Aspirante optimiste>20 ani (48)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

fetelor, pana luni (eu nu am net acasa), va urez spor la prestat, bafta la teste, etc. weekend placut!

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Week-end placut, Andreea! Nu stiu in ce perioada esti, dar iti urez spor la prestat! Nu strica niciodata
Poate iti faci un ticker sa stim in ce perioada esti si sa nu mai fie nevoie sa intrebam. Nu de alta, dar umplem paginile degeaba

Pupici!


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Fetelor, Numeioana si Gabitzu37
Eu de monitorizat am incercat. Problema cu TB: am un termometru pe care nu stiu unde l-am pus. Sunt foarte imprastiata, ieri am vrut sa cumpar unul, da' puiu a zis ca avem...no...impotriveste-te daca poti.
Pana nu gasesc termometru nu prea am ce face... Si oricum cred ca la mine nu o sa prea tina, pentru ca eu sunt foarte friguroasa si daca temperatura a scazut un pic sub temeratura mea de confort (care e de 25 grade) atunci am maini si picioare reci si tot tacamul...

Sincer nu cred ca o sa tina faza cu temperatura bazala, insa am sa incerc sa o fac si pe asta.

Mersi inca o data


viitoare de

Felicia

http://tt.lilypie.com/oN9Ap1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

ioana, nu stiu ce-i ala ticker :) si nici floricele nu stiu sa pun, poate ma inveti vreodata! (desi nu mi se par esentiale) sunt Z 9 din 25, multumesc de intrebare!

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Andreea, nici eu nu prea pun floricele! Ticker poti sa-ti faci pe lilypie, e linkul la sfarsitul listelor, pe prima pagina!
Deci am intuit bine: spor la prestat!

Editez ca sa pun un link foarte interesant cu un calendar de sarcina... Iti arata in ce saptamana esti si cum se dezvolta fatul... E foarte dragut si simt ca o sa fie nevoie de el cat de curand
Deci: welcome baby

bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

quote:
Originally posted by Gabitzu37

Felicia, fa-ti niste grafice de temperatura bazala, astfel vei afla cat de lunga este faza luteala si vei ajunge sa-ti cunosti mai bine organismul. Eu stiu ca la mine faza luteala este de 13 zile, adica fix in a 14-a zi de la ovulatie apare cm. In schimb, faza foliculara variaza destul de mult, de exemplu, luna trecuta am ovulat in z24 si daca nu mi-as fi urmarit tb mi-as fi facut o gramada de iluzii ca e bebe avand in vedere ca ciclul meu variaza intre 29 si 33 de zile iar luna trecuta a fost de 37!

Ioana, tie ti s-a facut de cucuie cu ciorba lunga...

Monica,



Gabi

"...sunt doar un om in cautarea unui strop de frumusete nepangarita..."

http://tt.lilypie.com/VIEZp2.png



Gabitzu, in sfarsit m-am lamurit si eu. Acum am inteles ce mi se intampla. Eu luna asta am ovulat in Z 13 plus 14 inseamna Z27, adica azi. Spun asta pentru ca acum cateva minute chiar am vazut rosu. Eu de obicei ovulez in Z 10, 11 si ciclul venea in Z 24. E atat de simplu.
Deci nu era nimic ciudat cu mine, pur si simplu nu trecuse faza luteala.

CLAU
astept surioara de Razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

stiti ceva de anca?

http://tt.lilypie.com/CMv-p2.png
oana si matei(12 NOV.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dupa masa dragutzele!!!

si mie mi s-a stricat tot cheful de a mai scrie la subiectul asta....dar sa o lasam balta, sa nu mai umpltm paginile cu reprosuri!! oricum mi se pare ok tot ce sa vb pana acuma, nu mi se par aberatii.....cum a zis si Ale e un subiect general!! dar sa trecem peste si sper sa ramana subiectul cum a fost si pana acuma!!! gata mi-am zis si eu parerea ca de abia am asteptat sa ajung de la job sa scriu si eu!!!!

eu sunt tot cu durerile de burta, care sunt tare ciudate!!si mai nou si de spate!!
am plecat la papa si la nani!!! mai vorbim mai tarziu!!!

va pup


vreau si eu un bebic!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Anca a fost la medic si i s-a dat sa faca niste analize. dar va intra ea si va va spune mai multe!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYLLA spune:

Fetelor ce tot va scuzati acolo ...ca sunteti noi, ca una, ca alta!!!
Longevitatea pe acest forum nu confera nimanui drepturi mai mari sau nu stiu ce piedestal!!!
Am mai zis asta si la subectul de la ZZ dar am simtit nevoia sa ma repet si,uite na, ma scuzati daca am ofensat pe cineva!!!

dya

Mergi la inceput