FIV 99

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

AMR-ul meu se duse..azi ma invadara toate natiile..asta e..io merg inaintee
va tin pumnii celor care sunteti in focuri!!!
va pupacesc pe toate..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

MRL , si eu ma gandeam la asta, buna si zmeura. Mai ma documentarisesc si-ti spui.
Kora, ti-am raspuns, e ok, stai linistita, rezolva colii ceia.

Care stiti si la mine, era endo prea mare 4.5 de ma inhiba in continuare? Ca de felul meu nu-s o inhibata !

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Korapop - am verificat pe analizele mele.
De exemplu valorile tale se incadreaza in limitele normale ale laboratorului unde am facut eu analizele. Nu te speria. Laboraboarele au standarde diferite de evaluare.
de ex: INR la laboratorul unde am facut eu are limitele normale intre 0.85 si 1.20. Si eu am tot 0.9. SI e ok.
Liana- imi pare rau. Stiu ca vei merge mai departe. esti o persoana puternica.

Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Liana te admir si muult succes iti doresc la urmatoarea incercare!Pe cand va fi...?

Multumesc Adhnana, mi-a spus Sheri ca e ok si ca poate fi de la faptul ca eu fumez ( cam muuult ) si mai sunt si fff. stressata din aceasta cauza parca vad ca imi iese prolactina marita , astept si celelalte rezultate saptamana viitoare si apoi ma apuc sa o termin pe colli asta care vrea sa imi incurce itele,da' las' ca-i vin eu de hac!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

andicu Felicitari pentru !

madalina28 Eu cred ca stai foarte bine la capitolul foliculi si endometru. Despre masurarea endometrului cred exact ce ti-a scris KoraPop. Deci e BINE! Felicitari pentru cei 17 si .

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Kora nu te panica...cred ca toate analizele astea sunt pentru anestezie, nu e partea hormonala...valorile de laborator difera de la unul la altul..cred ca anestezistul va sti ce sa faca atunci, si oricum la ce anestezie ne trebuie pentru punctie sigur nu vor fi probleme. Cu E. Coli eu zic sa vorbesti cu medicul care iti face FIV, si sa mergi cu antibiograma la el...sa nu iei vreun antibiotic care sa-ti creasca imunitatea(nu stiu daca se poate asat ca nu sunt medic) dar intreba medicul de FIV si nu urologul

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Pussi iti multumesc mult si tie, eu am avut prima data e.colli anul trecut si am tratat-o cu gentamicina injectabil, un antibiotic ( ciprofloxacin) si ovule clotrimazol ( sa nu fac candida ), toate astea timp de 5 zile...acum nu voi lua nimic pana nu primesc toate rezultatele ( sper sa nu mai am "surprize") ,ma voi duce la dr. T cu toate si dansul imi va zice ce si cum sa tratez, sunt f. ascultatoare si cumintica...Tu cum esti?Pe cand vizita la Szeged???

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Maria 80 - nu te preocupa, se poate dar ICSI si acolo ajung si sa gaseasca vreo 5-6 mai vioi .

Fetelor , io amu' am sunat pe la clinici sa vad de-o ecografie pt. ca am intarziere de rusi si mi-au zis pe la jumatatea lui februarie !!!dar eu pe 20 trebuie sa merg la vizita in austria .La privat , o ecografie €110 dar doar peste 10 zile.Bata-i cucu pe macaronarii astia cu sanatatea lor ,ca apuci sa mori pana te vede un medic.

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Maria 80 sunt cazuri de reusite cu punctie testiculara ( nu e cazul vostru ) asa ca virgula cu 600 000 sigur va gasi cativa fortosi si numai buni de facut bebe,chiar daca virgula cu ICSI.Ai sanse stai linistita!Poti totusi pana atunci sa ii dai sotului un tratament naturist si hrana sanatoasa!Bafta !

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Liana,
Fetelor pe mine ma doare rau capu am voie sa iau ceva?

cristina

Mergi la inceput