FIV 99

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Multumesc mult fetelor si sa de DD sa ne vedem si noi toate visul cu ochii

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Adhnana, multumesc la fel.
Tu cum te simti?


cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Sheri, Madalina28,foliculi frumosi si destui

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Cris de ce spui ca endo de 9,5 mm e cam micut?Eu stiu ca e nevoie sa fie minim 8 mm pt a sustine o sarcina,insa stiu cazuri destule cu endo de 7mm si chiar de 6 mm care au dus sarcina pana la capat cu bine.Care e calitatea cea mai buna pt embrioni?De cate celule?In cate categorii se impart embrionii ( dupa calitate ma refer )?Asta ca sa mai invat cate ceva....Bafta in continuare!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Raport scurt, la vizita de dimineata:
Din ziua 21 de CM (11.02.2007) se va administra dipherelin de 0,1 mg, prima eco urmand sa fie in ziua 13 de inhibitie. Se vor cumpara 3 cutii de dipherelin.
Stimularea se va face cu gonal F 10 fiole (de 75) si menogon (de 75) 20 de fiole.
Se merge, desigur, pe protocol lung, la revedere..........

Hai sa va mai spui, totusi, ca am socotit cu Sherica si fix pe tratamentul meu, ma va costa FIV-ul 1400 euro (1100 euro se achita in lei la cursul zilei) + 2100 RON tratamentul (+seringi si alte suplimente) + 150 euro congelarea. Nu am calculat analizele, caci le-am tot facut in mai multe etape si ma pierd in socoteli.


In ceea ce priveste incendiarele dezvaluiri, vad ca din samanta mea sanatoasa la cap, pe care am aruncat-o, au iesit niste interpretari de ma ia cu ameteala. As raspunde la ele, dar mi-e teama sa nu ma incurc prin desisuri..... Poate nici medicii nu intra in prea multe discutii cu noi si ne ofera maxissim 5 minutele tot de teama hatisurilor......
Eu va garantez, daca ma mai crede cineva, ca atat timp cat avem ceva frumos si de bun simt de povestit, celor care ne trateaza de infertilitate, ei au tot timpul din lume sa stea sa vorbeasca cu noi. Iar noi, daca avem ceva sa le zicem, le zicem si la barfulita de pe DC si in cabinetele particulare, in timp ce ei ne vizioneaza prin toate partile intime. "Aciditatea umoristica" de pe forum o am si in prezenta lor si va declar cu mana la inimioara ca a fost gustata din plin de toata echipa si a fost inteleasa la adevaratul nivel.....
Mai mult nu am de completat, ca oricum pierdui prea mult timp cu explicatiile, ceea ce imi rapeste din restul de trairi frumoase care ma asteapta pe ziua de azi.
Va pup cu aceeasi dragoste si sper sa va regasesc pe seara fara tot felul de temeri. Traiti viata fara sa temeti de tot felul de prostioare, parerea mea..... Spuneti sincer ceea ce aveti de spus, fara ocolisuri, mai ales cand gandurile voastre sunt frumoase, optimiste, tonice si transmit o stare de bine.......
A te ascunde sub un ID pentru a spune ce ai de zis mie mi se pare cam ciudatel, dar nu vreau sa isc alte polemici, fiecare cum prefera..... La mine ID-ul si persoana sunt una si aceeasi treaba, indiferent de situatiune......
Sper sa ma intelegeti, ca in explicatii nu mai intru, decat in prezenta unor chelnari focosi, de pe la susea.....
Am zburatos......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Va multumesc mult de urari!

Marrina, multa bafta pe drumul asta si reusita din prima!
Cris, eu am avut la FIV endometrul de 9.4 si uite-ma acum !!! asta SIGUR nu e un motiv de ingrijorare! cat despre embrioni, de toata frumusetea! multa bafta, sa ne arati testul pozitiv!



Andicu 16+
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Liana, nu-i nici o graba, eu pot sa astept cat este nevoie, stiu sigur ca voi primi de la tine totul (stiu ca esti cu tot sufletul alaturi de noi). Eu pana duminica seara nu o sa am posibilitatea sa intru pe forum. dar si cand voi intra poate imi faci marea surpriza cu alea II liniute.
Va pup dulce pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anastacia spune:

Kitta-multumesc frumos pt carte.m ai scos din ceata.
Felicitari pt fetelelor cu embrionasi dragalasi
Succes la toate fetele in asteptare sa fie cu
va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

KoraPop, nu stiu nici eu prea multe. dr.Cocei si drBucur au spus ca endometru este bun avand in vedere ca eu am sangerat in timpul stimulari(uter trilaminar, si endometru 9,5 mm), dar sunt persoane care au endometru si de 24mm.
Embrioni din ce mi-a spus Cocei sunt fff buni divizati in 9 celule in ziua a 3 de fecundare.
Cam atat te pot ajuta
































































cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

scuze nu stiu pe ce am apasat

cristina

Mergi la inceput