Aspirante optimiste>20 ani (48)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Numeioana din punctul meu de vedere e o chestiune de respect fata de munca noastra voluntara sa vb. la subiect. Mie imi e foarte simplu sa nu ma uit deloc aici si cand s-au umplut 20 de pagini sa pun lacatel si bifez NEARHIVAT.
:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica11 spune:

Fecian..am citit ce ai scris cum e la tine mucusu!!! deci e normal...asa il am si eu..dupa CM incepe alb..apoi tot tacamu si inainte de ovulatzie nimic...TB creste dupa..semn ca s-a intamplat da mucusu lipseste cu desavarsire

deci e ok..credeam ca poate am ceva probleme..

daca ai timp o data sa vbim mai in detaliu...

pupici


asteptam gemanutii
http://tt.lilypie.com/zbTWm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Clau, imi pare rau pentru z1 dar e bine ca te-ai lamurit cum stau lucrurile. Cum spuneam, dupa cateva grafice de tb ajungi sa-ti cunosti destul de bine organismul. Eu imi masor tb in fiecare dimineata, in plus urmaresc secretia si in momentul cand apare albusul fac teste de ovulatie care se pozitiveaza aproape imediat. In felul acesta stiu sigur daca si cand am ovulat.



Gabi

"...sunt doar un om in cautarea unui strop de frumusete nepangarita..."

http://tt.lilypie.com/VIEZp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Pai nu inteleg, Clau! Daca ovulatia nu are loc in aceeasi zi, in fiecare luna, inseamna ca ciclul este neregulat?! Eu mi-am luat de doua ori (in doua luni adica) temperatura bazala si a reiesit dupa Fertility Friend ca ovulez in Z14. Totusi, eu simteam ca Z12 este ziua in care se produce ovulatia. Am ciclul regulat, la 26 de zile...


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYLLA spune:

Dar poate e vb,papadie, despre faptul ca ne face bine sa scriem(fetelor mai mult ca eu nu prea pot sa ma laud),ca ne deconectam si trecem mai usor peste asteptarea grea si luuuunga...in felul asta.Arhivat sau nu asta e important:atmosfera de prietenie!
Poate o sa-ti urmam sfatul si deschidem un topic nou unde vom putea sa fim si aspirante si prietene,de cenu?


dya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Gabitzu, da asa e , m-am lamurit dar imi pare rau ca sigur ceva nu e in regula pentru ca zilele alea am prestat . Ovulatia in Z 13 si am prestat in Z 13, 14, 15 si inainte de ovulatie. Oare ce se intampla, de ce nu se prinde samburelul?

CLAU
astept surioara de Razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Papadita, eu incerc sa scriu la subiect... Ce sa fac daca o mai iau si pe aratura??
Dar de obicei sa stii ca sunt la subiect! Aduc si informatii noi, linkuri interesante... dau sfaturi in masura in care ma pricep... Ce altceva sa fac??


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Numeioana, il aveam regulat, dar de data asta se pare ca am ovulat mai tarziu, de asta a si intarziat ciclu. Nici eu n-as fi zis, dar cred ca asta e realitatea!

CLAU
astept surioara de Razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Monica, se pare ca numaram impreuna...
Clau, nu te plange...ca daca nici la tine nu se prinde... ce sa mai zicem noi care nu avem bebei?!

bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Clau, la mine se intampla acelasi lucru si de aceea ma bate gandul sa incerc niste inseminari peste o luna, doua. Eu stiu ca am aciditatea vaginala crescuta si e posibil ca saracii sa moara inainte sa patrunda in col.



Gabi

"...sunt doar un om in cautarea unui strop de frumusete nepangarita..."

http://tt.lilypie.com/VIEZp2.png

Mergi la inceput