FIV 99

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Madalina28 nu mai scade!!! o sa creasca de la pregnil..asa ca stai linistita
Cris daca urmatoarele zile nu stai in patut. Nu accept scuze decat daca stai cu leptopul in pat..in rest nimic. Eu sunt un exemplul negativ..referitor la statul in pat..asa ca te rog sa fi cuminte

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

pussi,, chiar in pat stau cu leptopul

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

madalina28 - felicitari pentru productie de oute! super! iar endometru super bun. Ai vazut ce a zis pussi, ca o sa mai creasca de la pregnil.
cris86- bea mai multa apa pt dureri de cap. La mine diazepamul n-a avut nici un efect, adica tot agitata eram. Nu mi-a dat supozitoare cu capricorn. La ce sunt bune?
Mai bine mai stai si tu in pat ca azi ai cam fost prezenta inca de dimineata

Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Adhnana, multumesc si tie dar jur ca stau in pat.
Carpiconul cica ajuta la dureri si la relaxarea uterului.

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Fetelor eu inteleg ca o sa creasca de la pregnyl, dar nu inteleg de ce a scazut????
ADHNANA,CRIS fetelor sa stati cumintele nu mai zburdati ca acum aveti o resposabilitate in burtica.........
PUSSI,CRIS va multumesc din suflet pt sfaturi sunteti niste scumpe mereu ma incurajati!!!

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Madalina 28 eu nu cred ca endometrul tau a scazut, ca doar nu ai eliminat o parte din el...eu cred ca e mai degraba o eroare la masurarea ecografica,ori a gresit prima data la masuratoare, ori a gresit a doua oara, sau...nu a gresit nici prima, nici a doua oara doar ca l-a masurat in portiuni diferite si eu stiu sigur de la dr. ca se ia diamatrul portiunii celei mai mari ( la fel si la folicul ,se iau doua puncte diametral opuse, cele mai indepartate...acest lucru insa ramane la aprecierea doctorului...)Stai linistita ca oricum esti f. bine!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Madalina stai linistita, la fel am patit si eu cu masuratoarea la eco si dr.ul mi-a dat aceeiasi explicatie ca si Korei ().Endometrul trebuie sa fie mai mare de 7 ca sa poata sustine sarcina.Bafta in continuare!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

sheri, . Dupa Et ai mai continuat cu Maca? Eu am de gand sa iau pe langa Maca si tinctura de zmeur si sa merg cu ele pana la aflarea rezultatului. Te pup dulce si o sa te mai bombardez cu intrebari pe forum(daca nu supar poate chiar personal).
madalina, si eu cred ca a fost o eroare la masurare. nu avea cum sa iti scada endometrul. Sa intrebi in ziua ET cat este pt ca vor cauta locusorul numai pun de pus embrionasii si sigur vor sti grosimea endometrului. Pupici si sa vi cu vesti bune.
Pupici pt fetele care sunt in asteptari si mult noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Fetelor ajutati-ma si pe mine plsssss
Mi-am scos analizele ( cele cu trimitere de la medicul de fam.) si toate sunt ok ,cu 2 exceptii la urocultura a iesit e.colli ( ma asteptam deoarece am avut-o si anul trecut, am tratat-o dar a revenit asa ca o voi trata din nou )
Problema care ma framanta este la Hemostaza-Coagulograma:

Timp Quick 14.6 (val. minima:12;val.maxima:14 secunde)
Activitate de protrombina 114.3 (val. minima:80;val.max:100%)
INR* 0.91 ( val.min:1.4; val.max:2 )
FIBRINOGEN SERIC 314 (val. min:180; val. max:450)


Ce se poate face sa corectez primele 3 valori?Cu aceste rezultate as putea avea ceva probleme ca sa fac FIV?Sau in sarcina?Ma panichez deja si abia am luat primul set de analize....
In rest toate sunt super bune si glicemia si colesterolul si ca, mg tooooateee!Sotul meu sta excelent nu are hiv, hepatite,vdrl ( doamne fereste !) si toate bune in afara de colesterol ( eh...daca ii place carnea de porc...)
Multumesc anticipat tuturor care imi veti raspunde

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_80 spune:

Buna fetelor !
A facut cineva fiv cu 600.000 gica] si mobilitate 30% ?
Avem vreo sansa ?

Mergi la inceput