te ia prin surprindere
Gabi, saper sa fie bine... tratament nu ti-a dat nimic? Esti hotarata sa faci inseminari? Cat costa asa ceva? Si ce presupune? Poate face oricine? Off, te bombardez cu intrebari


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Gabitzu, nu stiam ca ciocolata are legatura cu aciditatea. Si mie imi place mult, nu de alta. Luna asta am lasat-o moale cu dulciurile dar ce dor imi este de o ciocolata mare si buna.

Te pup.

CLAU
astept surioara de Razvanel

Mergi la inceput