Aspirante optimiste>20 ani (48)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

As vrea eu fetelor sa va dau o veste buna dar nu am. Sincer nu mai cred deloc, nu vreau sa ma entuziazmez pentru ca-i simt pe urati aproape rau de tot. Am o stare destul de ciudata.

Fecian, eu am descoperit ovulatia prin teste facute cu cateva zile inainte de jumatatea ciclului. Eu inainte de ovulatie nu prea am mucus, mai mult am dupa. Dar fiecare organism e diferit. Oricum incearca sa faci si teste s-ar putea sa descoperi binisor.

Numeioana daca e sa am vreo veste buna de dat promit ca imediat intru si anunt.

CLAU
astept surioara de Razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

RAMONELLA, asta-i culmea, zau asa. cum adica ar trebui sa intram si noi mai des? nu toata lumea are timp berechet de stat pe net! si daca scriu putin nu inseamna ca eu n-am probleme, intrebari, necazuri, bucurii si asta nu ma face mai putin aspiranta, dupa cum scria cineva aici mai devreme!
fetelor, nu va mai cereti scuze! imi pare rau ca n-am putut conversa in alte circumstante.

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Felicia, eu am in fiecare luna, in Z10,11 si 12 acest mucus ca albusul de ou. Mi-am facut si teste de ovulatie si rezultatul a fost ca obvulez in Z12. Te sfatuiesc sa incerci cu testele de ovulatie. Ce spune tickerul tau nu se potriveste. Sa nu cumva sa te iei dupa el. El poate scrie ce vrei tu, depinde cate zile de DPO selectezi cand il completezi. Ai grija!

Edit: Delfinutza, ma bucur ca te-ai atasat de noi! Eu ma simt foarte bine aici, cu voi, si sper sa avem cat mai multe gravidute il listuta!

Edit din nou: Clau, astept cu nerabdare!

Edit a treia oara: Andriushca, te rog sa nu mai deschizi subiectul! Daca ne tot intepam chiar ca nu mai putem urmari subiectul asta!!!


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

IOANA, nu deschid subiectul. sa-ti explic: acum am ajuns eu sa citesc ceea ce a scris ramonella!

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Fetelooor, unde ati plecat toate??? Nu punem de-o ciorba lunga??


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica11 spune:

Buna fetelor..am citit si eu capitolul asta si sustin si pro si contra miezul acestei discutzii..

si eu sunt noua pe forum, dar pot spune ca fetele m-au ajutat cu raspunsuri ANCA; GABI; ALE; OLIVIA; IOANA toate fetele ...s-au mai ignorat unele intrebari..da asta nu e un motiv de frustrare..eu am privit subiectul ca un forum de sustinere, nu neaparat raspunsuri de ginecolog.

sincer va spun ca eu chiar daca nu scriu atat de des ca nu am timp va citesc si ma bucur de sustinere din partea voastra ca si eu va sustin sa deveniti in curand

e adevarat ca nu strica putina consecventa in a nu transforma in chat forumul, sa nu ignoram mesajele si nou venitele dar parerea mea e ca PER ANSAMBLU problemele pe care le avem se repeta de la persoana la persoana si bucuria de a impartasi e mai mare decat un mesaj neraspuns din greseala

pupici fetelor si sper sa ma primit si pe mine printre voi


asteptam gemanutii
http://tt.lilypie.com/zbTWm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

SAru'mana fetelor de ajutor.
Insa vedeti voi eu nu stiu de unde sa iau teste de ovulatie ca prin oras nu gasesc iar la farmacie cand m-am dus mi-a zis ca trebuie sa iau cu reteta(!!!) si la doctora de familie chair nu ma duc, ca nu se merita, timp irosit degeaba.
Cand voi ajunge prin Romania imi voi lua, dar pana atunci...adopt stilul olandez...natural, tata...
Am gasit insa test de sarcina, asta e bine...macar atat au.
Si acel albus de ou il am in primele zile de CM , dupa care devine albicios prin ziua 10 si dupa aia pe la Z12, cand ar trebui sa ovulez, nimica.
Si cama atat e ce am observat eu.
Credeam ca am candida, dar daca ar fi fost asa ar fi trebuit sa am macar un semn(mancarimi, jena) insa nu am nimic din asta. Credeti-ma ca mult timp mi-am facut griji ca poate asta o fi, pana sa descopar ca e normal. Chiar o doctoritza m-a si inbuibat cu medicamente degeaba...
Uneori nici eu nu stiu sa explic si omul intelege altceva


viitoare de

Felicia

http://tt.lilypie.com/oN9Ap1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Monica deja esti printre noi , ca si toate fetele care-si doresc un copilas.



***************
Ce nu te omoara, te face mai puternic.
Asteptam barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Monica, sunt absolut convinsa ca nimeni nu a vrut sa ignore pe nimeni. Nici mie nu mi-a raspuns nimeni cateodata la unele postari, dar stiu sigur ca nu am fost ignorata, doar ca fetele erau prinse in alte discutii si probabil n-au vazut ca am scris si eu. Precizez ca si eu sunt relativ noua... M-am inscris la Aspirante la mijlocul lui decembrie... dar m-am acomodat imediat si m-am simtit aici ca acasa...

Felicia, referitor la mucus si la ovulatie... Te-ai monitorizat pana acum? Chiar daca ti se pare absolut aberant, sa stii ca poti ovula si in ziua 4 si in ziua 30.

Uite aici.


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Felicia, fa-ti niste grafice de temperatura bazala, astfel vei afla cat de lunga este faza luteala si vei ajunge sa-ti cunosti mai bine organismul. Eu stiu ca la mine faza luteala este de 13 zile, adica fix in a 14-a zi de la ovulatie apare cm. In schimb, faza foliculara variaza destul de mult, de exemplu, luna trecuta am ovulat in z24 si daca nu mi-as fi urmarit tb mi-as fi facut o gramada de iluzii ca e bebe avand in vedere ca ciclul meu variaza intre 29 si 33 de zile iar luna trecuta a fost de 37!

Ioana, tie ti s-a facut de cucuie cu ciorba lunga...

Monica,



Gabi

"...sunt doar un om in cautarea unui strop de frumusete nepangarita..."

http://tt.lilypie.com/VIEZp2.png

Mergi la inceput