FIV 99

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiramy spune:

MRLInca nu m-am decis ce sa fac cu trompele, dar astazi mi-au venit uratii si vroiam sa ma consult cu dr mea in privinta asta, dar nu raspunde la tel.O mai sun maine.Te pupic si-ti urez multa, multa bafta.
Andicu Ce ma bucur pentru voi...FELICITARI pentru strunfulet si sa dea DD sa fie sanatos si sa stea cuminte in burtica pana la 9 luni.
Adhnana Stai cumintica si nu te mai stresa.Mie cand mi s-a fixat sarcina m-a durut burta la fel, de ziceai ca-mi vin uratii.Cel mai tare m-am speriat cand am sangerat in ziua 11 de ET, si cred ca atunci am si pierdut-o(sarcina).De aia sfatul meu e sa nu te mai stresezi degeaba.Ce-o fi o fi.Eu sper sa fie bb.Tin pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

quote:
Originally posted by puiramy

MRLmi-a fost dor de tine, prea mult muncesti, treci si fa copii.

Fetelor,
Stie cineva ceva de dr. L. Dracea, ca are tel inchis.O fi plecata din tara?



Eu ieri am vorbit cu dansa. Mai bine tranmiste-i un SMS, sigur o sa-ti raspunda.

8+
http://bd.lilypie.com/qZ8Fp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Cris86 Felicitari pentru cei 3 embrioni transferati! Sa fii !

stuart Sa dea Dumnezeu sa nu mai fie nevoie de FIV si deja sa fiu (am 5 zile de la IA, s-o fi implantat?)! DAr vreau sa fiu pregatita.

Inca nu am primit nici un raspuns in legatura cu grupa sangvina. Mi-o stiu dar n-am dovezi? Este suficient pentru FIV?
Am calculat eu bine ca m-ar costa cam 2200 de euro (cu tot cu tratament si atentii si fara analize)?

tuturor!


De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Cris FELICITARI pt cei 3 embrionasi! Cu siguranta vei trece pe lista !Tin pumnii!
Astept vesti de la toate fetele in asteptare!
Oana scumpa pumnii ii am stransi si pt tine in continuare.Cand incepi concret?
Sheri te astept la raport!!!Sa-l dai gata ca si Oana!

Cat despre dezvaluiri vreau sa imi spun si eu parerea.Pt. mine nu e nici o mirare ca ne citeste chiar si Marinescovici, ne citeste multa lume din umbra, de ce nu ne-ar citi si doctorii?De acest forum se stie de muuulta vreme si nu e foarte greu ca si doctorii sa afle ba de la o cunostinta, ba de la un vecin , ba de la vreo ruda ca pacientele lor povestesc ce si cum si astfel curiozitatea gata starnita sa ii indemne sa isi faca nitel timp sa citeasca.Nu e nimic de ascuns ca de aceea e forum si daca ar intra si dansii sa ne dea sfaturi, replici etc ne-ar fi numai de folos, eu asa cred.Dr. T stie demult ca se vorbeste despre dansul pe net, nu odata cand am intrat in cabinet Ramona ii spunea :"Iar se vorbeste pe internet de dvs.!", nu stiu daca era incantat sau daca citeste la cat e de ocupat,dar...se stie, Oana nu a facut o dezvaluire ,ci doar a povestit despre acest subiect cu M., singura ei dezvaluire a fost ca i-a spus sub ce pseudonim scrie ea.Ca in rest...nu stiu ei doctorii cine suntem noi exact, de aceea avem pseudonime, eventual se mai pot"prinde" cand se spune de exemplu "maine la ora cutare am programare la dr. X", eh si ce daca?
Hai fetelor ca e de bine, va pup pe toate si numai bafta la toata lumea!!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

cris86 bravo scumpa mea pentru embrionasi!! Iti doresc sa se prinda exact cati vrei tu din cei 3
andicu - felicitari pentru baietel. Sa ai grija de burtica ta valoroasa
puimamy - multumesc pentru mesaj
pussi
MRL - bine ai revenit
Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Andicu felicitari pt caruciorul albastru, iti doresc un flacau sanatos si voios sa creasca mare si sa va aduca numai bucurii!Iti multumesc si pentru urarile de bine pe care mi le-ai adresat, eu nu sunt chiar in focuri inca deoarece acum fac analizele,dar sunt si acestea un inceput de "focuri"...Multumesc frumos si sarcina usoara in continuare!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Oana, ma bucur ca ai venit incantata de la Mr. Big, si chiar nu ma asteptam ca dansul sa citeasca ce scriem noi p-aici.Intr-un fel e bine ca citesc si doctorii , pentru ca in felul asta vad si ei prin ce framantari trecem si sunt si ei oameni si cand ajungem in fata lor nu mai sunt si ei atat de indiferenti la suferintele noastre.Cred ca o sa incep tratamentul amandoua cam in aceeasi perioada si sper sa fie cu noroc. Cand am citit ca te-ai intalnit cu Shery la "Dantes" am crezut ca vorbesti de dr. ginecolog din Constanta la care mergeam eu inainte sa iau calea Bucurestiului.
Picca, felicitari pentru sarcina , ca n-am apucat sa-ti spun.Sa ai un bebelus sanatos!
Cris si Adhnana sa stati cat mai cumintele si sa ne aduceti vesti bune!
Liana si Kitta , haideti sa spargeti gheata cu vesti bune!
Delia sper sa reziste micutii la decongelat si sa devii mamaica si de sept-oct!
Ieri nu mi-a mers netul si am facut si o criza de fiere, care aproape ca m-a rapus la patdar sper ca n-am sarit pe nimeni , daca da imi cer iertare.Daca stiti ceva remedii pentru crizele de fiere , sau pentru a nu mai ajunge la ele , va rog ,spuneti-mi si mie eventual pe PM, ca sunt disperata in ultimul timp de ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Da, mi-am dat seama ca nu i-am spus lui Andicu , felicitari pentru flacau, sa creasca mare si frumos, ca are cu cine semana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

madalina28, sheriBfata zi la eco si va astept cu vesti bune
teodorance face BB???
Referitor la medici si la cititul de pe forum, e normal sa citeasca si ei si sa stie de forum...pana si Zadori stie de el, dar nu poate citi..ca nu stie romaneste si stie si ca seamana cu Chivu, si cand ii pun o intrebare mai ciudata sau ii zic ca stiu cum decurge procedeul X, zambeste..si-mi zice" Ah, tu sti de pe net". Dar am impresia ca lui ii convine...ca sunt informata si nu mai trebuie sa-mi explice fiecare pas. Dar si cand il intreb ceva ..e clar ca e o chestie complicata
Adhnana, Crissa stati cuminti in patut si sa aveti grija de burtici

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

pussi, endometru de 9,5,(cam micut dar OK )embrioni 9 celule

cristina

Mergi la inceput